26

Odp: Skuteczność metod antykoncepcji

Niezależnie od tego, czy to będzie vibin czy inna pigułka, nadal jest to pigułka i nadal jest jedną z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji.

27

Mam vibin mini, póki co bezawaryjne, no i na samopoczucie po nich też nie mogę narzekać smile

28

Ja po dłuższej przerwie nie bardzo wiedziałam co wziąć . Miałam bolesne miesiączki,nieciekawą cerę pojawiały się cyklicznie jakieś krostki,no i włoski na twarzy ,które musiałam często usuwać plastrami. Tak po ok 3 miesiącach wszystko się unormowało ,bolesność miesiączek się zmniejszyła,cera tez jest lepsza.Bałam się jeszcze o spadek libido,ale nie potrzebnie.Wszystko jest ok.

29

Kiedyś brałam wspomniane wyżej tabletki, lekarz ginekolog przepisał mi je jako moją pierwszą antykoncepcję hormonalną. Nie miałam zastrzeżeń, sprawdzały się u mnie i nie miałam efektów ubocznych.

30

Skuteczność to nie tylko sensu stricto czy nie zajdzie się w ciążę, dobra antykoncepcja to przede wszystkim zadowolenie z jej stosowania a nie przymus, nie powinna sprawiać bólu i innego dyskomfortu również psychicznego, ja osobiście rzuciłam tabletki a teraz używam diafragmę caya, dobrze chroni no i nie jest wyczuwalna podczas penetracji.