1

Temat: Ból zęba i głowy naraz

Mam problem, po leczeniu górnej szóstki została mi "pamiątka" w postaci nawracających co kilkanaście dni nocnych bólów dziąsła i od tego boli mnie też cała lewa część głowy... Dentysta mówi, że to może być wynik nieprawidłowego czyszczenia przestrzeni międzyzębowej, (koło 5-tki jest duży ubytek kości  pod dziąsłem i w tej "kieszeni" lubią się chowa resztki jedzenia), ja też mam wrażenie, że boli między tymi zębami, a nie sam ząb... Ale czyszczę porządnie co wieczór, więc skąd ten problem?...

2

Odp: Ból zęba i głowy naraz

To podejrzane, że ból się zaczął dopiero po leczeniu tamtego zęba... Może jest jakaś nieszczelność w plombie? Prześwietlenie mogłoby to wyjaśnić...

3

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Dentysta Ci tak powiedział? Przestrzenie międzyzębowe mają być łatwe w czyszczeniu nitką. Nie może być tak, że pozostające w zakamarkach jedzenie jest źródłem bólu. Jeśli tak rzeczywiście jest, to znaczy, że jakaś wrażliwa część zęba jest odsłonięta, plomba jest nieszczelna, albo ktoś poskąpił wypełnienia. Ewidentnie jest tam coś nie tak albo z dziąsłem, albo z zębem.
Jeśli jest ubytek kości pod dziąsłem to może i samo dziąsło jest obniżone, ale ząb powinien być w takim miejscu zabezpieczony.

Brałabym też pod uwagę uszkodzenie dziąsła nitką, to też boli jak diabli, zapalenie tkanki okołozębowej tak samo potrafi dać się we znaki. Nie uznaję jednak takiego wyjaśnienia ze strony stomatologa, że jedzenie pozostające w zakamarkach jamy ustnej jest przyczyną bólu, bo w  zdrowych lub dobrze wyleczonych i prawidłowo zaplombowanych zębach nie może dochodzić do takiej sytuacji.

4

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Ja bym poszła z tym do innego stomatologa..

5

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Od resztek jedzenia nie będzie tak boleć.
Tam może być jakiś stan zapalny, albo źle zaleczony ząb.
Spotkałam się z sytuacją kiedy kobiecie zepsuł się po jakimś czasie leczony ząb
i okazało się,że tam był kawałek waty, wsadzony razem z plombą.

6

Odp: Ból zęba i głowy naraz

ja miałam kawałek końcówki metalowej z jakiegoś dentystycznego urządzenia, bolało okropnie i po 2 dniach dopiero się okazało, bo po pierwszym telefonie dentysta kazał smarować dziąsło sacholem i czekać na poprawę, a że było coraz gorzej, to drugi raz nie dzwoniłam  tylko poszłam osobiście...

7

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Ugh... co Wy opowiadacie?! yikes Ja już nie mam zaufania do stomatologów, coraz większa fuszerkę odwalają, a teraz jak jeszcze czytam to, to zwyczajnie boję się iść i wyrzucać pieniądze w błoto.

8

Odp: Ból zęba i głowy naraz

O tak, bój się tongue
Wsadzą do zęba jakąś szpiegowską kamerkę i wszystkiego się dowiedzą, co robisz big_smile

9

Odp: Ból zęba i głowy naraz

yikes To ja jestem od szpiegowania. Przeze mnie przewijają się ściśle tajne informacje i nie mogą zostać ujawnione.
Btw. Co tak zmieniasz te awatarki ciągle? tongue

Dentystów coraz więcej, przynajmniej u mnie. Powinni więc trochę bardziej się starać, żeby być bezkonkurencyjnymi, no ale... póki co u każdego kolejki, więc robią co chcą. Niech powstanie jeszcze trochę gabinetów, to może ci, którzy w tej chwili tylko psują zęby,  zaczną leczyć zamiast udawać, że leczą.

