1

Temat: okulary czy soczewki

co wybrać?

2

Odp: okulary czy soczewki

Ja jeszcze nie nosze ale wybrałabym soczewki, nie wygląda dobrze w okularach...

3

Odp: okulary czy soczewki

A ja lubię okulary, mam kilka par przeciwsłonecznych, więc jakbym potrzebowała okulary korekcyjne to nie zdecydowałabym się na soczewki

4

Odp: okulary czy soczewki

Soczewki są wygodniejsze, nie spadają z nosa:)

5

Odp: okulary czy soczewki

Zdecydowanie okulary, moje mają takie fajne oprawki że są elementem moich stylizacji:)

6

Odp: okulary czy soczewki

może i soczewki  są wygodniejsze w użytkowaniu ale jakoś nie mogę się przełamać żeby sobie do oczu coś wkładać, bo od razu mi jest słabo, dlatego chyba pozostanę wierna okularom, Ja kupiłam swoje okulary w sklepie  polskioptyk.pl  . Posiadają oni  bogate doświadczenie, dzięki czemu sklep zapewnia kupującym okulary najlepszych marek. Kupiłam u nich 2 pary okularów (korekcyjne i przeciwsłoneczne) dlatego z czystym sumieniem mogę  powiedzieć że są najlepsi, pozdrawiam big_smile

Ostatnio edytowany przez GabiS56 (2014-12-18 21:08:14)

7

Odp: okulary czy soczewki

Soczewki są wygodniejsze, ale ja za często mam zapalenie spojówek ,żeby je często nosić... Noszę na specjalne okazje, a okulary na co dzień.

8

Odp: okulary czy soczewki

Nie no ciężko jednoznacznie stwierdzić ponieważ to i to jest dobre. Jednak kiedyś nie było takich soczewek i tradycyjne okulary i ja jestem tego zdania, że chyba lepiej właśnie mieć okulary, które są chyba teraz bardziej w modzie i wracają nawet na nasze salony hihi 
po spacerze zawsze trzeba mieć dobrze wystrojona sypialnie dziewczynki i ja o tym dobrze pamiętam, tak ją wystroiłam - jak komuś się podoba to ok a jeśli nie to papa tongue

Ostatnio edytowany przez wesola091a (2015-06-22 12:18:53)

9

Odp: okulary czy soczewki

Jeśli na codzień to soczewki, a jeśli tylko np do czytania to okulary

10

Odp: okulary czy soczewki

Oczywiście, że soczewki! smile Noszę je już od kilku lat. Jestem krótkowzroczna, mam dosyć sporą wadę, bo na obu oczach -5. Przez prawie dziesięć lat nosiłam okulary, a później zdecydowałam się na zmianę i nie żałuję smile. Są wygodne, nie parują i nie spadają jak okulary. Nigdy nie miałam większych problemów czy to z doborem soczewek czy płynów do pielęgnacji. Może na początku trochę problemu sprawiało mi ich nakładanie i zdejmowanie, ale praktyka czyni mistrza smile. Poza tym istnieją specjalne przyssawki, które ułatwiają tą czynność np )

11

Odp: okulary czy soczewki

Chyba soczewki. Teraz jest tyle wzorów i kolorów. Zwłaszcza  wyglądają bardzo ciekawie.

12

Odp: okulary czy soczewki

Soczewki zdecydowanie

13

Odp: okulary czy soczewki

Nie każdy może nosić soczewki, a tym, którzy mogą jak najbardziej polecam. Do soczewek trzeba się przyzwyczaić, a przede wszystkim dobrze dobrać do oka! polepszają komfort widzenia, przy dużych wadach wzroku to ma znaczenie. Można także nosić je zamiennie z okularami. Zakładanie i zdejmowanie soczewek to kwestia rutyny.

14

Odp: okulary czy soczewki

Ja próbowałam nosić soczewki ale dla mnie nie były wygodniejsze niż okulary. Nie kazdy może się przyzwyzaić do soczewek. Mi na przykład było bardzo trudno i coś mi ciągle przeszkadzało na oku jak miałam je na sobie .Tak więc powróciłam do okularów.Okulary obecnie są bardzo na czasie. Tak wiec może być to ozdoba twarzy. Zerknijcie sobie na przykład na te okulary marki Ray Ban:

15

Odp: okulary czy soczewki

Zależy w czym się wygodniej czujesz. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi chyba na to pytanie big_smile

Ja nie trawię soczewek bo mam problem z ich założeniem. Pewnie bym się nauczyła i przyzwyczaiła, ale jakoś mnie to nie przekonuje. Jestem przywiązana do swoich okularów, a ta propozycja u góry sprawia że zaczęłam się zastanawiać nad ich wymianą :>

16

Odp: okulary czy soczewki

Witam, warto sobie kupić     na stronie internetowej kupić. Bardzo ciekawy sklep jest wiele rodzajów soczewek.

