1

Temat: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Wiadomość o ciąży nie zawsze jest powodem do radości i często w takich sytuacjach kobiety dążą do  jej przerwania różnymi sposobami. Znam kobietę, która kilkanaście lat temu przerwała ciążę na życzenie partnera, pod groźbą jego odejścia.
A w jakiej sytuacji same zdecydowałybyście się na usunięcie ciąży?

2

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Gdybym była niepełnoletnia tobym chyba nie zdecydowała się na urodzenie dziecka, ale nigdy nie byłam w takiej sytuacji więc nie wiem tego na pewno. Ale na pewno nie zrobiłabym tego pod czyimś naciskiem czy groźbą

3

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Tylko w przypadku ciężkiej nie uleczalnej choroby dziecka, inne powody wogóle nie wchodziłyby w grę.

4

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Gdybym się rozstała z obecnym partnerem a by się okazało że niestety jestem z nim w ciąży

5

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Gdybym już miała 3 dzieci to chyba przy tej polityce państwa musiałabym usunąć czwarte:/

6

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Najlepiej wyjechać do Niemiec albo Wlk Brytanii i rodzić bez ograniczeń:)

7

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Nie każdy ma taką możliwość, ja np. sobie nie wyobrażam zostawić tu wszystko i wyjechać. A dziecko nawet nieplanowane i tak bym urodziła bo aborcja to nic innego jak morderstwo

8

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Dopóki nie będę w takiej sytuacji to nie mogę odpowiedzieć na to pytanie...

9

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Pod groźbą czy przymusem nie należy podejmować takich decyzji. Ale jeśli kobieta podejmuje taką decyzję świadomie - to czemu nie. Koleżanka korzystała z aborcji farmakologicznej.  Tabletki poronne są popularne tylko głośno się o tym nie mówi.

10

Odp: W jakich sytuacjach zdecydowałybyście się na aborcję?

Ciężka choroba dziecka to chyba najczęstsza przyczyna aborcji...