10

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Bo lubię zmiany big_smile

No to szpieguj i pisz kogo następnego wyszpiegowałaś,że aż się zakochałaś tongue

11

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Szpiegujecie jakiegoś dentystę? big_smile

12

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Idź do dentysty ale innego niż ostatnio. Powiedz co ci dokładnie dolega i z pewnością ci pomogą. Ja też mam problem z górną szóstką. Po cudownym leczeniu na nfz zbiera mi się ropa w dziąśle i bardzo boli. Niedługo wybieram się z tym na wizytę. Zęba leczono już trzy razy i za każdym razem było coś nie tak. Zastanawiam się nad wyrwaniem go.

13

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Na NFZ to jest takie leczenie, żeby zaraz się popsuł i trzeba było leczyć prywatnie...

14

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Ja bym nie czekała i umówiła się prywatnie do dentysty.... Taki doświadczony stomatolog na pewno pomoże:)

15

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Od lat nie leczę zębów na NFZ, odkąd mi tam dentystka spartaczyła robotę, szkoda zębów na takie coś. Prywatny w razie czego poprawi w ramach gwarancji, dlatego też warto zachować paragon, nie tylko po to żeby zagrać w loterii paragonowej

16

Odp: Ból zęba i głowy naraz

A jak już ma się większy problem z zębem to co zrobić? Ktoś może miał wstawiany implant ? Można się do tego przyzwyczaić?

17

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Na taki ból dobrze jest mieć pod ręką dobre tabletki które szybko zadziałają. Ja zawsze biorę i działanie jest niemal natychmiastowe. Jestem wrażliwa na różnego rodzaju ból więc zawsze noszę je ze sobą w torebce.

18

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Ja jak mam coś z zębem to lecę do mojego stomatologa, trafiłam na taką fajną panią dr w Warszawie- jest jedynym stomatologiem to którego chodzę z radością i bez strachu.
A jak zęby bolą to lepiej do mnie nie podchodzić, bo jakoś wrażliwa na tym punkcie jestem.

19

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Może to bruksizm?  Skutki bruksizmu to właśnie nocne bóle głowy, szyi, ucha itp. Być może i w Twoim przypadku jest to bruksizm.

20

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Często jest tak, że ból zęba tak promieniuje, że rozchodzi się na całą głowę. W takich przypadkach warto zanim dostaniemy się do dentysty, zastosować płyn do jamy ustnej.Działa on przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo, więc możemy po jego zastosowaniu liczyć na ulgę.

21

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Jeżeli ból będzie się powtarzał radziłabym wybrać się na ponowną wizytę lub do innego stomatologa. Doraźnie mogę polecić silny lek przeciwbólowy, często ratował mnie w niespodziewanym bólu zęba więć z doświadczenia mogę powiedzieć, że radzi sobie z tak dużymi i uciążliwymi bólami.

22

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Dla mnie to jest sygnał, że będzie kanałowe leczenie. Dwa razy już tak miałam i za każdym razem dentysta stwierdzał, że ząb tylko do tego się nadaje...

23

Odp: Ból zęba i głowy naraz

No bo jak już boli, to znaczy, ze miazga jest zaatakowana. I jesli już jakies tabletki trzeba brać to tylko chwilowo, bo bez wizyty i leczeni się nie obejdzie. Mi na ból zęba pomaga ibuprofen, szybko pomaga i jakoś się do dotrwać do wizyty.

24

Odp: Ból zęba i głowy naraz

Masz cos ewidentnie zapalnego z dziaslami i bol przez nerwy rezonuje na reszte glowy. Moim zdaniem musisz to leczyc u stomatologa i nie ma innej opcji.

Ostatnio edytowany przez Syli (2019-10-08 16:34:19)

25

Odp: Ból zęba i głowy naraz

A może ząb nadaje się już do leczenia kanałowego? Taki silny ból może promieniować na resztę głowy...