1

Temat: Zabawka dla 5-latka?

Hej. Szukam zabawek dla 5-letniego chłopca. Wiadomo, jest to czas kiedy chłopców przyciagają różnego rodzaju maszyny, także te budowlane i myślę czy nie pójść w tym kierunku. Ale na allegro czy w lokalnych sklepach nie ma nic konkretnego szczerze mówiąc i jestem w kropce ale nadal łudzę się że uda mi się ogarnąć takie zabawki.
Może słabe miejsce na tego typu pytania, ale spróbować mogę, prawda? smile Zwłaszcza że jestem zdesperowana by ktoś mi pomógł ze znalezieniem sklepu z takimi artykułami. Z góry dziękuję za wszelkie porady

2

Odp: Zabawka dla 5-latka?

super pomysł, na pewno będą mu się takie zabawki podobać smile firm jest bardzo dużo i na pewno coś znajdziesz. Tylko najlepiej gdyby były idealnie odwzorowane do tych prawdziwych maszyn jak tutaj  Nawet te plastikowe mogą okazać się przyzwoite. Ja ostatnio widziałam takie zabawki w sklepie Lego.

Ostatnio edytowany przez miiisiiia (2015-04-01 09:32:47)

3

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Dzieciaki lubią grające zabawki... dorośli nie big_smile Pięciolatek potrafi bawić się nimi z niewiele mniejszym entuzjazmem niż 3-latek, a jazgotliwe dźwięki powtarzane w kółko bywają drażniące. Z tego właśnie powodu stawiałabym na takie raczej mało hałaśliwe zabawki.

4

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Kreatywne zabawki, które można zmieniać wg swojego upodobania:)

5

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Jak ktoś słusznie zauważył, dawne klocki to była kreatywna zabawka.
Dzisiejsze Lego, Duplo itd. to głównie gotowe elementy (fragmenty budynków, drzewa, ludzie), które należy poskładać do kupy według schematu. Dawniej zwykłe klocki wymagały, aby dziecko samo stworzyło z nich ludzika czy autko. Kiedy budowało się domy i zamki, jedynym planem był ten w wyobraźni dziecka, a wszystko można było na bieżąco modyfikować. Dzisiaj z poszczególnych elementów ma powstać coś, co zostało wymyślone przez twórcę zestawu.
Jestem za tym, żeby kupować dzieciakom klocki pozwalające budować twory oparte o fantazję, takie, które zapewniają większą dowolność konstrukcji.

6

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Klocki są fajne, akurat dla 5-cio latka, chłopcy w tym wieku lubią budować i potem psuć i od nowa składać.  Mój syn robi tak ciągle i nigdy mu się to nie nudzi smile Co do innych zabawek typu samochody, to szybko się nimi nudzi po dniu lub góra dwóch rzuca je w kąt i więcej do nich nie wraca. Lubi też gry edukacyjne oraz te gdzie pieniążki są papierowe wink

7

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Mały finansista wink
Niektórzy obawiają się tego, że klocki będą rozrzucane po mieszkaniu, ale:
- nawet jeśli któryś zginie, to zabawka nadal będzie w pełni zdatna do użytku, nie tak jak w przypadku innych, które tracą wizualnie albo przestają jeździć, stać itd.
- do zbierania tych, które nie zaginęły podczas zabawy, namawia się podstępem wink Stawiamy kubełek i celujemy do niego z odległości. Dzieciaki lubią rywalizację, wystarczy "Założę się, że nie trafisz" i klocki szybko zostaną wyzbierane i umieszczone w pojemniku.

8

Odp: Zabawka dla 5-latka?

takie zabawki najczęściej widuję w supermarketach na dzień dziecka i boże narodzenie. w sumie pytanie słuszne bo pewnie za jakieś 2 lata sam będę musiał się zainteresować takim "sprzętem" dla swojego chrześniaka. nie wiem czy oprócz internetu są jakieś sklepy tylko z zabawkami dla dzieci

9

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Oczywiście, że są.

