1

Temat: Naczyniak

Hej,
czy może któraś z Pań zetknęła się z czymś takim jak naczyniak? Wiem, że są naczyniaki wątroby, nerek i pewnie i innych narządów. Ja dowiedziałam się właśnie że mam dwa na wątrobie. Czekam na wizytę ale tak między czasie chciałabym was podpytać co i jak.

2

Odp: Naczyniak

Z tego co wiem, to jest łagodny nowotwór i jak już jest wykryty to lekarze na pewno będą wiedzieli jak Ci pomóc....

3

Odp: Naczyniak

Naczyniaki są bardzo często przypadłością. Można ją usunąć chirurgicznie, ale też czasami same się wchłaniają.

4

Odp: Naczyniak

Ja miałam po wewnętrznej stronie nosa małego, wypukłego, okrągłego. Z odległości wyglądał jak malutki kolczyk. Zrobił się jakieś 5 lat temu. Na początku ciągle pękał z byle powodu, na przykład podczas mycia twarzy i BARDZO trudno było zatamować krwawienie. Potem stał się grubszy i przestał. Chciałam się tego pozbyć ze względów estetycznych.
Lekarka rodzinna powiedziała, żeby iść z tym do laryngologa na wypalanie, ja myślałam bardziej żeby udać się na laser do kosmetyczki, odwlekałam wszystko w czasie.
Niedawno byłam u dermatolożki z innym problemem i sama zwróciła mi uwagę na tego naczyniaka (w zasadzie to do tej pory nie wiedziałam nawet jak się to nazywa). Dwa dni temu miałam zabieg usuwania. Szybka sprawa w pokoju zabiegowym: znieczulenie miejscowe, zabieg refundowany, naczyniaka wycięto, odesłano do badania histopatologicznego, po 7 dniach mam się zgłosić na zdjęcie szwów. Zwykle jeden szew wystarczy, ale ja krwawiłam mocno, więc założono dwa.

5

Odp: Naczyniak

Na pewno trzeba je bardzo dokładnie obserwować zwłaszcza teraz, kiedy bardzo dużo jest mowy o nowotworowych zmianach skórnych

6

Odp: Naczyniak

Pff... wczoraj odebrałam wynik badania histopatologicznego i okazało się, ze to jednak nie naczyniak, ale bardzo do niego podobny i często mylony ziarniak. I trzeba obserwować, mam wyznaczoną wizytę kontrolną za kilka miesięcy, a jeśli będzie odrastać to mam zgłosić się natychmiast.

7

Odp: Naczyniak

Takie narośla bywają niebezpieczne, niestety często od małych zmian zaczyna się duży problem. ja nawet brodawek się boję, bo czasem rosną i trzeba je badać.

8

Odp: Naczyniak

Są też naczyniaki wiśniowe, u osób starszych się pojawiają, powoduje je rozrost naczyń krwionośnych...

9

Odp: Naczyniak

Dobrze że teraz są metody na usunięcie tego typu zmian, ni trzeba już ich ukrywać p[od ubraniem