1

Temat: Palenie a trądzik

Badania dowodzą, że palenie jest istotnym czynnikiem, który wpływa na zwiększenie częstotliwości pojawienia się zmian trądzikowych oraz zwiększa groźbę, że będzie to trądzik o ciężkim przebiegu. Zgodnie z wielokrotnie potwierdzonymi analizami liczba przypadków trądziku była o wiele większa u osób aktywnie palących (40,8%) w porównaniu z osobami niepalącymi (25,2%). Wykazano liniową zależność między nasileniem zmian trądzikowych a liczbą wypalanych dziennie papierosów.
Potwierdzacie?

2

Odp: Palenie a trądzik

Wszelkie toksyny szkodą na cerę, tym bardziej papierosy... W zupełności się z tym zgadzam

3

Odp: Palenie a trądzik

To już wiem, dlaczego po każdej imprezie miałam tyle pryszczy. Nie dość, że ja więcej paliłam, to jeszcze wszyscy wokół.

4

Odp: Palenie a trądzik

Dokładnie. Każde toksyny wprowadzane do organizmu, nie tylko te z dymu papierosowego, są szkodliwe. Tak już mamy, że na toksyny w organizmie zazwyczaj reaguje nasza skóra. Lepiej nie palić. Dość, że nie zdrowo to jeszcze śmierdzi, fuj. Okropny nałóg.

5

Odp: Palenie a trądzik

No niestety, ale nie od dziś wiadomo, że papierosy to zło.

6

Odp: Palenie a trądzik

Przecież w papierosach jest tyle różnego rodzaju substancji "przyjaznych" że nie ma się co dziwić. Jednak śmieszy mnie to, że ludzie się zawsze przejmują tym, że dostaną od palenia trądzik czy skóra im się postarzeje, a nie takimi rzeczami - choroby płuc opisane dość dobrze w artykule. Bo trądzik będzie od razu a to ich nie dotyczy? Nonsens.

7

Odp: Palenie a trądzik

akurat dla osoby palącej, a raczej od palenia uzależnionej, takie informacje o zagrożeniach zdrowotnych raczej nic nie robią.

8

Odp: Palenie a trądzik

Faktycznie może wrażenia nie robią, ale i tak warto ludzi uświadamiać. Zagrożenia płynące z palenia są ogromne. Osoby palące trują nie tylko siebie, ale także ludzi wokół. Wielu specjalistów podkreśla, że bierne palenie jest równie szkodliwe jak czynne. Sama wiele lat paliłam. Odkąd zaczęłam regularnie ćwiczyć papierosy po prostu odstawiłam. Najciężej mi było poradzić sobie z nawykiem palenia - do kawy, po posiłku itd. Teraz jest metoda, która pomaga pozbyć się właśnie tych nawyków. Jest to antynikotynowa terapia behawioralno-poznawcza Free Forever - skuteczna i polecana przez wiele osób.

9

Odp: Palenie a trądzik

Wydaje mi się, że palenie nie tylko potęguje problemy skórne ale generuje inne problemy zdrowotne.  Ja nie pale ale i tak miałam problemy ze skórą. Stosowałam rożne sposoby walki z trądzikiem - toniki, maści a nawet kuracje antybiotykiem - efektu nie było. W końcu zdecydowałam się wypróbować sposoby medycyny naturalnej. Napisałam do Pani Moniki [email protected] , której adres znalazłam szukając informacji o Ajurwedzie i otrzymałam propozycje kuracji na bazie ziół (receptura wg medycyny indyjskiej). Po 4 tyg zauważyłam, że wypryski znikają a nowe się nie pojawiają. Po 6 tygodniach skóra na mojej twarzy stała się gładka i bez zmian zapalnych. Dziś cieszę się piękną skórą na twarzy i dekoldzie. Polecam - zioła są naprawdę super i naprawdę skuteczne.