17

Odp: okulary czy soczewki

Ja po raz pierwszy w życiu stoję przed dylematem zakupu soczewek. Od lat noszę okulary. Jednak kiedy na przestrzeni jednego roku kupowałam je dwukrotnie ponieważ pierwsze uległy zniszczeniu a taka inwestycja do najtańszych nie należy to teraz na samą myśl uszkodzenia ich cierpnie mi skóra. A w najbliższym czasie wybieram się na snowboard jak co roku. Jak do tej pory jeździłam w okularach tak w tym roku na wyjazd zabieram soczewki i będzie to mój debiut związany z nimi. Trochę przeraża mnie, że muszę sobie je aplikować na powierzchnię oka. Ale przecierpię dla wygody. Powiedzcie mi czy kiedy one są już na oku to czuje się jakoś ich obecność? Trzeba się do nich przyzwyczaić? Polecacie jakieś tanie? Tanie ze względu, że to tylko kilkudniowe rozwiązanie.

18

Odp: okulary czy soczewki

Nie każdy może je nosić ,mi oczy łzawią po założeniu soczewek i muszę zdejmować .Skazana jestem na okulary .

19

Odp: okulary czy soczewki

też miałam taki problem, nie lubię się w okularach, a soczewki wzbudzają we mnie opór. długo się w sumie zstanawiałam nad korektą wzroku, chociaż też nie byłam zbyt pewna tej decyzji, bo jednak dla mnie to poważny zabieg. w każdym razie, naprawdę warto, to jest tak duży komfort, oobudzić się rano i normalnie widziec, nawet jeżeli byłam przyzwyczajona do noszenia okularów,. mi się udało o tyle, że robiłam metodą lentivu, czyli inaczej to wygląda niż w tych laserowych, bo dużo czytałam o tym, że jednak sporo trwa czekanie na rezultaty, i nie jest to szczególnie fajne. jedna wada, że  nie jest dla wszystkich dioptrii. jeżeli macie szansę, to warto się zdecydować i porzucić szkła, klinik jest sporo, można się umówić na konsultacje i dowiedzieć co i jak. ja robiłam w Optegrze, jeżeli ma to komuś pomóc. no i plus jest taki, że nie muszę się już martwic połamanymi, czy zgubionymi okularami. teraz już mogę się tylko zastanawiać nad przeciwsłonecznymi, a to już o wiele przyjemniejszy dylemat wink

20

Odp: okulary czy soczewki

Obydwa rozwiązania są dobre. Musisz tylko ocenić w czym Ci będzie lepiej. Niektórzy źle wyglądają w okularach. Proszę: Zajrzyj sobie do wirtualnej przymierzalni i oceń jak będziesz wyglądać w okularach.

21

Odp: okulary czy soczewki

A słyszałyście o ortorekcji? Widziałam fiilmik o tym, ciekawa opcja dla korekty wad wzroku, a tu jest artykuł:
[url]http://urodaizdrowie.pl/ortokorekcja-wada-wzroku-znika-gdy-spisz[/url]

22

Odp: okulary czy soczewki

Ciekawa metoda, ale cena zwala z nóg... Dopóki NFZ nie będzie refundował, to mało kogo będzie stać.

23

Odp: okulary czy soczewki

Świetne soczewki kontaktowe alcon -
A ogólnie wcale nie jest tak, że porządne soczewki muszą być od razu drogie.
W każdym przypadku to kwestia dopasowania pod oczekiwania i to wszystko.

24

Odp: okulary czy soczewki

Zbliża się termin mojej wizyty u okulisty - prawodopodbnie skończy się na okularach korekcyjnych, więc już przeglądam oferty oprawek. Najbardziej przypadły mi do gustu te z, być może ostatecznie to właśnie je wybiorę.

25

Odp: okulary czy soczewki

A ja od lat noszę soczewki, jest wygodniej. Okulary na wszelki wypadek też oczywiscie w domu mam, ale ostatnio korzystam z nich tylko jak idę na wizytę do okulisty.