1

Temat: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Witam.  Czy ktoś z Was ma obecnie kredyt hipoteczny? Jakie raty płacicie? Obecnie mieszkamy z mężem i moimi rodzicami.Chcielibyśmy się wyprowadzić na swoje bo jednak jest nam troche ciasno. i zastanawiamy się czy iść na wynajem czy jednak zdecydować się na kredyt? Z jednej strony fajnie jest mieć swoje mieszkanie a z drugiej trochę obawiamy się takiego zobowiązania. Jak jest z Wami? Czy macie może takie kredyty?

2

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Ja mam kredyt. Wynajem nas kosztował bardzo dużo.Raty jakie obecnie płacimy to 700 zl miesiecznie plus opłaty.Mniej niż za wynajem. Przynajmniej jesteśmy na swoim i nie boimy sie na przyklad wbić gwoździa w ścianę.Nikt nam uwagi nie zwróci jak jest przy wynajmie. Fakt,że jest to zobowiązanie na wiele lat ale z drugiej strony po 20 latach wynajmowania zostajesz z niczym.A tak przynajmniej masz własne mieszkanie. Obecnie kredyty hipoteczne sa nisko oprocentowane. W sieci znajdują sie rózne porównania

3

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Akurat ja nie muszę już brać kredytu, bo mam mieszkanie po babci.  Ale wiadomo, że wynajem to stracone pieniądze... Można sobie ustawić podobną ratę i mieć w perspektywie coś swojego...

4

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Patrzyłam sobie na porównania ale szczerze mówiąc to jest tego tak dużo,.ze mi się po prostu miesza smile Zastanawialam się czy po prostu nie wybrać się do banku i tam się nie zapytać jakie oprocentowanie oferują i jaką ratę będę płaciła.
A z wynajmowaniem to chyba rzeczywiście masz rację. Po latach bysmy mieli własne mieszkanie, które można byłoby zostawić dzieciom a tak nic...

5

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Obecnie dobrą ofertę posiada bank pocztowy. Mają tam oprocentowanie kredytu mieszkaniowego niewiele większe niż 3%. Obecnie jest bardzo dobry okres do brania kredytów bo są niskie stopy procentowe tak więc kredyty nie są obecnie tak wysoko oprocentowane.

6

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Jeśli masz możliwość to nie zastanawiaj się tylko bierz kredyt smile koszt wynajmu jest spory i nigdy nie jesteś u siebie, w każdej chwili wynajmującemu może coś się odmienić i szukaj mieszkania

Ostatnio edytowany przez dienic20 (2015-08-05 09:04:18)

7

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

[quote=Marylka20]Obecnie dobrą ofertę posiada bank pocztowy. Mają tam oprocentowanie kredytu mieszkaniowego niewiele większe niż 3%. Obecnie jest bardzo dobry okres do brania kredytów bo są niskie stopy procentowe tak więc kredyty nie są obecnie tak wysoko oprocentowane.[/quote]

Ja swego czasu korzystałam z ich doradztwa. Dobra firma, justa możesz zostawić na stronie comperii swój numer telefonu tak wiec ktoś powinien do Ciebie zadzwonić i przedstawić Ci oferty.
Sama obecnie mam kredyt. Fakt,że jest to jakieś obciążenie finansowe ale przynajmniej mam świadomość,że potem mieszkanie będzie jedynie moje i że nie napycham jedynie komuś kieszeni.

8

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Jeśli kredyt, to tylko w złotych...

9

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Obecnie nawet nie da się wziąć kredytu innego niż właśnie w polskich zlotych. Weszła nowa regulacja i obecnie kredyt w polskich bankach jest możliwy wyłącznie w naszej walucie.Swoja drogą to mam wielu takich znajomych, którzy zdecydowali się na kredyt we frankach i obecnie płaczą,że nie są w stanie go splacać. Jednak jest to już ich wyłączna wina.Nikt nie namawiał aby brali kredyt właśnie w tej walucie.Sama zdecydowałam się na złotówki.Wprawdzie mój kredyt był droższy ale nie żaluję.

10

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Przez kilka lat wynajmowaliśmy, ale w końcu podjęliśmy decyzję o własnym mieszkaniu - koszt raty kredytu wynosi w zasadzie tyle co koszt wynajmu.

11

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

My przez wiele lat wynajmowaliśmy ale doszliśmy do wniosku, że w końcu przydałoby się jednak kupić to mieszkanie bo po latach wynajmowania zostajesz z niczym praktycznie. A tak przynajmniej masz jakaś nieruchomość.
Skorzystaliśmy z oferty doradcy kredytowego, który doradził nam jaki kredyt jest najlepszy. Był to nasz znajomy tak więc wiedziałam,że doradzi sumiennie.

