1

Temat: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Jak dużo macie szkła w domu nie licząc okien? Mnie osobiście szkło bardzo się podoba szczególnie w zestawieniu ze schodami

Podoba Wam się domowe zastosowanie szkła? Zdecydowalibyście się kiedyś na szklaną podłogę na piętrze ? Ma ktoś jakieś doświadczenia ze szkłem w domu ? Powiem szczerze, że zastanawiam się jak urządzić swój dom, czy w bardziej w stylistyce skandynawskiej, czy też może postawić na minimalizm. Wydaję mi się że elementy szklane bardziej to tego drugiego pasują. Bardzo ważna jest dla mnie Wasza opinia. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze.

Ostatnio edytowany przez malami2 (2015-04-20 09:40:56)

2

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Mam parę kryształów, podobno już niemodne, ale mi się podobają, poza tym figurki szklane

3

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Chyba chodziło przede wszystkim o szkło właśnie na ścianach...? Ja mam w kuchni, zamiast płytek i polecam każdemu, czyści się jak marzenie:D. I wygląda wręcz rewelacyjnie:). Można wybrać różne kolory, wzory... Duży wybór...:).

4

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Ale właśnie na szkle najbardziej widać brud, smugi, nie wyobrażam sobie ciągle tego czyścić...

5

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Też mam w domu szkło zamiast płytek w kuchni co również polecam. Czyszczenie bardzo proste i żadnych smug nie ma.

6

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Szkło jest fajne, ale niestety co do czystości to się nie mogę zgodzić. Pięknie widać kurz, smugi i odciski

7

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Zdecydowanie doradzam hartowane szkło bo jest dużo trwalsze. Właśnie jestem na etapie remontowania kuchni i chodzę trochę po różnych firmach i się dowiaduje to i owo. Szkło jest boskie! Super pasuje do prostych jednokolorowych mebli w połysku. Sama myślę nad panelem szklanym na ścianie ale nie standardowo nad blatem tylko zboku mebli , coś w tym stylu jak tu z tym kieliszkiem wina.

8

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Ja mam mało szkła, tylko lustra.

9

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Ja bardzo długo nie mogłam się przekonać do szkła, ponieważ zawsze uważałam, że wprowadzi do wnętrza chłód i niepokój. Jak się okazuję najważniejsze są dodatki, które ocieplają przestrzeń. Szklane elementy kuchni (od firmy Lustral) doskonale sprawdzają się ze starą, drewnianą podłogą i elementami cegły na ścianie. W momencie, kiedy zdecydowałam się na szkło, przestałam obawiać się jakichkolwiek wnętrzarskich eksperymentów.

10

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Wszystkie wnętrza mam u siebie zaaranżowane nowocześnie. Jest więc sporo szkła. Mam szklane meble, szkło dekoracyjne w kuchni na ścianach i w łazience  pod prysznicem. Mam szklane elementy balustrad przy schodach, sporo tego jest. Szkoło do takich aranżacji jest rewelacyjne, chociaż ostatnio w oko wpadły mi stoływykonane z mikrobetonu. W industrialnych, nowoczesnych wnętrzach mogą być doskonała alternatywą dla stołów szklanych, które z doświadczenia wiem, że są mało praktyczne. smile

11

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

U mnie jest tego szkła umiarkowanie, bo tworzą się smugi, a w kuchni bardzo osadza się tłuszcz niestety.

12

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Ja lubię lasy w szkle, mam cały parapet, 6 sztuk i wszyscy goście się nimi zachwycają.

13

Odp: Szkło w domu, jak to u Was wygląda?

Szkło niestety jest kruche, łatwo je zniszczyć. Dlatego ja wolę drewno:)