1

Temat: Paznokcie od których wszystko odpada

Moim problemem są chyba miękkie paznokcie. Chyba bo nie jestem tego 100% pewna. Chodzi o to, niezależnie czy miałam żele czy akryl. Po tygodniu podchodziło mi powietrze, a po max 2 tyg musiałam robić uzupełnienie bo były paskudne. Raz w życiu zrobiłam hybryde. I tydzień wytrzymała. Czyli wydaje mi się, że moje paznokcie są za miękkie. A może to jakieś ich dziwne ph to powoduje:) Macie jakiś pomysł? I sposób?

2

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

A robisz zawsze u tej samej kosmetyczki ??
Może robią to niewłaściwie..
a moje drugie pytanie, czy przypadkiem nie obgryzasz paznokci?

3

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Obgryzam:/ ale nie kiedy mam "zrobione" pazury. I robiłam już w kilku miejscach. Obecnie ze względu na prace nie mam potrzeby posiadania żelów czy akryli. Ale hybrydę już tak

4

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Też mam miękkie, a kiedy np. dłużej myję naczynia to mogę je wyginać we wszystkie strony jak materiał, takie są... rozmoknięte? Słabe, obgryzałam przez wiele lat.

5

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Dobra jest odżywka Eveline, ok. 10zł a regularnie stosowana daje świetne efekty

6

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Eveline mam juz przetestowany. Te wersje z diamentem. I rzeczywiście jestem w szoku, ze za taka cene odzywka moze byc naprawde dobra. Ale to nie rozwiązuje problemu odpadających żeli, aktyli i hybrydy:(

7

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

To chyba problem raczej produktów a nie samych paznokci, albo metoda nakładania sie nie sprawdza?

8

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Kurcze tylko ja zawsze szłam do kogoś z polecenia. I innym paznokcie się trzymały, a mnie nie. I żeby to było jedno miejsce. A ja przerobiłam kilka, zanim zrezygnowałam.

9

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Jeżeli chodzisz do dobrej, wykwalifikowanej i doświadczonej kosmetyczki, która:
- pracuje na profesjonalnych produktach;
- potrafi odpowiednio wykonać przedłużanie paznokci problematycznych, dobierając odpowiednią technikę/metodę przedłużania;
- trzyma się zasad prawidłowej budowy paznokcia;
- stosuje dodatkowe bazy i primery.

a mimo to problem dalej występuje to wg mnie przyczyną może być:

1) robisz za długie paznokcie w porównaniu do dł. twojej naturalnej płytki paznokciowej, przez co paznokcie narażone są na intensywniejszą pracę. (tym bardziej, gdy nie jesteś przyzwyczajona do przedłużonych paznokci);
2) masz tendencję do obgryzania - więc świadomie/nieświadomie podgryzasz/skubiesz/w inny sposób naruszasz i osłabiasz paznokcie lub ich okolice (skórki), przez co po jakimś czasie podchodzi powietrze w okolicach wału około paznokciowego;
3) masz pracę, która niestety daje bardziej "popalić" paznokciom - urazy mechaniczne, częste moczenie w wodzie lub środkach chemicznych.

Najczęściej to właśnie klientki same sobie uszkadzają paznokcie poprzez podważanie, skubanie, podgryzanie lub niewłaściwą "technikę noszenia" big_smile czyli podważanie i otwieranie wszystkiego paznokciem - drogie Panie, pamiętajmy, że paznokcie zarówno te przedłużane, jak i naturalne nie są z cementu, ani ze stali nierdzewnej wink Wtedy to możemy zmieniać kosmetyczki jak rękawiczki, a problem dalej pozostanie ten sam, pozdrawiam!

10

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

No to ma sens. No nic od prawie trzydziestu lat walczę z obgryzaniem i skubaniem. To już się chyba nie zmieni:(

11

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Zrób sobie przerwę od wszystkich zabiegów na paznokcie

12

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Czasem to oznaka chorych paznokcii. Może warto by je poobserwować , bo matowe paznokcie, pękające mogą oznaczać problemy z grzybicą. Zdażyć się może po wizycie u kosmetyczki, albo w saunie czy na basenie. Wtedy dermatolog, leki doustne i pznajokcie wrócą do siebie. Mało się ostatnio o tym mówi. Można więcej poczytać na leczpaznokcie.pl , bo fajnie doradzają.

