1

Temat: Daszek nad balkon

Witajcie:-) Potrzebuję takiego daszka nad balkon i to natychmiast! Przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania, na 3 pietrze, ostatnim i nie możemy sobie dać rady z ptakami... Cały czas, 24/h balkon jest zakupkany, ile razy nie mylibyśmy podłogi, efektów nie widać... To syzyfowa praca normalnie. Pomyślałem, że taki daszek byłby rozwiązaniem, przynajmniej balkon byłby czysty i można byłoby na nim posiedzieć i pocieszyć się słońcem... Wiecie, gdzie mogę takie zadaszenie zamówić lub kupić, pod wymiar? Dzięki z góry za odpowiedzi:-)

2

Odp: Daszek nad balkon

Wiem coś o tym ja mieszkam na trzecim pietrze i jest dokładnie to samo już mam dosyć tego sprzątania po nich ale nic nie można zrobić, poza właśnie zadaszeniem, my zamówiliśmy je z pleksy właśnie w tym roku je zamontowaliśmy i jest troszkę lepiej, materiał kupiliśmy materiał w sklepie internetowym, w castoramie były takie daszki gotowe ale nie było naszego wymiaru

3

Odp: Daszek nad balkon

tylko wtedy taki daszek będzie cały brudny i jak go wtedy czyścić?? Nie czyszczony nie będzie estetycznie wyglądał. Moim zdaniem jak inwestujecie w daszek to musicie jeszcze zainwestować w jakiś odstraszać ptaków i wtedy będzie pełen spokój.

4

Odp: Daszek nad balkon

Moi rodzice kupowali daszek w tym konkretnym sklepie, brali spośród dostępnych modeli, żadnych daszków pod wymiar, ale wiem że są bardzo zadowoleni. Nic nie przecieka, dobrze izoluje, także przez zimę nie działo się z nim nic złego więc mogę Ci śmiało polecić ten sklep. Mam nadzieję, że znajdziesz tam dokładnie to czego potrzebujesz dla siebie ;_)

5

Odp: Daszek nad balkon

Bardzo dobrze, że są miejsca gdzie robią daszki na wymiar, bo te castoramowe to ni przypiął ni przyłatał. Co do czyszczenia daszków i estetyki "zewnętrznej"... No cóż, oczyścić taki daszek z ptasich kup od góry nie jest najłatwiejsze, ale to i tak lepsze raz na jakiś czas niż non stop męczyć się z czyszczeniem balkonu. Jasne, że czasem ptaki nie boją się daszka, i wlatują, ale to już sporadycznie, generalnie pomaga.

6

Odp: Daszek nad balkon

Metal Gum? Nie słyszałem o takiej firmie, ale teraz już wiem o nich dość dużo, dzięki Wam:-) Zajrzałem sobie na ich stronkę i muszę napisać, że nie wiedziałem o istnieniu tylu rodzajów zwykłego daszka nad balkon... :-) Jestem laikiem w tych sprawach, więc chyba najlepiej będzie, jeśli tam zadzwonię i zapytam, jaki wybór byłby optymalny, żeby rozwiązać ten problem...:-)

7

Odp: Daszek nad balkon

Świetna sprawa! Chroni i przed slońcem, i przed tym, co zleci z okolicznych balkonów..

8

Odp: Daszek nad balkon

Tylko trzeba go regularnie czyścić, bo szybko się brudzi i źle to wygląda...

9

Odp: Daszek nad balkon

Przydatna rzecz, nie leje się na głowę i śmieci nie wpadają od sąsiadów