76

Odp: siedzący tryb życia

Ja często wstaję od biurka, przeciągam się jak kot, to dobre dla kręgosłupa, bo nie można ciągle pracować w jednej pozycji. A po pracy częste ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną pozwalają mi zachować sprawność.

77

Warto robić sobie przerwy i zapewnić sobie spacery codziennie po pracy...

78

siedzący tryb życia to nie tylko problemy z kręgosłupem czy nogami, osoby dużo siedzące są zagrożone wystąpieniem choroby hemoroidalnej, można zobaczyć czy jest się w grupie ryzyka prostym testem na stronie [url]http://ruskorex.pl/sprawdz-czy-jestes-w-grupie-ryzyka[/url]

79

Od bardzo dawna mam siedzący tryb życia. Pracuje w biurze, dojeżdżam do pracy samochodem, nie jestem aktywna fizycznie. Zaczynam się coraz gorzej czuć, mam coraz gorszą kondycję i czasem mam problem z wejściem na 4 piętro do koleżanki. Chciałabym to zmienić i pomyśłałam, że najlepsze będą treningi karate, o których zresztą marzyłam od dziecka, ale nigdy nie było na nie czasu i zawsze miałam setki innych ważniejszych rzeczy do zrobienia. Koleżanka pomogła mi w znalezieniu klubu, w którym mogłabym trenować. Pozostało mi do kupienia kimono i zastanawiam się nad jednym z tych [url]http://ultrafight.pl/kimona-karate[/url] . Jak myślicie, które z nich będzie najlepsze?

80

Może w klubie by Ci doradzili? Chyba nikt lepiej nie będzie w stanie dobrać stroju niż osoba, która go często zakłada i która miała więcej niż jedno kimono. Na pewno wie, w którym można poczuć się dobrze, pocić mniej i jaka jest jakość materiału czy szwów.
W tym sklepie najdroższe ma siatkę climacool, ale czy Ty będziesz tak intensywnie trenować, żeby jej potrzebować? Najtańsze ma wzmiankę w opisie, że jest dla początkujących, ale ogólnie za mało dali info, bo np. przy tym w średniej cenie nie doszukałam się składu materiału.

Wytrwałości w treningach życzę smile

81

Z tą aktywnością fizyczną po pracy to wspaniały pomysł! Ja mam też słabą kondycję, po tym jak 8 h spędzam przy komputerze, ale warto właśnie dlatego robić coś po pracy.

82

Z siedzenia robią się hemoroidy, nieprzyjemna dolegliwość, więc warto się ruszyć gdzieś po pracy

83

Rehabilitacja przy bólach kręgosłupa może się przydać. Są organizowane nawet specjalne pobyty rehabilitacyjne np. tutaj [url]https://constancecare.pl/pobyty-rehabilitacyjne/[/url] , które pomagają pozbyć się takich dolegliwości. Na początek ważna jest jednak diagnostyka bólu.

84

Mnie się przytyło przez taki tryb życia i dlatego teraz każdą wolną chwilę przeznaczam na ruch, spacer, rower

85

Teraz to się chodzi po mieście i szuka Pokemonów, a nie siedzi w domu big_smile big_smile big_smile

86

Nawet nie szukając można się na nich natknąć, zwłaszcza w okolicach pubów stoją zawiani:)

87

Hahahaha big_smile Żuleon cp 54 big_smile

Zagipsowali mnie właśnie i muszę przerzucić się na siedzący tryb życia, z którym miałam powalczyć. Muszę się przy tym ostrzykiwać lekiem przeciwzakrzepowym. Tak sobie myślę... ile dni spędziłam w bezruchu... jak bardzo mi to szkodziło na krążenie. Dopiero teraz do mnie dociera, że przy problemach z krążeniem, które mam w wyniku spuścizny genetycznej, leczenia zdziczałych hormonów, częstego ograniczenia ruchowego, niewłaściwej diety, ja jeszcze dołożyłam sobie monotonny i siedząco-leżący tryb życia sad

88

Szczerze współczuję.. Unieruchomienie, kiedy sezon rowerowy w pełni, jest po prostu niesprawiedliwe...:(

89

No, masz pecha, w samym środku lata....:/ Trzymam kciuki, żebyś się szybko postawiła na nogi!

90

Dziękuję Dziewczyny smile Jesteście super!

