1

Temat: Nie mam pieniedzy na święta

pytanie jak w tytule, czy ktos tak jak ja, ciagle musi zyc w biedzie, kupowac ubrania tylko z lumpeksow, odmawiac sobie kawałka miesa,, by dac zjesc dziecku

az zal sciska w sercu czytajac jakie to prezenty w tym roku znajda sie pod choinka-ja bede szczesliwa jak mojej rodzinie starczy na oplaty i jedzenie

piszcie-mam nadzieje ze nie jestem sama z takim problemem

2

Odp: Nie mam pieniedzy na święta

Współczuję, najbardziej boli że dziecko nie ma tego, co lubi...  Trudno dziecku wytłumaczyć, że nie stać nas na piękne zabawki czy słodycze...

3

zgadza się, ale najważniejsze to nie brać specjalnie na ten cel pożyczek bo można sobie dodatkowych problemów narobić.

4

Dokładnie. Wiele firm przed świętami będzie Cie kusiło kredytami. Ich niby promocjami na pozyczki Musisz jednak wiedzieć, ze pieniadze te trzeba będzie w przyszłości spłacić. Sugerowałabym poprosić o pomoc rodzinę . Ewentualnie zastanowić sie nad swoją sytuacją. W jaki sposób mozna ją polepszyc ( znaleźć nową pracę?)
Dla przestrogi zobacz ile osób jest zadłużonych

5

Święta nie muszą być wystawne, ale te podstawowe rzeczy trzeba kupić i jakieś prezenty dla dzieci też... To kilkaset złotych, które czasem trzeba też pożyczyć...

6

To trzeba coś zrobić żeby je mieć, od samego narzekania nikomu się sytuacja nie poprawi...

7

też prawda ale nikt nie każe robić wykwintnej kolacji.

8

Przed świętami można załapać się na dorywcze zlecenia, brakuje ludzi w handlu, więc warto rozejrzeć się za pracą, która pozwoli zarobić pieniądze na święta..

9

Dobrze byłoby jakoś postarać się o zmianę, zmianę pracy, lepsze kwalifikację, a co do świąt, to najważniejsze, by były rodzinne i tyle, wiele nie potrzeba. U mnie już któryś rok z rzędu wigilia będzie skromna, nie dlatego, że brakuje pieniędzy, ale tak po prostu.

10

Dla mnie też mniejsze znaczenie ma, czy będzie wiele potraw, czy prezentów... Ma być miło i rodzinnie przede wszystkim..  Dopóki tak jest, wierzę w magię tych Świąt, wierzę  że wreszcie wszystko zacznie się układać i będzie tylko lepiej.
Czas cudów zbliża się do nas...

11

Coraz więcej osób bierze pożyczki na takie święta, teraz jest wiele fajnych ofert, a ile trzeba na takie święta? Myślę, że z 500zł to na pewno Ci wystarczy.

12

Tylko że pożyczkę trzeba spłacić, inaczej takie święta będą dwa razy droższe... Najlepiej pożyczyć od kogoś z rodziny, przynajmniej nie bedzie takich procentów...