13

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Może brakuje Ci jakiś mikroelementów, albo po prostu kiepsko o nie dbasz?
Przejdź się do pani która porządnie zajmie się Twoimi paznokciami. Zerknij sobie tutaj:  oni mają teraz promocję -50% na wszystko. Niedawno też zmienili miejsce i teraz przyjmują na ulicy Sebastiana 2. Warto skorzystać:)

14

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Od jakiegoś czasu zajmuję się robieniem hybrydy moim klientkom. Zrobiłam specjalny kurs, mam drogie, dobre, sprawdzone kosmetyki i klientki są zazwyczaj zadowolone. Dużo naczytałam się na temat paznokci i uważam, że masz po prostu "trudną" płytkę paznokcia. Może to być spowodowane obgryzaniem (paznokcie przez to są na pewno osłabione), ale nie musi. Często klientki nie zdają sobie sprawy z tego, że są posiadaczkami "trudnej płytki" wink "trudna", bo mimo matowienia i odtłuszczania szybko robi się w pewnym sensie "tłusta" i nie ma szans, żeby cokolwiek się trzymało wink


a przy okazji zapraszam wszystkich na mojego bloga   każdy na pewno przejrzy go z zaciekawieniem, świetne wpisy artykuły i nie tylko

Ostatnio edytowany przez konwaliiia (2015-06-22 15:03:00)

15

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Faktyczne dziwne. Mogłaś zapytać osoby , która się zajmuje Twoimi paznkiciam co może być tego przyczyną. Może warto stosować jakieś odżywki wzmacniające i utwardzające. Poszukaj w drogerii. Powodzenia.

16

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

New nails używaj, odżywki do paznokci. Dbaj o systematyczność, zwracaj uwagę na dietę, na to co robisz bez rękawiczek. Paznokcie naprawdę bardzo łatwo można zniszczyć - a kilka kroków jest w stanie to zmienić.

17

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

A ja bym spróbowała zmienić kosmetyczkę.
Znaleźć na prawdę dobrą.
Dać nawet 100 za zrobienie ale niech zrobi to profesjonalista.

18

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

U mnie wystarczyło stosowanie new nails i paznokcie są odmienione. Pewnie, że wszystko musiało potrwać, ale docelowo efekt został uzyskany. W tym momencie mam już całkowicie inne paznokcie, ładniejsze, zdrowsze, znacznie lepiej utrzymane. To była jednak diametralna przemiana.

19

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

EM Nail mają spory wybór produktów do stylizacji żelowych. Popatrz sobie tutaj - jest w czym wybierać. Spróbuj może ich produktów, bo mają bardzo dobre opinie, a do tego nie uczulają. Ja stawiam na to, że Twoja manikiurzystka używa kiepskich produktów do stylizacji i dlatego wszystko Ci odpada.

20

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

są specjalne primery wytrawiające płytkę przed nałożeniem hybryd albo żeli, próbowałaś?

21

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Wystarczy zwrócić uwagę na podstawy - poprawa na pewno będzie widoczna, a przynajmniej nie mam żadnych problemów. Powiedzmy, że dotarcie do zdecydowanej zmiany to nie jest kwestia chwili. Dużą poprawę można zobaczyć dopiero po czasie. Wcześniej nie ma ku temu opcji.

22

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Koniecznie wypróbuj sobie. Jest świetny i bardzo długo się trzyma. Albo miałaś do tej pory źle robione paznokcie, albo produkty były do bani.

23

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

A może jest to po prostu kwestia złej jakości lakieru do paznokci? Testowałaś wszystkie lakiery znanych marek? Przyznam się, że kilka lat temu oszczędzałam na lakierach i kupowałam te najtańsze, bo wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, że te lakiery bardziej znanych marek są lepszej jakości.  Może to głupie, ale nie wierzyłam w to, że lakier do paznokci może trzymać się tydzień czy dwa tygodnie na paznokciach. Zauważyłam różnicę, gdy kiedyś będąc u siostry pomalowałam paznokcie lakierem do paznokci marki Sally Hansen. Lakier ten trzymał się na moich paznokciach ponad tydzień, nie było żadnych odprysków mimo tego że nie mam w domu zmywarki i sama jestem zmuszona zmywać stos brudnych naczyń. Od tego momentu kupuje tylko lakiery do paznokci marki Sally Hansen a także Semilac, ale akurat te są hybrydowe. Nie mam jednego ulubionego sklepu, w którym je kupuje i raczej unikam robienia takich zakupów w drogeriach stacjonarnych, bo rzadko kiedy mają promocje na lakiery do paznokci poza tym nie mam żadnej drogerii w bliskiej odległości od swojego domu. Zawsze tutaj szukam najkorzystniejszej oferty cenowej na lakier, który chcę kupić.

24

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

W pierwszej kolejności odwiedź naprawdę dobrą kosmetyczkę. Niech się dobrze przyjrzy Twoim paznokciom.

25

Odp: Paznokcie od których wszystko odpada

Spróbuj sobie odżywki wypelniającej z Eveline- mają fajną serię NailTherapy Professional. Ta odżywka moze tez sluzyc jako baza pod lakier. Po swoich pazurkach widze, ze dziala, bo sa twardsze, mocniejsze i w koncu lakier dlugo mi sie trzyma.