51

Odp: siedzący tryb życia

Nie ma żadnego sportu, który dawałby mu na tyle frajdy, że oderwałby się kilka razy w tygodniu od komputera? A co z lekcjami w-f? Ćwiczy na nich?

52

Nasz organizm nie został stworzony do spędzania dużej części dnia siedząc w jednym miejscu. Siedzący tryb życia może sprowadzić na nas nie tylko drobne dolegliwości, ale i groźne schorzenia. Brak aktywności fizycznej, praca przy biurku sprzyjają rozwojowi
chorób. Dlatego by sobie z tym poradzić należy czas, który nie musimy siedzieć spędzać aktywnie. W pracy biurowej trzeba wykorzystywać każdą możliwość do ruchu, a co jakiś czas robić sobie przerwy na rozciąganie. Po pracy zamiast usiąść w aucie lepiej wybrać spacer. Dzięki temu rozruszamy nasze zasiedziałe mięśnie i stawy.

53

Mam pracę siedzącą jak na razie to mi się na brzuchu sadełko odkłada za mało ruchu oj mało.

54

Mam siedzący tryb pracy ,ale ,że mi troszkę dokucza kręgosłup ,więc robię drobne ćwiczenia które każda z nas może je wykonać :
Robienie przerw od siedzenia np.zanieść jakieś dokumenty do drugiego pokoju
Przybieranie zróżnicowanych pozycji podczas pracy
Więcej ruchu np.wstać i zrobić 5 przysiadów
Rozciąganie się ręce złapać w górze i na boki się poprzeciągać
Ćwiczenia siłowe przy użyciu codziennych przedmiotów butelki wypełnione wodą unosić na wysokość ramion i prostować

55

Ostatnio też mam pracę siedzącą ,ale staram się co 2 godz chociaż na chwilkę wstać i zmienić pozycję

56

I bardzo dobrze. Ja zauważyłam, że w przerwach między wykładami wolę postać niż wyjść z sali i usiąść na korytarzu. Chyba moje nogi same się domagają pozycji stojącej. Kilka dni temu w audycji radiowej akurat była mowa o tym, że nasza budowa nie jest odpowiednia dla pozycji siedzącej przez wiele godzin. Najbardziej naturalne jest dla nas stanie, oczywiście z przyczyn wiadomych, musimy pozycję zmieniać: wstawać, chodzić, leżeć, siadać.

57

Siedzenie parę godzin w jednej pozycji może prowadzić do żylaków i innych schorzeń naczyń krwionośnych, więc masz rację, że jak najczęściej sobie spacerujesz:)

58

Obecnie mam taką pracę ,to co 2 godziny staram się robić małą przerwę ,żeby chwilkę postać

59

[url]https://www.youtube.com/watch?v=IvWkR2OSfck[/url]
Ćwiczyłam przy tym filmiku, przy ostatnim ćwiczeniu uważać, żeby się nie wywalić z krzesłem big_smile

60

Świetny jest ten film ,ale trzeba mieć mocne nogi ,żeby tak unosić  w nowym roku wypróbuję ,bo dzisiaj nie za bardzo mam czas ,dziękuję .

61

Moja siostra pracuje jako szwaczka wiadomo ,to jest praca na akord i nie robi ćwiczeń przy maszynie ,kręgosłup jej już wysiada ,bo ma drętwienie ręki ,lekarz powiedział,że od kręgosłupa szyjnego ,bo się schyla nad maszyną do szycia .

62

[quote=aga_123]Moja siostra pracuje jako szwaczka wiadomo ,to jest praca na akord i nie robi ćwiczeń przy maszynie ,kręgosłup jej już wysiada ,bo ma drętwienie ręki ,lekarz powiedział,że od kręgosłupa szyjnego ,bo się schyla nad maszyną do szycia .[/quote]

Najlepszym wyjście z tej sytuacji byłaby jakby siostra zmieniła pracę. Może uda jej się znaleźć coś lepszego. Bo to nie chodzi nawet o ilość zarobionych pieniędzy, a o zdrowie. Już teraz odczuwam problemy związane z takim trybem życia. W przyszłości na pewno też będzie ponosiła tego konsekwencje. Obecnie jedynie jej zostaje w przypadku długiego spędzanego czasu przy stoliku i maszynie, co jakiś czas podniesienie głowy i popatrzenie przed siebie. Dobrym rozwiązaniem będzie także sen na specjalnej poduszce i na pewno ćwiczenia rozciągające.

