1

Temat: Witaminy a komórki rakowe

Właśnie przeczytałam, że wit. C niszczy komórki rakowe jelita grubego. Co o tym myślicie? Znacie jakieś inne przypadki takiego działania witamin?

2

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Coś w tym musi być, bo tez o tym słyszałam, żeby brać witaminę C przy chorobach jelit.

3

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Mi się Witamina C kojarzy z walką z przeziębieniem. Jeżeli chodzi o jelito grube to zdrowe jedzenie.

4

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Mówią, że witamina C zwalcza też przyczyny starzenia, a więc może dobrze regenerować komórki.. A o 'cudownych" witaminach i innych specyfikach na raka nieraz czytałam, głównie  w kontekście oszustw ludzi żerujących na zrozpaczonych pacjentach o rodzinach szukających leku na nowotwór...

5

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Polecam  przeczytajcie to sobie nie tylko wit C działa na raka [url]http://www.witaminyzdrowia.pl/warto-wiedziec/witaminy-a-choroby-nowotworowe.html[/url]

6

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Mówi się dużo i często o tym, że beta-karoten jest substancją przeciwrakową, ale robili badania i okazało się, że działa w ten sposób tylko karoten z marchewki (pewnie ogólnie ze świeżyzny), bo ten z tabletek jeszcze stan chorych pogarszał.

7

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Myślę ,że wszystkie ciemne owoce także zawierają w sobie antyoksydanty ,które działają na komórki rakowe

8

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Ja ostatnio czytałam, że mniszek lekarski może mieć działanie antynowotworowe. Tu jest napisane, że podczas badania zawarte w nim substancje zabijały komórki rakowe [url]http://www.herbata.info/herbata-z-mniszka-zabija-komorki-raka-w-48-godzin/[/url] . Oczywiście wszystko jeszcze wymaga dalszych badań, ale brzmi to ciekawie.

9

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Witaminy wzmacniają organizm, więc mogą przeciwdziałać procesom nowotworowym, ale żeby leczyły raka, to wątpię.

10

Odp: Witaminy a komórki rakowe

Czytałam książkę na ten temat i wyniki badań są obiecujące, ponoć też były przypadki wyleczenia z raka dzięki witaminom...

11

Odp: Witaminy a komórki rakowe

A ja czytalam, ze wlasnie nadmiar witamin może szkodzić i nawet przyczyniać się do przerzutow....