1

Temat: Jaki kierunek studiów wybrać?

Za rok wybieram się na studia ale już teraz chcę się do nich choć mentalnie przygotować. Mój wybór padł na specjalność służby specjalne i policyjne jak na ten moment na WSB  bo w przyszłości chcę podjąć pracę w służbach mundurowych sektora publicznego. Chcę dobrze być przygotowana do pełnienia obowiązków funkcjonariuszy policji, służb wywiadowczych i kontrwywiadowczych, CBA, BOR czy CBŚ. Czy ktoś z Was studiuje taki kierunek i może coś podpowiedzieć jak wyglądają takie studia?

2

Odp: Jaki kierunek studiów wybrać?

moi bracia skończyli uczelnie wojskowe, bardzo dobrze trafili z pracą i są zadowoleni więc takie kierunki są warte uwagi

3

Ja właśnie studiuję kryminologię i kryminalistykę. Zamierzam ubiegać się o pracę w policji dlatego wybór padł na ten kierunek. Bardzo mi się podoba bo studia nie polegają na siedzeniu plackiem i słuchaniu przydługich wykładów tylko mamy bardzo dużo zajęć praktycznych dzięki czemu nabytą wiedzę będzie można wykorzystać później w pracy. Co przyszłoby mi ze znajomości teorii jeśli nie wiedziałabym jak czego użyć smile Wykładowcy są super, opowiadają bardzo ciekawie, dużo wynosi się z samej obecności na zajęciach. Mam już za sobą kolokwia, poszło mi doskonale smile Mam nadzieję, że będzie tak dalej smile

4

> Registe napisał/a:

> moi bracia skończyli uczelnie wojskowe, bardzo dobrze trafili z pracą i są zadowoleni więc takie kierunki są warte uwagi

O tak, mój kuzyn też nigdy nie narzekał, bo dość dobrze się dzięki takiemu wykształceniu i pracy w armii ustawił. Niemiłe jest to, co napisze, ale to gość, który potrafi zwęszyć interes wink Gdyby się nie opłacało, to by tego nie zrobił, mimo że wojskowość to również jego pasja. Dla samej pasji by tego nie zrobił.

5

Kurczę. Kryminalistyka brzmi tak ciekawie... Aż poszłabym na studia jeszcze raz big_smile

6

Tak, wojsko to dobra opcja dla ludzi po studiach, bo od razu są podoficerami, więc nie zaznają kurzu i błota z poligonu, jak szeregowi, pensja nie najgorsza, emeryturka ciągle po 15 latach dla zatrudnionych tam wcześniej niż chyba 2013 r., a taki młody emeryt może jeszcze pracować, więc nie jest źle.

7

Sąsiadka poszła do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, no i oczywiście zachwycona smile Fajna, sprawna, wesoła dziewczyna.

8

To zależy od upodobań, ja np. na kierunek wojskowy bym nie poszła, nie widzę się w takim klimacie. Mam koleżankę, która od zawsze lubiła zwierzeta i poszła na weterynarie. Wlasnie konczy studia i z tego co od niej slysze to nauki jest bardzo duzo, a potem czeka ją jeszcze staż. Uwazam, ze taki kierunek jest bardzo wymagający, ale na pewno pomoc zwierzetom daje ogromną satysfakcję smile

9

Wydaje mi się, że wybierając kierunek studiów powinno się realnie oceniać swoje szanse i predyspozycje.
Znam ludzi, którzy startowali na ścisłe studia, a całe życie ślizgali się na dwójkach i nie spali po nocach przez Królową Nauk. Znam również takich, którzy mają problem ze skleceniem prostego zdania, a planowali zostać filologami języka ojczystego.

10

Oooo... tak! Tak jest niestety. Uczelnie powinny chyba usprawnić proces selekcjonowania kandydatów. Błędem studentów jest to, że wybierają nieodpowiedni kierunek, bo na przykład mają blisko na uczelnię, albo ktoś z rodziny wcześniej studiował i ma notatki, materiały, gotowe projekty, a błędem niektórych uczelni, że przyjmują jak leci, bo mają kasę z każdego studenta sad

11

Warto to dobrze przemyśleć, bo to wybór, który ma spory wpływ na dalsze życie i tak Pani żołnierka ma służby w dzień w nocy, wyjazdy, zawody, szkolenia,  a o rodzinie to sobie może zapomnieć. Tak przynajmniej wygląda to u mojej koleżanki. Szuka facetów w necie, ale nie ma kiedy się umówić za bardzo.