1

Temat: Poród - nauka

Witam smile. Moje miłe Panie, co sądzicie o naukach przygotowujących do porodu? Co myślicie o nauce porodu z filmu?  Można się naprawdę nauczyć, uspokoić? Tak, żeby mniej więcej wiedzieć co trzeba robić. A może takie filmy szkodzą, bo kobiety mogą zacząć się obawiać i popaść w niepotrzebną depresję? Czekam na Wasze opinie, to może być dość ciekawa dyskusja, zapraszam smile.

2

Odp: Poród - nauka

Szkoła rodzenia może Cię tylko z grubsza przygotować na to co Cię czeka. Każda z nas jest inna i inaczej przeżywa ból ale gdy będziesz wiedziała co i jak to może to pomóc zachować spokój.
Choć bez przesady - w tym przypadku nie ma dwóch takich samych scenariuszy

3

Odp: Poród - nauka

Każdy poród/ciąża/kobieta jest inna i przeżywa to w inny sposób. Ja nie zdecydowałam się na szkołę rodzenia (między innymi dlatego, że mój partner jest obecnie za granicą), część osób mi to odradzało. Ja sama uważam, że żeby wszystko poszło sprawnie należy wsłuchać się w to co mówi lekarz/położna i ... nasz organizm smile Wydaje mi się, ze materiały takie jak ten mogą tylko pogarszać nasze samopoczucie i nas 'straszyć', bo tak jak koleżanka wyżej napisała, u każdego scenariusz będzie inny.

4

Odp: Poród - nauka

Oj nie wiem czy jest to dobra opcja

5

Odp: Poród - nauka

Sama również nie sądzę,że taki film może pomóc...Wprawdzie mozna sobie obejrzeć aby zobaczyć jak ten cały poród wyglada. Weźcie również pod uwagę,ze każda z nas jest inna. U każdej poród będzie wygladał inaczej.  Są cięzkie porody, niektóre kobiety natomiast rodzą bardzo lekko.

Najważniejsze to posiadać pewne informacje na temat zachowania. Dzięki temu nie wpadniemy w panikę, a sam poród będzie lekki.

6

Odp: Poród - nauka

Myślę, że takie filmy są ciekawe, ale chyba nic nie zastąpi jednak profesjonalnej szkoły rodzenia smile Ja już jestem po i teraz kompletuję wyprawkę do szpitala dla siebie i synusia. Jakbyście potrzebowały małej ściągi, co zabrać, to polecam zajrzeć tutaj.  Bardzo dobra lista, którą pochwaliła moja ginekolog - nie ma niczego za dużo ani niczego za mało. Warto wcześniej skompletować wszystko, co niezbędne, żeby dodatkowo nie zaprzątać sobie tym głowy przed samym porodem. Dodatkowy stres nie będzie wtedy żadnej z nas potrzebny i tak jak podejrzewam będzie go sporo.

7

Odp: Poród - nauka

Jeżeli decydujemy się na poród rodzinny to ważne żeby nasz facet też był do tego przygotowany. Po za tym wielu facetów stara się wspierać swoje kobiety w czasie ciąży. Nie koniecznie musi on chodzić na zajęcia, dobrym rozwiązaniem było by żeby chociaż internecie skorzystał z tej wiedzy. Może Szkoła Rodzenia Prenalen bedzie dla niego dobrym rozwiązaniem

8

Odp: Poród - nauka

Sam poród jest tak dynamiczną sytuacją, w bólu i lęku, że nauki czasem niewiele dają jak kobieta jest pod wpływem emocji... To ekstremalne przeżycie i nie da się do niego na 100% przygotować i wszystko przewidzieć, bo czasem się panikuje i zapomina, czego uczono...

9

Odp: Poród - nauka

Najważniejsze to nauczyć się prawidłowo oddychać podczas porodu...

10

Odp: Poród - nauka

I nie panikować, bo inaczej zapomni się całej wiedzy ze szkoły rodzenia...