1

Temat: Nie mam pieniedzy na święta

pytanie jak w tytule, czy ktos tak jak ja, ciagle musi zyc w biedzie, kupowac ubrania tylko z lumpeksow, odmawiac sobie kawałka miesa,, by dac zjesc dziecku

az zal sciska w sercu czytajac jakie to prezenty w tym roku znajda sie pod choinka-ja bede szczesliwa jak mojej rodzinie starczy na oplaty i jedzenie

piszcie-mam nadzieje ze nie jestem sama z takim problemem

2

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Współczuję, najbardziej boli że dziecko nie ma tego, co lubi...  Trudno dziecku wytłumaczyć, że nie stać nas na piękne zabawki czy słodycze...

3

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

zgadza się, ale najważniejsze to nie brać specjalnie na ten cel pożyczek bo można sobie dodatkowych problemów narobić.

4

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Dokładnie. Wiele firm przed świętami będzie Cie kusiło kredytami. Ich niby promocjami na pozyczki Musisz jednak wiedzieć, ze pieniadze te trzeba będzie w przyszłości spłacić. Sugerowałabym poprosić o pomoc rodzinę . Ewentualnie zastanowić sie nad swoją sytuacją. W jaki sposób mozna ją polepszyc ( znaleźć nową pracę?)
Dla przestrogi zobacz ile osób jest zadłużonych

5

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Święta nie muszą być wystawne, ale te podstawowe rzeczy trzeba kupić i jakieś prezenty dla dzieci też... To kilkaset złotych, które czasem trzeba też pożyczyć...

6

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

To trzeba coś zrobić żeby je mieć, od samego narzekania nikomu się sytuacja nie poprawi...

7

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

też prawda ale nikt nie każe robić wykwintnej kolacji.

8

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Przed świętami można załapać się na dorywcze zlecenia, brakuje ludzi w handlu, więc warto rozejrzeć się za pracą, która pozwoli zarobić pieniądze na święta..

9

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Dobrze byłoby jakoś postarać się o zmianę, zmianę pracy, lepsze kwalifikację, a co do świąt, to najważniejsze, by były rodzinne i tyle, wiele nie potrzeba. U mnie już któryś rok z rzędu wigilia będzie skromna, nie dlatego, że brakuje pieniędzy, ale tak po prostu.

10

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Dla mnie też mniejsze znaczenie ma, czy będzie wiele potraw, czy prezentów... Ma być miło i rodzinnie przede wszystkim..  Dopóki tak jest, wierzę w magię tych Świąt, wierzę  że wreszcie wszystko zacznie się układać i będzie tylko lepiej.
Czas cudów zbliża się do nas...

11

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Coraz więcej osób bierze pożyczki na takie święta, teraz jest wiele fajnych ofert, a ile trzeba na takie święta? Myślę, że z 500zł to na pewno Ci wystarczy.

12

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Tylko że pożyczkę trzeba spłacić, inaczej takie święta będą dwa razy droższe... Najlepiej pożyczyć od kogoś z rodziny, przynajmniej nie bedzie takich procentów...

13

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Gorzej jak rodzina też nie ma... Można szukać zarobku - choćby mycie okien, np. starsi ludzie są chętni i chcą płacić za takie usługi. Od samego siedzenia w domu i narzekania nic się nie zmieni na lepsze...

14

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Tacy ludzie są nauczeni tylko wyciągać rękę po zapomogę, pracować im się nie chce.

15

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Zdarzają się i tacy, ale jest wiele osób, które nauczyły się tej bezradności i nie potrafią się z niej uwolnić same.

Prostym sposobem na to, żeby święta nas finansowo nie pokonały przy niskim budżecie, jest przygotowywanie się do nich wcześniej. Niektóre produkty da się kupić taniej długo przed świętami i zamrozić lub przechować w spiżarce, piwnicy. To samo prezenty. Widzę, że niektóre rzeczy drożeją w okolicach Mikołajek i Bożego Narodzenia. Orientowanie się w promocjach pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście złotych na każdych zakupach.

Nie musimy stawiać na stół wymyślnych potraw. Oglądałam na yt filmik jak kiedyś wyglądały święta na wsi. To co teraz mamy na stołach to jest przepych. Potrawy były proste, kilkuskładnikowe, niedrogie.