1

Temat: Rozliczenie PITu

Jak rozliczacie  swojego PITA? Ja przez internet:)

2

Odp: Rozliczenie PITu

Ja też, poza tym 1% oddaję na fundację, bo potrzebujących jest bardzo wielu, aż szkoda, że można przekazać tylko 1% sad

3

Odp: Rozliczenie PITu

Ja przekazałam na schronisko, zwierzakom też się coś należy:)

4

Odp: Rozliczenie PITu

Ja w tym roku przekazałam swój jeden procent na Hospicjum
A tak swoją drogą to dziś już ostatni dzień na złożenie Pita

5

Odp: Rozliczenie PITu

Ja szczerze powiedziawszy, gdy wypełniam PIT swój lub cudzy, wpisuję różne fundacje, nie wybieram ich jakoś specjalnie, bo trudno by mi było. W darmowych programach często jest to pole wypełnione przez fundację, która udostępnia program do wypełniania PIT-u.

6

Odp: Rozliczenie PITu

Dzięki, będę pamiętać o tej fundacji w przyszłym roku. Jak na razie rozliczyłam już PIT z  i mam ten problem szczęśliwie z głowy. Lubię dostawać potem zwrot na konto, ale ta cała biurokracja mnie zdecydowanie przerasta.

7

Odp: Rozliczenie PITu

Bardzo mnie wkurza że jak korzystam z PIT w necie to już często jest ustalone z góry komu mam przekazać 1% bo jak nie to mi nie przyjmie później nie  wydrukuje... to straszne .

8

Odp: Rozliczenie PITu

Ja już pity mam rozliczone ale zapiszę sobie na przyszłość. Będę prawdopodobnie korzystać w firmie z programu tam można wiele rzeczy sobie zorganizować.  Wiem ze nalicza też podatki. Na razie testowałam demo i mi się podoba.

9

Odp: Rozliczenie PITu

Ja już przekazałam 1%.

10

Odp: Rozliczenie PITu

[quote=marta80]Bardzo mnie wkurza że jak korzystam z PIT w necie to już często jest ustalone z góry komu mam przekazać 1% bo jak nie to mi nie przyjmie później nie  wydrukuje... to straszne .[/quote]

to korzystaj z programów na stronie ministerstwa, a nie z innych stron, wtedy nie będzie tego problemu

11

Odp: Rozliczenie PITu

Ja skorzystałam ze wstępnie wypełnionego PITu... Co prawda nie udało mi się go wysłać elektronicznie, ale przynajmniej miałam wszystko wpisane, gdzie trzeba i sobie przepisałam ręcznie do formularza:)

12

Odp: Rozliczenie PITu

a próbował ktoś rozliczyć pity pracowników ? my w tym roku chcemy zainwestowac w nowy program do obsługi pracowników i nie wiem czy bedzie dosc prosty w obsłudze bo księgowa oporna na nowe programy smile

13

Odp: Rozliczenie PITu

Ja sama sobie rozliczam, bez żadnego programu, trzeba tylko trochę pomyśleć, a nie iść na łatwiznę:)

14

Odp: Rozliczenie PITu

Programy narzucają OPP, a wypełniając formularz własnoręcznie sami decydujemy o tym, komu przeznaczymy 1% podatku.
Instrukcje są trudno zrozumiałe i niepełne, więc nie dziwię się, że ludzie chętnie korzystają z programów, tym bardziej, że nikt nie chce ryzykować popełnienia błędu.

15

Odp: Rozliczenie PITu

Ja korzystam też z takiego programu, ale mogę ręcznie zmienić ten wpis i nie ma żadnego problemu z drukowaniem. Od kilku juz lat korzystam z tego samego programu. Bardzo wygodne i szybkie. Na prawdę sama przyjemność wypełniania, zwłaszcza jak nadpłata jest i zwrot podatku będzie :-)

16

Odp: Rozliczenie PITu

Dla mnie to żadna przyjemność, bo od dziecka nie lubię cyfr...:/

17

Odp: Rozliczenie PITu

Oj Virg smile Przełam się, liczby to pieniądze, bilon i banknot wypada z gry powoli big_smile

18

Odp: Rozliczenie PITu

Do rozliczenia "zwykłego" PITu dla osoby fizycznej wystarczy program - Ministerstwo Finansów przygotowało w tym roku świetną platformę, która robiła praktycznie wszystko za nas. Natomiast siostra korzystała z usług , ponieważ prowadzi działalność gospodarczą i sama nie byłaby w stanie się rozliczyć.

19

Odp: Rozliczenie PITu

Podobno był plan zakładający, że PIT-y rozliczać będą urzędnicy w skarbówce, a podatnicy będą mieli w obowiązku jedynie dostarczyć im dane do rozliczenia.

20

Odp: Rozliczenie PITu

W tym roku tak było, można było w sieci znaleźć swój PIT już rozliczony, oczywiście po podaniu szczegółowych danych osobowych. ja tylko przepisałam cyferki  do formularza i zaniosłam:)

21

Odp: Rozliczenie PITu

Ja w tym roku szybko wypełniłam PIT na  Zawsze leciałam z tym do księgowej ale postanowiłam sie w końcu przemóc i wypełnić go samodzielnie - nie było tak źle jak myślałam smile Program jest bardzo prosty w obsłudze. No i co najwazniejsze zwrot już dostałam.

22

Odp: Rozliczenie PITu

O właśnie, czas się rozliczyć. Ciągle odkładam i odkładam, a czas leci i leci. Nawet powiesiłam sobie PIT na korkowej tablicy i co? I przywykłam do jego widoku tak, że przestałam na niego zwracać uwagę.
Czy zdarzyło Wam się kiedyś spóźnić z rozliczeniem?

23

Odp: Rozliczenie PITu

Porady między innymi prawne, podatkowe czy księgowe znajdziesz na stronie  o ile się nie mylę to są tam 2 artykuły na temat w jaki sposób rozliczyć swój PIT;)

24

Odp: Rozliczenie PITu

Na stronach ministerstwa są formularze interaktywne. Nie trzeba też nic zanosić do US bo można podpisać danymi i wysłać przez internet. Jednak jeżeli nie jesteście czegoś pewni lepiej wydać parę groszy zrobić audyt podatkowy i zlecić zrobienie rozliczenia do biura podatkowego. Zwłaszcza gdy się prowadzi kilka działalności i ma się mieszane dochody, albo prowadzi się pełną księgowość. Ja takie usługi mam w pakiecie w firmie . To duża wygoda.

25

Odp: Rozliczenie PITu

Ja planuję to zrobić jeszcze przed świętami, i tak nie będę maiła zwrotu, więc nie ma powodu do pośpiechu...