1

Temat: Obieg dokumentów w firmie – jak tym zarządzać

Wiesz wszystko o własnym biznesie?   Prowadząc działalność, każdy przedsiębiorca musi liczyć się z ogromną ilością dokumentów przechodzących przez jego ręce. Mało kto jest w stanie wyobrazić sobie prowadzenie firmy bez tzw. „papierologii”. Obieg dokumentów i odpowiednie zarządzanie nimi może w znacznym stopniu usprawnić pracę i zapobiec wszelkim niedopatrzeniom podczas prowadzenia firmy. W związku z postępującym rozwojem technologicznym proces związany z obiegiem dokumentów zarówno mniejszych jak i dużych firm został bardzo usprawniony. Rejestrowanie, porządkowanie, czy archiwizacja dokumentacji firmowej to nic innego jak zarządzanie obiegiem dokumentów.  Takie przetwarzanie odnosi się zarówno do dokumentacji przychodzącej jak i wychodzącej na zewnątrz.

Ostatnio edytowany przez karolina_61866 (2016-04-11 10:50:19)

2

Odp: Obieg dokumentów w firmie – jak tym zarządzać

Najlepiej jak zajmuje się tym jedna osoba, ma porządek w segregatorach  i każdy wie, że może jej przekazać dokument, który trafi tam, gdzie należy.

3

Odp: Obieg dokumentów w firmie – jak tym zarządzać

Jedna osoba nadzorująca dokumentację to opcja możliwa do zrealizowania tylko w małych firmach. W dużych się po prostu tak nie da. Nie jest też dobrze uzależniać obieg dokumentów i poprawność ich prowadzenia od jednej osoby. A co jeśli pójdzie ona na urlop, macierzyńskie lub zachoruje? Z tego co widzę to coraz więcej firm odchodzi od polegania na segregatorach i przerzucają się na elektroniczny obieg dokumentów, . Mniej papierologii, mniej stresu, czy coś się zgubi i wszystko zawsze pod kontrolą.

4

Odp: Obieg dokumentów w firmie – jak tym zarządzać

tak, tylko to co na papierze, nie zniknie podczas awarii systemu...

5

Odp: Obieg dokumentów w firmie – jak tym zarządzać

Pomaga w tym systematyczne spisywanie tego, co wpłynęło do firmy i wygenerowanych dokumentów. Bieżące porządkowanie jest najlepsze.

6

Odp: Obieg dokumentów w firmie – jak tym zarządzać

Najlepiej jest jak zajmuje się tym 1 osoba i ma na tyle czasu żeby wszystkiego dopilnować.