63

Ja planuję zapisać się na jogę, jeśli znajdę czas... bo też coraz bardziej doskwiera mi taki siedzący tryb życia...

64

chodzę na siłownię średnio 2 razy w tygodniu, ale czasem i tak mnie kręgosłup boli mimo że mam bardzo wygodne krzesło w pracy

65

Popieram, joga jest idealna, rozciągasz mięśnie i struktury wokół nich co w efekcie daje ci zmniejszenie bólu bo nic ci na kręgosłup nie uciska. Siedzący tryb życia to chyba najgorsza zmora naszych czasów. Dodałabym do tego jeszcze chodzenie w butach na obcasie i częste jeżdżenie samochodem. Oto prosta droga do zguby...

66

Ja jak zaczynałam pracę przed komputerem, to strasznie się męczyłam z bólem kręgosłupa. Przychodziłam do domu i płakałam. Z czasem nauczyłam się jak siedzieć, kiedy robić przerwy itp. Wiadomo, za dużo przerywać też nie można bo szef odrazu marudzi, ale trochę sie należy przerwy.

67

Nie ma nic gorszego niż siedzący tryb życia. Organizm człowieka jest przystosowany do ruchu i należy dbać, by w naszym grafiku znalazło się na niego miejsce. Wystarczy chociaż kilka godzin tygodniowo. Idealnie nadają się do tego rowery trekkinngowe [url]http://www.rowerzysta.pl/trekking.html[/url] , na których można wybrać się na przejażdżkę zwiedzić okolicę. To też przyjemny odpoczynek po pracy

68

Mnie też w końcu dotknął siedzący tryb życia. Do tej pory pracowałam raczej w terenie i dość często zmieniałam pozycje. Teraz niemal równe 8 godzin na siedząco. I już powoli odczuwam negatywne skutki - bardzo szybko zaczynają boleć mnie nogi i kręgosłup, a spacerach kręci mi się w głowie. Planuję się zapisać na jakieś ćwiczenia - fitness, rozciąganie albo coś w tym stylu. Ale nie wiem czy najpierw nie powinnam umówić się do lekarza, bo słyszałam, że przy problemach z kręgosłupem nawet proste ćwiczenia mogą przynieść sporo szkody...

69

Najlepsze sa masaże relekacyjne i oczywiscie uprawianie sportu smile

70

Ja tez mam siedzacy tryb ale staram sie uprawiac sporty min 3 razy w tygodniu

71

Chyba większość kobiet ma siedzący tryb życia. Nie mówię, że wszystkie, ale spora część, ja też. Staram się uprawiać różne sporty w miarę możliwość, ale często czas i zmęczenie mi nie pozwalają.

72

Siedzący tryb życia ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Przede wszystkim kręgosłup i mięśnie pleców stwarzają coraz większe problemy bólowe,a w przypadku kręgosłupa - zwyrodnieniowe. Jeżeli dochodzi do dużych zmian, to wtedy nawet sam ruch nie wystarczy i trzeba skorzystać z usług fizjoterapeutycznych. W tego typu przypadkach pomaga terapia manualna, a zabiegi pozwalają wyeliminować dokuczliwy ból. W Krakowie można się zgłosić do [url]http://rehabilitacja-rst.pl/services/terapia-manualna-krakow/[/url] - terapia zostaje zawsze poprzedzona dokładnym badaniem, aby ustalić źródło problemu.

73

Przy takim trybie życie wskazane są przedewszystkim ćwiczenia na kręgosłup!

74

Dokładnie ćwiczenia na kręgosłup jak najbardziej ja sobie jeszcze zafundowałam teraz serię zabiegów u [url=http://znajdzlekarza.pl/fizjoterapeuta/krakow]fizjoterapeuty w Krakowie[/url] , mam nadzieję że dzięki temu również odżyje smile

75

Nawet siedząc można ćwiczyć nogi i kręgosłup, zamiast się garbić...