1

Temat: Cera

Jakie polecacie kosmetyki codziennego użytku do cery mieszanej i wrażliwej? smile

2

Odp: Cera

Najlepiej odpowiedni tonik albo mleczko do demakijażu, ja polecam AA, a krem jest dobry np. z mlekiem kozim Ziaji

3

Odp: Cera

Wrażliwej skórze szkodzą:
- spaliny,
- dym papierosowy,
- używki,
- wyciągi roślinne,
- woski pszczele,
- suche powietrze,
- niskie i wysokie temperatury,
- gwałtowne zmiany temperatur,
- składniki chemiczne kosmetyków,
- nadmierne opalanie,
- chlorowana woda.
Pielęgnacja cery mieszanej nie jest prosta. Z jednej strony polega na efektywnym nawilżaniu,
z drugiej powinno się redukować nadmiar sebum – odtłuszczanie. Dobry krem do cery mieszanej powinien działać na wszystkie partie skóry twarzy. Warto zainwestować w dwa kremy, jeden
na dzień  normalizujący wydzielanie łoju , drugi na noc – nawilżający policzki, okolice oczu i skronie. Należy zastosować dietę bogatą w witaminy i mikroelementy.

4

Odp: Cera

Ja używam kosmetyków organicznych . Są to jedne z najlepszych kosmetyków jakich używałam.

5

Odp: Cera

A czy słyszałyście coś o naturalnych, syberyjskich glinkach albo używałyście ich? Koleżanka namawia mnie do wspólnego kupienia całego kilograma, bo będzie taniej (coś koło 80 zł) - ale ja nie lubie ryzykować...
Jakieś doświadczenia? Podpowiedzi? To podobno coś nowego...?

6

Odp: Cera

Najlepsze są profesjonalne kosmetyki do twarzy, nie zwyczajne kremy "do wszystkiego". Mogę polecić serię Farmona , jeśli znasz swój typ cery to nie będziesz mieć problemu z wyborem właściwego dla siebie kosmetyku. Pamiętaj, że oprócz kremu normalizującego/nawilżającego czy tym podobnego, bardzo ważne jest staranne oczyszczanie skóry.

7

Odp: Cera

A nie jesteś zainteresowana nawilżeniem skóry od wewnątrz?  Ja do tej pory ograniczałam się tylko do nawilżania kremami i muszę to zmienić.

8

Odp: Cera

Na suchą skórę najlepsze jest naturalne nawilżanie. ja też miałam dość przesuszonej cery jesienią i zimą, ale koleżanka poleciła mi... nawilżacz powietrza. i zadziałało! Postawiłam nawilżacz w sypialni, czyli w miejscu, gdzie spędzam najwięcej czasu w domu, w ciągu całej doby. Pomogło. Skóra stała się gładsza, bardziej elastyczna, nie mówiąc już, że zapomniałam o infekcjach gardła czy chrypce.

9

Odp: Cera

Może oeparol?
Do cery wrażliwej jest linia balance. U mnie się świetnie sprawdza, mam z tej serii krem do twarzy, balsam do ciała i krem do rąk. Jestem bardzo zadowolona. Te kosmetyki mnie nie uczulają, ani nie podrażniają, a nawilżają bardzo dobrze.

10

Odp: Cera

Ja polecam płyn micelarny Biodermy, taki czerwony, idealnie nadaje się do wrażliwej cery, a z kremów może być Dermedic lub Fitomed. Z maseczek u mnie sprawdza się Carbo detox z aktywnym węglem z bielendy, a z peelingów taki z Sorayi złuszczający

11

Odp: Cera

Kosmetyki hipoalergiczne LV Polska przeznaczone są do pielęgnacji cery wrażliwej. Szczególnie polecam krem nawilżający do twarzy 24h.

12

Odp: Cera

Ja polecam Ci tonik łagodzący derma calm ericson laboratoire. Cała linia skierowana jest wlaśnie do cery wrażliwej. Oczywiście połączyć to trzeba z wyborem odpowiednich kosmetyków do makijażu smile

13

Odp: Cera

Ja używam przede wszystkim kosmetyków micelarnych - na moją skórę mają zbawienny wpływ! [url]https://e-ziaja.com/pl/blog/15_Kosmetyki-micelarne---czym-s%C4%85-i-jak-dzia%C5%82aj%C4%85-.html[/url]

14

Odp: Cera

Kup sobie coś z produktów aptecznych najlepiej

15

Odp: Cera

Ja zawsze używałam kilku kremów w zależności od pory dnia. Teraz używam jednego, bo wyczytałam że za dużo preparatów to dla skóry też nie dobrze.

16

Odp: Cera

Dla suchej i wrażliwej cery trzeba umiejętnie dobrać kosmetyki do oczyszczania, takie które jej nie wysuszą, bo nie zawierają w składzie detergentów, SLSów. Dobrze zmyją makijaż, lekko natłuszczą cerę, bo mają w składzie olej kokosowy i kwas hialuronowy. Wszystkie te wymagania spełniają emolientowe emulsje do mycia twarzy od Bielendy z serii Dr Medica, delikatnie myją i nie podrażniają nawet bardzo wrażliwej cery.

17

Odp: Cera

Myślę, że warto poszukać dobrych kosmetyków naturalnych. Tylko koniecznie z certyfikatem, np. Ecocert, bo tylko wtedy można mieć pewność, że faktycznie mają naturalny skład. Oriflame ma całą serię takich kosmetyków. Ja mam ochotę wypróbować tonik i mleczko oczyszczające.

18

Odp: Cera

Poczytajcie sobie rownież jak ważny dla codziennej pielegnacji skóry jest peeling

Jeśli chcecie zachować dobrą kondycje skóry to jest to niezbędny dodatek .  Od dawna wiadomo,ze najlepsze zapobieganie zmarszczek to:
złuszczanie
nawilżanie

Na co dzień wykonujcie peelingi enzymatyczne  . Na wiosnę oraz jesień warto jest zrobić sobie serię peelingów kwasem.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-05-31 11:41:30)

19

Odp: Cera

Ja stosuję klasyczny krem nawilżający z firmy Fitomed- rewelacyjny skład i działanie za niewielkie pieniądze. Moim asem w rękawie dodatkowo jest puder matujący

20

Odp: Cera

Trafiła któraś z Was na Theo Marvee sklep? Ja znalazłam ich produkty ostatnio tutaj: [url]https://sklep.aphrodite.pl/bestsellery-theo-marvee/452-micellar-miracle-solution-200ml.html[/url].

21

Odp: Cera

W każdym wieku trzeba dbać o swój wygląd.  Na rynku są dostępne kremy przeciwzmarszczkowe  dzięki którym dłużej nasza skóra zachowa młodość i witalność.  Nie trzeba szukać kosmetyków czy rozwiązań z innych stron świata, aby wyglądać młodo.

Ostatnio edytowany przez Celina88 (2017-06-24 19:05:37)

22

Odp: Cera

Ja mam cerę mieszaną i przez to problem z błyszczeniem się w strefie T. A najbardziej to mi przeszkadzają zaskórniki na nosie... Jest jakiś sposób, żeby sobie z nimi poradzić? Widziałam, że jest taka maska na nos z błotem mineralnym

23

Odp: Cera

Warto spróbować kosmetyków ekologicznych

24

Odp: Cera

Mi bardzo dobrze sprawdza się naturalna pielęgnacja , regularne oczyszczanie i maseczki glinki itp smile

25

Odp: Cera

jakieś a apteki, bez drażniących składników, jak np. alkohol