Macie tam opisane jak wziąc kredyt na mieszkanie krok po kroku.

12

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Myślę, że dużo lepszą opcją jest jednak kredyt, który generuje te same koszty, co wynajmowanie mieszkania, ale jednak nieruchomość jest naszą własnością. Tu macie zresztą całkiem fajne porównanie, które przyda się na pewno, żeby przejrzeć sobie oferty różnych banków.

13

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

My z moim narzeczonym też długo zastanawialiśmy się czy wynajmować mieszkanie czy brać kredyt, bo w sumie wynajmujemy za około tysiąc złotych a za kredyt plus opłaty będziemy musieli płacić około 1800żł, więc w zasadzie jedna pensja i jednak 800zł to spora różnica w końcu.... ja się troszkę obawiam kredytu na 30 lat, ale w sumie człowiek będzie płacił na swoje a nie dorabiał kogoś.. Mieszkanie zawsze można przecież potem sprzedać lub po prostu zamienić na większe lub mniejsze.. jest wiele opcji, ale kredyt chyba lepszy niż wynajem..

14

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

My wynajmujemy mieszkanie bo na kredyt nas niestety nie stać. Poza tym nie mamy zdolności

15

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Kredyt lepszy, bo się płaci za swoje mieszkanie.

16

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Zdecydowanie lepiej jest wziąć kredyt hipoteczny i kupić własne mieszkanie. Ceny wynajmu są tak duże, że w zasadzie koszt wynajmu pokryje kwotę kredytu. Przez kilka lat wynajmowałam mieszkanie, ale w końcu zdecydowałam się na kupno swojego. Przeglądałam oferty mieszkań na sprzedaż w Warszawie i zastanawiam się nad mieszkaniem 3 pokojowym w dzielnicy Woli, bo jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta i jest to w zasadzie centrum Warszawy.

17

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Mnie to się marzy budowa domu, ale tutaj to chyba tylko kredyt wchodzi w grę...poza tym najpierw trzeba by znaleźć jakiś projekt domku prawda?

18

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe to tutaj warto uważać i wyliczyć w tym kalkulatorze kredytów mieszkaniowych najlepsze możliwości na kredyt mieszkaniowy jaki można otrzymać, mi bardzo pomógł ten kalkulator, wyliczył mi świetną ofertę !

19

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Jeżeli już to najlepiej wziąć kredyt hipoteczny, ale na niewielki dom. To według mnie lepsza inwestycja. Jeżeli nie wiesz gdzie iść po kredyt to poczytaj  ofertę bo jest dość atrakcyjna i ma wiele pozytynych opinii  klientów smile

20

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Wynajmowanie mieszkania nie ma sensu na dłuższą metę. Lepszym rozwiązaniem będzie zakup domu.  Dom w spokojnej okolicy, niedaleko do Warszawy.

21

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Lepiej spłacać swoje wink

22

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Zawsze każdą umowę konsultuje  bo się boję podpisywać sama. Często są haczyki i trudno je wyłapać.

23

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Ciężki wybór, choć wiadomo, mieszkania są drogę. Jestem jednak zdania, że warto jest dać jak najwięcej wkładu własnego, a resztę wziąć kredyt, bo zawsze lepiej jest mieszkać na swoim.

24

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Zdecydowanie kredyt hipoteczny

25

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

Z takim podejściem to całe życie można się bać takiego zobowiązania i płacić komuś krocie za nie swoje mieszkanie, będąc zdanym na łaskę i niełaskę wynajmującego. W dzisiejszych czasach kredyty to normalna rzecz i niestety nie da się bez nich żyć. Trzeba tylko mierzyć siły na zamiary. Ja  też niedawno kupowałam mieszkanie i też musiałam wziąć ogromny kredyt. Gdyby każdy miał takie podejście jak Ty, nikt nie miałby mieszkania na własność. Druga sprawa jak już weźmiesz kredyt to kup mieszkanie z pewnego źródła. Odradzam mieszkania z rynku wtórnego, bo będziesz musiała zrobić generalny remont, a to jest mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów. Takie jest przynajmniej moje zdanie. Ja kupowałam mieszkanie od Activ Investment i miałam trochę stracha, bo różne rzeczy słyszało się o deweloperach. Podstawą mojego wyboru był ich 20 letni staż na rynku. Nigdy nie spóźnili się z oddaniem żadnej inwestycji. To był pierwszy argument, który miał wpływ na późniejszy wybór. Później doszły już bardziej przyziemne sprawy jak wybór lokalizacji i cena. Jak dla mnie mieli najlepsze. Było wiele argumentów za i jestem teraz szczęśliwą posiadaczką wymarzonego mieszkania. Życzę powodzenia i naprawdę nie ma się czego bać, tylko trzeba do tego podejść rozsądnie.