10

Odp: Palenie a trądzik

Szkoda zdrowia na papierosy. Ja kiedys paliłam ale udało mi się wyrwać ze szponów tego nałogu. Teraz szukam sposobu na oczyszczenie organizmu z toksyn. Myślałam o zamówieniu tych tabletek na oczyszczenie organizmu . Przeszłam już na dietę warzywno owocową ale czuję, że to nie wystarczy. Jak ktoś palił 15 lat to miesiąc na pozbycie się toksyn to za mało.

11

Odp: Palenie a trądzik

No to mnie pocieszyłyście, najpierw muszę rzucić palenie, a potem zdobyć dobry [url=https://www.iwostin.pl/jak-rozpoznac-tradzik-rozowaty/]krem  na trądzik różowaty[/url]. Palenie ograniczyłam już do minimum, ale całkowite rzucenie jakoś mi nie wychodzi. A co do kremów, to już tyle ich wypróbowałam, że zaczynam  czasem wątpić. A takie doświadczenia na własnej skórze, chyba też jej nie służą.  Wierzę, że teraz się uda i moja buzia będzie taka jak należy i nie będę straszyć smile

12

Odp: Palenie a trądzik

Ja nie palę ,ani moja rodzina i znajomi a mam trądzik różowaty .Byłam u dermatologa i te maście i kremy nic mi nie pomogły .

13

Odp: Palenie a trądzik

Paliłam jak byłam młoda i nie miałam trądziku .Przypuszczam ,że u mnie to nie miało żadnego znaczenia .

14

Odp: Palenie a trądzik

Od samych papierosów trądziku się nie dostanie. Gorzej jak się ma problemy z cerą i się kurzy. Wtedy to ma wpływ na trądzik.

15

Odp: Palenie a trądzik

Medycyna chińska uważa, że toksyny zawarte w ciele człowieka, szukając ujścia często wychodzą przez skórę. Tak więc jeśli palenie to przyjmowanie trucizn, to wcale bym się nie zdziwiła, gdyby cera takich osób była problematyczna. Moja nie była, ale paliłam w takim okresie swojego życia, kiedy wszystko było piękne, jędrne, młode smile więc być może organizm po prostu sobie z tym radził, choć, jak zaznaczyłam wyżej - w nocy po imprezie zawsze dostawałam pryszczy.
Pryszcze, zaskórniki, trądzik mogą powstawać z tylu przyczyn, że jeśli ktoś robi dwie rzeczy, potencjalnie mogące prowadzić do jego powstania, a pięć zapobiegających, to może się uda i nie będzie miał pryszczy.

Jedno jest pewne - palenie dobrze na skórę nie wpływa i kiedy ludzie, którzy folgują sobie w tym nałogu, szukają jednocześnie sposobów walki z niedoskonałościami cery, to jest to wyraźna sprzeczność.

16

Odp: Palenie a trądzik

Na wzcasach jak byłam w zeszłym roku nad morzem ,poznaliśmy z mężem ,drugą parę oboje palili jak smoki a dziewczyna wyglądała jak modelka .Cera jej była tak doskonała jak z żurnala ech....chciałabym tak wyglądać

17

Odp: Palenie a trądzik

nie znam się na tym ale mogę  powiedzieć, że u mnie było podobnie jak wróciłam
do palenia to tez nasilil mi sie tradzik ale przede wszystkim ceraz zrobila sie
zdecydowanie bardziej zanieczyszczona:grudki,zaskorniki,zatkane pory-fuj!nie
wiem czy to mialo zwiazek z paleniem ale rzucilam i roznymi metodami
wspomagajacymi doprowadzilam do lepszego stanu,ale palenie papierosow na pewno
ma zly wplyw na cere to kazdy Ci powie dlatego moze warto rzucic:)powodzenia

18

Odp: Palenie a trądzik

Na pewno palenie bardzo wysusza cerę, ale trądzik może wzmagać, bo zanieczyszcza skórę...

19

Odp: Palenie a trądzik

Nie każdy palacz ma trądzik:) To jest raczej skłonność danej osoby, oczywiście papierosy mogą ją zaostrzać..

20

Odp: Palenie a trądzik

Palenie tylko zaostrza objawy, a jeśli ich nie ma to nie ma czego zaostrzać:)