1

Temat: Dzikie zwierzęta

Interesuje Was życie dzikich zwierząt? Tych żyjących w naturalnym dla nich otoczeniu, czyli w lasach, na bagnach, na sawannach w Polsce i na świecie?

Zdarzyło Wam się obserwować je na żywo podczas uprawiania tzw. turystyki przyrodniczej albo może jakiś znajomy leśnik, ornitolog czy pasjonat zwierzyny zabrał Was na takie podglądanie?

2

Odp: Dzikie zwierzęta

Uwielbiam podglądać zwierzaki gdzieś w lesie czy parku, najciekawiej się zachowują, kiedy nie mają świadomości naszej obecności:) Ale na bagna bym nie zaryzykowała wyprawy nawet dla najciekawszych widoków...

3

Odp: Dzikie zwierzęta

Na bagnach bez problemu można zaobserwować chmary komarów, przy czym... to one zobaczą nas pierwsze smile
Żarty żartami, ale nigdy nie obserwowałam zwierząt w ich naturalnym środowisku inaczej niż przypadkiem. Jedynie w ogrodach zoologicznych i w Świnoujściu (słynne dziki podchodzące do turystów). Bardzo bym jednak chciała pooglądać żubry.
Nie wyprawiałam się nigdy do lasu na tego typu obserwacje, choć mam znajomych, którzy czynią to namiętnie. Trzeba wiedzieć gdzie, trzeba wiedzieć jak, żeby nie trzeba było wspinać się po ratunek na drzewo big_smile

4

Odp: Dzikie zwierzęta

Jak mamy okazję podglądania na żywo to chętnie to robimy i lubimy oglądać filmy przyrodnicze.

5

Odp: Dzikie zwierzęta

Nie ma to jak obserwować zwierzęta na żywo, jak widzę np. wiewiórkę w parku to ona wygląda o wiele fajniej niż w tv...:) polecam takie spacery dla zdrowia i bliższego kontaktu z naturą!

6

Odp: Dzikie zwierzęta

O tak, lubię takie spacery wink Niedługo wiosna i będzie o dużo więcej możliwości do obserwacji "na żywo" smile Jak idę do sklepu zoologicznego to zawsze muszę pooglądać wszystkie zwierzątka- też tak macie?

7

Odp: Dzikie zwierzęta

Pewnie! Najchętniej bym tam spędziła cały dzień:)

8

Odp: Dzikie zwierzęta

Też lubię popatrzeć smile W Majstrze zawsze zajrzę do klatek i akwariów big_smile

9

Odp: Dzikie zwierzęta

Dzikie zwierzęta są piękne... uwielbiam oglądać filmy przyrodnicze... a na żywo zwierzęta tym bardziej.

10

Odp: Dzikie zwierzęta

Polecam dokument Our Planet. Wspaniałe zdjęcia i świetne pokazane zależności między gatunkami. Coś pięknego...

11

Odp: Dzikie zwierzęta

Najlepiej oglądać zwierzęta na żywo, w ich naturalnym środowisku. To budzi szacunek do nich, patrzymy wtedy jak się zmagają z codziennością, jak sobie radzą nie mając tych wszystkich ułatwień co my...

12

Odp: Dzikie zwierzęta

Wiele zwierząt żyje obecnie w granicach miasta i one już nie są tak dzikie jak  gdyby żyły głęboko w lesie... Nieraz widziałam jak szukają jedzenia w śmietnikach i to jest smutne, bo przy okazji jedzą plastik i papier...

13

Odp: Dzikie zwierzęta

Niestety...

Widziałam jakiś czas temu łosia w mieście. Właściwie to klępę, samicę. Była bardzo zdezorientowana. Zgubiła się w strefie przemysłowej i stała przestraszona na środku jezdni wieczorem. Zauważyłam ją w ostatniej chwili, tak bardzo w świetle lamp jej ubarwienie zlewało się z asfaltem. Przegalopowała obok mnie, niestety w stronę miasta, zamiast w stronę, gdzie za strefą znajduje się las. sad