1

Temat: Prace maturalne

Czy orientuje się ktoś może jak to jest z pracami maturalnymi i nową maturą? Ponoć są  jakieś zmiany planują i nie bardzo wiem jak się do tego odnieść. Czy wiecie jakie to zmiany? Byłabym wdzięczna za jakieś informacje bo jestem na etapie szukania materiałów do pracy maturalnej i nie wiem w jakim kierunku iść..

2

Odp: Prace maturalne

Na polskim ustnym na pewno będzie to praca na zasadzie wypowiedzi na temat danego tekstu/utworu. Poza tym jest obowiązkowo do zdania dodatkowy przedmiot rozszerzony do wyboru przez ucznia

3

Odp: Prace maturalne

Czy to jest jedyna zmiana??Przedmiot rozumiem liczy się tez język??Dzięki za informacje.

4

Odp: Prace maturalne

W końcu zrezygnują z matury wcale, bo po co politykom wykształcone społeczeństwo - już mówią o tym, że matematyka nie powinna być obowiązkowa...

5

Odp: Prace maturalne

Teraz matura to pikuś, młodzież w większości wcale się do miej nie uczy tylko polega na tym , co pamięta z lekcji i dlatego są słabe wyniki. Gdyby takie matury były 10-15 lat temu to same piątki by były, bo dużo więcej wiedzy dostawali uczniowie liceów niż dziś.

6

Odp: Prace maturalne

Ale czasem pytania w tych arkuszach są takie, że i ludzie po maturze nie potrafią na nie odpowiedzieć:)