10

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Przyznam szczerze że ja zawsze kupuję mojemu chrześniakowi klocki lego bo ma wielkiego bzika na ich punkcie więc za innymi zabawkami nawet się nie rozglądam, ale mam wrażenie że w jakiś sklepach widziałam takie zabawki, a już w sklepach internetowych jest ich pełno i na prawdę jest w czym wybierać, od dźwigów, koparek, aż po ciężarówki

11

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Lego są modne i nie przestają od lat, każdy dzieciak je chce. Siła marketingu. I są fajne, bo mają minki itd. ale starsze pokolenia ich nie znały i... za fajne uznawały inne klocki wink

12

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Proponuję coś do gry na podwórzu. Wiosna blisko i można grać w piłkę, kopać do mamy czy taty. Przy okazji dziecko i rodzic,dotleni się i nabierze kondycji. Albo mogą być rakietki. Dobrą inwestycją jest rower, jeśli nie ma. Bardzo ważny jest ruch na świeżym powietrzu.
Dziewczynce można kupić skakankę, albo hula-hop smile

13

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Popieram pomysł odnośnie gadżetów do zabaw na świeżym powietrzu wink. Wszystkie piłki, skakanka, hula-hop - wszystko jest super ;)_

14

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Jednego konkretnego pomysłu nie podam, ale za to proponuję zajrzeć do działu kreatywnej zabawy sklepu ZUZU TOYS , który charakteryzuje się tym, że oferuje zabawki "analogowe", z których wiele może przypomnieć rodzicom czasy ich dzieciństwa. Naprawdę warto także taki świat pokazać dzieciom.

15

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Dla takiego chłopca idealna smile

16

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Ja lubię dawać książki, tyle się mówi o tym że dzieci nie czytają.Gry rodzinne to też dobry prezent.

17

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Ostatnio jak bylam w gościach u znajomych i kupowalam prezent dla malucha to postawiłam na kreatywność jednak. Kupiłam taki duży zestaw plastyczny Bambino i do tego maskotke przytulankę. Gabrysia była zachwycona. Takie zestawy pomagaja się rozwijac i stanowczo są moim zdaniem lepsze niż jakaś kolejna zabawka ktora pewnie predzej czy pozniej ( a raczej predzej smile trafi na półkę jako zbieracz kurzu.

18

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Duży to znaczy który? Co w nim było? Koleżanka mi zasugerowała taki prezent dla synka, do którego jako ciocia idę na urodziny. Ona też stawia na kreatywność, jak to nauczycielka. wink Moim zdaniem bardzo mądrze!

19

Odp: Zabawka dla 5-latka?

To ja polecam duży zestaw plasteliny bambino, 24 kolory (w tym złota i srebrna), gratis w opakowaniu jst podkładka do prac plastycznych, więc i mama będzie zadowolona wink

20

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Taką w końcu zakupiłam plus fajny plecak St.Majewski. To tak sama czy nie? smile

[img]//ecsmedia.pl/c/st-majewski-bambino-plastelina-24-kolory-b-iext27779548.jpg[/img]

21

Odp: Zabawka dla 5-latka?

uwazam, ze klocki lego są dla takiego dziecka bardzo dobrym pomyslem - rozwijaja wyobraznie i po prostu sa konstruktywna zabawa smile

22

Odp: Zabawka dla 5-latka?

[quote=a_grestowa]Taką w końcu zakupiłam plus fajny plecak St.Majewski. To tak sama czy nie? smile

[img]//ecsmedia.pl/c/st-majewski-bambino-plastelina-24-kolory-b-iext27779548.jpg[/img][/quote]

Dokładnie ta smile
Też mamy i naprawdę świetna jest smile Mój młody w tym tygodniu uziemiony przez chorobę, więc też się nią właśnie bawi smile

A plecak jaki? Pokażesz?

23

Odp: Zabawka dla 5-latka?

A nie lepiej zamiast kolejnej zabawki w porozumieniu z rodzicami dziecka kupić mu jakieś zajęcia? Na przykład nie wiem w szkole muzyki jest duży wybór chociażby perkusja
Możesz na początek kupić mu jakąś książeczkę o tym lub właśnie perkusję zabawkę a z czasem podarować mu właśnie takie zajęcia.

24

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Perkusja to dobry wybór tylko i wyłącznie jeśli dziecko ma poczucie rytmu. Jak dla mnie średni pomysł, bo książeczkę średnio zrozumie, zabawką wykończy domowników, a jak zażąda prawdziwej zrobi się klops. wink Ja bym jednak postawiła na zabawy kreatywne - rozwijają i motorykę i wyobraźnię. Instrument wymaga żmudnego ćwiczenia, wiem, bo sama jestem po szkole muzycznej i nienawidziłam tego w dzieciństwie. wink

25

Odp: Zabawka dla 5-latka?

Zestaw ciasto masa, alfabet i cyferki.
To kolorowy zestaw plastycznej masy zamkniętej w trzech plastikowych słoiczkach. Zapewni wiele godzin kreatywnej zabawy. Cena ok. 24 zł

[img]//www.images.sporty.pl/zdjecie3/okladka24608.jpg[/img]