1

Temat: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Kupiłam 100 ml i chciałam sobie nim poprawić wygląd włosów, ale po umyciu nałożyłam chyba za dużo bo włosy zaczęły wyglądać jak nieumyte i przetłuszczone... Jak nakładać olejek żeby pomógł a nie zaszkodził wyglądowi włosów?

2

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Czytałam, że daje się tylko 1 kroplę na całe włosy i dobrze wmasowuje, a Ty na pewno lałaś bez umiaru jak, odżywkę;)

3

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Mi olej arganowy przetłuszcza włosy mimo że stosuję go prawie na same końcówki po umyciu włosów.

4

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Ja wmasowuje niewielką ilość w wilgotne końcówki włosów. Jak będziesz go stosować na całą głowę to faktycznie włosy będą wyglądać jak przetłuszczone.

5

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

To chyba za dużo go nałożyłaś... Ja zawsze wlewam troszkę na małą miseczkę i nakładam w takiej ilości, by włosy wyglądały na lekko wilgotne ( nie mokre, bo to znaczy, że za dużo użyłam). I dobrze jest nakładać nie od samej nasady, bo wtedy przetłuszczasz skórę głowy niepotrzebnie. Z ciekawości- gdzie zamawiałaś swój olejek? Ja swój mam z )

Ostatnio edytowany przez kajabernacka (2017-05-04 19:07:18)

6

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Ja go używam przed myciem.
Mieszam 1-2łyżki oleju arganowego z odżywką (taką bez silikonów, maksymalnie naturalną) i wcieram we włosy zostawiam je pod foliowym czepkiem (jak nie mam czepka to zwykły worek fiolowy) i pozwalam im godzinę posiedzieć w odżywce, potem dopiero myję włosy big_smile

7

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

dziewczyny a stosowałyście już olej z wiesiołka? Ja przyznam że jeste pod mega wrażeniem tego specyfiku smile trafiłam na niego tutaj   i od tego czasu stosuję regularnie 3 razy w tygodniu. Moje włosy po ciązy bardzo się zregenerowały. Zaczęły błyszczeć, zdecydowanie mniej ich wypada bo są mocniejsze no i się nie łamią. U mnie sprawdza się mega!

8

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Czasami stosuję na włosy olej arganowy. Wygląda to tak, że na godzinę lub dłużej przed myciem włosów nakładam olej (na pewno więcej niż kroplę wink ) na włosy, ale kawałek od nasady. Po tym czasie myję włosy dokładnie mocniejszym gęstym szamponem przynajmniej 3 razy, jednocześnie dokładnie płucząc je też 3 razy. Trochę to trwa, ale trzeba dokładnie go zmyć. Z kolei jeśli olej stosuję z powodu łuszczącej się skóry głowy (w niektórych porach roku się zdarza), to nakładam go jedynie na skórę głowy w małych ilościach, zostawiam na 15 minut i również dokładnie zmywam.

9

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Ja do wzmacniania włosów stosuje  revalid     i uważam że sprawdza się świetnie i zawiera wszystkie  niezbędne składnik odżywcze nie tylko dla włosów ale także dla paznokci poleciła mi go moja znajoma i w jej wypadku też świetnie się sprawdził polecam wszystkim jeżeli ktoś ma problem z włosami.

10

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Albo nakładam na całą długośc włosa i wmasowuję w skórę głowy na noc.
Albo daję po umyciu troszkę na same końcówki.
Zależy jaki efekt potrzebuję

11

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

przed myciem, na wilgotne włosy, na jakies poł godziny. a potem normalnie wymyć włosy szamponem i można nakładać odżywkę.

12

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

ja olejek do olejowania vegan nakładam na noc raz na jakiś czas i myję z rana , a olejek arganowy to po umyciu w same końcówki wcieram i suszę włosy smile

13

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Wszystko zależy czy chcemy stosować go na całe włosy czy tylko na końcówki, ja jestem za tą drugą opcją.

14

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

ja mam strasznie cienkie i przetłuszczające włosy i też stosuję olejek arganowy, wyczytałam  że najlepiej jest dolać do szamponu bo wtedy tak nie obciąża włosów i włosy bardziej pachną szamponem niż olejkiem-ja osobiście nie przepadam za zapachem olejku arganowego

15

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

używam tylko na same konce bo przetłuszcza mi skórę głowy

16

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Ja zużyłam już pół buteleczki olejku do włosów i nadal nie nauczyłam się go nakładać jak trzeba. Na opakowaniu jest napisane, aby wetrzeć w skórę głowy. Musiałabym chyba całą butelkę wylać... Może to trzeba jakoś rozgrzać, żeby był rzadszy? Pomocy...

17

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

wiesz co, mam olej arganowy inoar i nakladam go, zeby wykonczyc fryzure. czyli uzywam bardzo malutka ilosc na wysuszone uczesane rozczesane wlosy- kilka kropel sprawia, ze sa miekkie i blyszczace smile

18

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Ja do włosów używam oleju z migdałów, a arganowego na skórę.

19

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Oleju trzeba używać z umiarem, bo inaczej będzie trudno go zmyć.

20

Odp: Jak używać oleju arganowego na włosy?

Ja używam go na mokre włosy i łatwiej go potem zmyć.