Miałam taaaakie plany związane z rowerem, górami, odchudzaniem przez gimnastykę. Już wyznaczyłam kilka tras. Marzyłam, żeby zobaczyć kilka miejsc.
No i PIERWSZEGO dnia pobytu w górach (planowanego na 2-3 tygodnie) zagipsowali mnie. Zaliczyłam tylko jeden krótki spacer.
Trzy dni leżę w łóżku i te dni to zaczynają mi się już zlewać.

91

Współczuję... A jak długo musisz tylko leżeć? Jest w ogóle opcja, żeby jakoś niedługo chociaż po mieszkaniu spacerować, rozruszać się?

92

Samo unieruchomienie dużo daje, bo już mogę kuśtykać do łazienki, a to piąty dzień (czwarty spędzony na leżeniu) smile
Byle tylko nie pozrastało się źle.
Jak długo? Zależy kiedy dostanę się do lekarza. To tymczasowe usztywnienie do czasu rozpoczęcia leczenia. Lekarze zadecydują, czy zakładać pełny gips, czy operować, czy robić coś innego.
W przyszłym tygodniu mam wizytę, na której zostanie ustalone, czy trzeba mnie przyjąć w trybie pilnym, czy mam czekać w kolejce na jesień.

93

Do jesieni masz tak leżeć? Aż Ci pozwolą wstać na tej wizycie...? wink

94

tongue Mam nie chodzić, chyba że muszę (czyli łazienka). Co będzie dalej, to się zobaczy.

Na początku nie mogłam nawet ustać o własnych siłach, a teraz mogę stać na jednej nodze, drugą dotykając ziemi dla zachowania równowagi, więc tragedii nie ma, tyle że ból nie odpuszcza nawet po lekach. Potrafię już nawet pokonać schody, żeby dostać się do prysznica i powiem Wam, że po schodach kuśtyka się łatwiej niż po płaskim terenie, bo tylko podciągam się i opuszczam na rękach, nogę wciągam w górę albo opuszczam w dół, nie muszę jej za sobą ciągnąć big_smile
I tak mi dupa urośnie i tak sad

95

Stojąc na jednej nodze można doskonale ćwiczyć jogę wink

96

big_smile big_smile big_smile
Jutro wizyta u lekarza... brrr...
Trochę inaczej wyobrażałam sobie leżenie w domu. Myślałam, że tyyyyyle zrobię na leżąco, a okazuje się, że wstąpiło we mnie jakieś zniechęcenie. Godzinami gadam przez telefon i Messengera. Moje łózko zamieniło się w centralę plotek i bazę wywiadowczą.

Poza plotkami jest kilka trudnych spraw:
- jakaś kuzynka - piąta woda po kisielu - mojego przyjaciela ma sprawę o odebranie praw rodzicielskich i porwała swoje kilkumiesięczne dziecko. "Szuka" policja i szuka rodzina... przede wszystkim rodzina, bo niestety policja uznała, że do czasu odebrania praw matka może robić z dzieckiem co chce. Ona nim rzucała... i mówiła, że go nie chce sad Brawo policja...
- kolega chłopaka mojej przyjaciółki zaginął. Szuka go rodzina, bo policja nie może nic więcej zrobić, niż umieścić go w bazie zaginionych. Chłopak wyszedł z domu i nikt go więcej nie widział, nikt więcej z nim nie rozmawiał przez tel. czy net, nie wrócił do wynajmowanego mieszkania, gdzie są jego rzeczy i nie pojawił się w pracy. Nie ma go już od kilku tygodni sad
- przyjaciółka przyjaciółki chce dokonać aborcji (koszt to tylko 2 000 zł) sad
- laska, która robi jedne z najlepszych imprez w mieście ma problem z alkoholem po rozstaniu... pewnej nocy sama mi to wyznała.
No i tak przestałam mieć swoje życie i zaczęłam żyć życiem innych.

97

Skoro  i tak leżysz, to naturalne, że stałaś się poduszką do wypłakiwania... wink

98

Ciesz się, że do Ciebie przychodzą, przynajmniej masz towarzystwo i trochę rozrywki wink

99

Mnie męczy siedzenie w jednym miejscu, nie wyobrażam sobie np. pracy biurowej, 8 godz. za biurkiem i w papierach

100

Bo to faktycznie męczy sad ale też niesie za sobą konsekwencje, miewasz zaparcia? Masz hemoroidy? Są wynikiem tego rodzaju pracy, dobrze zapobiegać zanim się coś przyplącze, ja staram się jak najwięcej ruszać, zapisałam się na siłownię a w razie zaparć  zmieniam też radykalnie sposób żywienia.