76

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Najbardziej kojarzy mi się z jesienią zupa grzybowa mojej mamy,  gotowana z sercem i podawana z czułością, jakiej doświadczaliśmy już jako małe dzieci, a po latach wciąż widzę, że nic się nie zmieniło.. Kiedy odwiedzam rodzinny dom, znów staję się tamtą małą dziewczynką, ciągle na nowo zachwyconą trym, jak świetnie moja mama gotuje i jak potrafi zgromadzić całą rodzinę wokół wspólnego stołu, gdzie centralne miejsce zajmuje waza z parującą, aromatyczną zupą...

77

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Z jesienią najbardziej kojarzy mi się rosół! Taki rozgrzewający po chłodnym dniu, apetyczny i pełen warzyw ! Gdzie pływa w nim marchewka, pietruszka, cebula, kapustka! Mniam... Rosół który dodaje mi siły, który stawia na nogi i nie pozwoli aby dopadło mnie jesienne przeziębienie czy lenistwo.

Czemu ? Już  jako mała dziewczynka uwielbiałam jesienią zbierać z babcią warzywa w ogródku. Zawsze miałyśmy własne warzyw! Gdy był deszcz, wychodziliśmy w kaloszach, w płaszczu przeciwdeszczowym i zbieraliśmy! Pamiętam jak dziś, gdy chrupałam soczyste marchewki, ledwo opłukane wodą! I babcia zawsze robiła ten wspaniały rosół!

Dziś... to właśnie ten rosół najbardziej kojarzy mi się z jesienią! Pływające w nim marchewki, posiekane w drobne paseczki przypominają mi wraz z natką pietruszki o spadających liściach, a ciepło jakie mnie ogarnia po zjedzeniu już pierwszej łyżki przywołuje cudowne wspomnienia! To właśnie [b]rosół warzywny[/b] jesienią daje mi "kopa" do działania i napawa poczuciem wolności! Ogrzewa w pochmurny dzień...

ROSÓŁ to danie jesienne, w moim życiu wciąż niezmienne! Żółciutki, świeżutki i cieplutki, który rozgrzeje organizm nawet malutki! Zdrowy, pyszny, stawiający na nogi- a po jego zjedzeniu, czeka mnie czas błogi.Kocham jesienią ROSÓŁ w każdym wydaniu, i uwielbiam ten widok... gdy każdy członek mojej rodziny je z wielkim apetytem a potem? udziela mu się dawka humoru i energi. Kocham!Po prostu kocham !

78

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Dla mnie jesień to piękne pyzate i rumiane dynie, przypominające zachodzące słońce i nasze pełne brzuchy po zjedzeniu pysznej i zdrowej zupy dyniowej!!!

79

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Jesienne ziemniaczki nadziewane,
to moje dane w tej porze roku wyrafinowane.
W piekarniku są one zapiekane,
a doznania smakowe po ich wypróbowaniu zostają niezapomniane.
Ziemniaczki smakowitymi grzybami i pieczarkami nadziewamy,
ale tutaj również cebulę, paprykę mamy.
To wszystko wywarem z gotowania grzybów i bulionem warzywnym zalewamy
i jeszcze śmietanką, masłem to wszystko przyprawiamy.
W tak dziecinnie prosty sposób jesienne danie u mnie w domu przygotowuje,
a za nie cała rodzinka z wielką radością mi dziękuje!

80

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Z jesienią przede wszystkim dynia i wszystko, co z nią związane smile Uwielbiam, kocham, szaleję za dynią smile

81

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Świetne są lampiony zdyni

82

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Gorący bigos!

83

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Chłodniki - dają orzeźwienie w upalne dni...

84

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Młode ziemniaczki z kapustą i koperkiem. Kocham! No i młoda cukinia na wszystkie możliwe sposoby smile

85

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Z zimą? Barszcz czerwony i pierogi z kapustą i grzybami.

86

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

A mnie bigos.

87

Odp: Która z potraw najbardziej kojarzy się Wam z obecną porą roku?

Z zimą kojarzą mi się gęste zupy pełne warzyw korzeniowych, podobnie jak Katasi bigos, ciepłe potrawy z dodatkiem kasz i kapusty. I ciasta big_smile Serniki, szarlotki i makowce, pierniki, ciasteczka korzenne. Owocowe herbaty, grzańce herbaciane i grzane wino.