1

Temat: prezent na komunię

co się teraz kupuje dzieciom na komunię? jestem matką chrzestną, szukam inspiracji, sama dzieci mam już dorosłe więc nie wiem co można kupić takiemu maluchowi....

2

Odp: prezent na komunię

Teraz prezenty są drogie więc już zacznij odkładać na tableta albo x-boxa, to wydatek ok. 1000 zł...

3

a jakiś model ze zdalnego hobby? co o tym sądzisz? bo pytałam wśród równieśników syna i mówi ze jego koledzy to jakieś modele składają albo mają zdalnie sterowane modele? widocznie się to coraz modniejsze robi?

4

Krew mnie zalewa na taki prezentowy szał to jest komunia a więc uroczystość religijna, jak ktoś chce kupić dziecku tablet, komuter czy jeszcze jakieś inne cudo to od tego są na przykłąd urodziny, imieniny, święta czy cokolwiek innego ale komunia jest religijna!

5

W tym roku byłem pierwszy raz na komunii w przeciągu 5 lat. To co działo się te 5 lat temu wydawało mi się nienormalne, ale to co zobaczyłem w tym roku to był szok. Ja byłem zadowolony z uzbieranych 500 złotych, a teraz dzieciaki po komunii są bogatsi o 5 tysięcy.

6

Żadnych tabletów i telefonów, bo się w głowie poprzewraca. A jak się kupi bardzo drogi model, to jest duża szansa, że któreś z rodziców przejmie, bo "dziecko jest za małe". Swoją drogą, słyszałam o takich przypadkach, gdy rodzice nakręcali dziecko, aby to powiedziało chrzestnym, że chce taki a taki model telefonu/laptopa, tylko dlatego, że mamusia albo tatuś chciał taki sprzęt dla siebie.

7

Ogólnie w telewizji cały czas o tym ludzie nakręcają aby właśnie kupować te tablety czy inny sprzęt elektroniczny jak xboxy..To tylko takie chwyty marketingowe. Lepiej jest kupić coś takiego bardziej przydatnego. Można zawsze bratankowi kupić rower lub jakiś długopis.

8

Ja pamiętam jak 7 lat temu chrześnicy kupiłam rower na spółkę z ojcem chrzestnym. mała mało co z radości się nie posikała big_smile a teraz bachory dostają prezenty niekiedy prawie po 1000 zł i narzekają że rodzina ich nie kocha -.- Oto co się dzieje jeśli dzieci są wychowywane bezstresowo

9

Bezstresowe wychowanie w stylu Jurka Owsiaka, róbta co chceta sad później są takie efekty, rozkapryszone dzieci co już by nie chciały na komunię jakiegoś roweru o wartości 300zł tylko dla nich odpowiednim prezentem byłaby jakaś konsola, najlepiej jeszcze z kontrolerem ruchu.

10

U nas w rodzinie ciągle dobrą tradycją jest, że na pierwszą komunie
kupuje się dobrej jakości rower. To są tego typu rowery które posłużą, przez jakiś czas. Przeważnie rower kupują rodzice chrzestni.

11

Teraz telefon ? Na pewno nie ..to się robi nudne. Lepiej według mnie kupić jakąś konsolę. To teraz jest w modzie. Teraz to ludzie kupują zamiast laptopów albo nawet rowerów. Trzeba się do tego przyzwyczaić, że moda się zmienia i trendy na prezenty komunijne też się zmieniają.

12

Ja proponowałabym kupić albo tablet albo laptop. Można się równeiż zastanowić nad urządzeniem 2 w 1.
Jest to bardzo wygodne i jednocześnie takie sprzety obecnie wcale nie są takie drogie.Jest to dość spory wydatek bo kosztuje ok 1000-1500 zł niemniej dziecko na pewno będize zadowolone.Obecnie dzieci radzą sobie w elektronice jeszcze lepiej niż my.

13

Złoty krzyżyk albo medalik to najlepsze co możesz dziecku ofiarować. I niech zrozumie po co tak naprawdę jest ten dzień...

14

A może telefon, co Wy na to? Praktyczny prezent i fajny dla małego chłopca czy dziewczynki.

15

Ludzie prześcigają się w pomysłach na prezenty ,a dziecko nie myśli o przyjęciu Pana Boga do serduszka tylko o prezentach ,jeszcze trochę i samochody będą dawane

16

Dokładnie. Ja myślę, że odpowiednim prezentem będzie rower - aktywności nigdy za wiele, a jak się trafi na dobrą wyprzedaż rowerów to można kupić w dobrej cenie. Gdybyś była zainteresowana takim prezentem. A laptopy, komórki itp. to rodzice powinni kupować - jeśli uważają, że dziecko powinno z takiego sprzętu korzystać.

17

mojej chrześnicy kupujemy laptopa, w wyborze pomógł nam ten artykuł -  od zawsze mówiła, że chce laptopa, chrzestny kupuje rower czyli tradycyjnie też będzie smile

18

Można już kupić prezent w sklepie Pinokio, w ten weekend bez kosztów dostawy!

[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-w-sklepie-pinokio[/url]

19

Szczególnie godne uwagi są helikoptery zdalnie sterowane, czy luneta, czy domowe planetarium.

20

Mnie osobiście przeraża to jakie prezenty kupowane są na komunię, przecież to nie o to chodzi w tym wszystkim, dzieci cieszą sie z prezentów, ale to sami dorośli nakręcają skale tych prezentów, przerzucając się coraz droższymi i wymyślnymi prezentami, co zostało przyjęte za standard..

21

Bo trzeba pokazać przed rodziną na co kogo stać , nawet jeśli nie stać, bo trzeba wziąć kredyt. A dziecko i tak znudzi się tym po 23 dniach i rzuci w kąt.

22

My byliśmy jako goście na komunii u córki kuzynki męża, kupiliśmy jej zaplatarkę do włosów babyliss twist secret, wiem że jej się spodobał, jak ostatnio u nich byliśmy to widziąłam że fryzurka właśnie zaplatarką zrobiona a już kilka m-cy od komunii mineło

23

Teraz coraz więcej osób kupuje tablety albo laptopy. Sama zastanawiam się co będzie lepsze dla mojego chrześniaka. Czytam właśnie porównanie. Bardziej chyba będę skłaniała się ku laptopowi.

24

Przerażające....
Mam na myśli to oc teraz kupuje się dzieciakom na komunię. Wszystkie te gadżety sprawiają że dzieciaki z pokolenia na pokolenie są coraz bardziej roszczeniowe i dbające tylko o to aby "mieć".  A to nie dobrze. A ja jako chrzestna zamierzam zaoferować mojej chrześnicy swój czas i przebywanie razem z sobą. Robić można wiele rzeczy, spacery, wyjścia do kina, basen. A w wymiarze finansowym - zamierzam często zaglądać z Alą do Sali Zabaw - Inca Play w Warszawie. Nie jest to zwykła bawialnia, oprócz szaleństw można nauczyć się skręcać zwierzaki z podłużnych balonów lub nauczyć się piec pizzę.

25

Mój chrześniak w przyszłym roku będzie miał komunie i chciałabym mu kupić fajny prezent, z którego będzie zadowolony. Na początku myślałam o pieniądzach w prezencie, ale kolega podsunął mi pewien pomysł a mianowicie Apple Watcha, który podobno od jakiegoś czasu jest hitem wśród młodziezy i nie tylko. Sprawdzałam już te zegarki i zastanawiam się nad kupnem go .