1

Temat: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Mam kuchnię 2x3 m, ale marzy mi się taki spory żyrandol, jak myślicie czy pasuje do niewielkiego pomieszczenia?

2

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Fajne są te z linii Koziol, mnie urzekła ta:

3

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

A jaka jest wysoka ta kuchnia, bo to istotne.

4

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Dokładnie jak kochania jest odpowiednio wysoka to możesz sobie zawiesić taki jaki jest w pałacu prezydenckim smile

5

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Raczej lampa niż żyrandol .Żyrandol kojarzy mi sie  z duża lampą, która o wiele lepiej prezentuje się w pokoju, dużym salonie ale nie w kuchni ! Do kuchni wybrałabym coś praktycznego co bardzo łatwo się przeciera. Jeśli gotujecie dużo to na takiej lampie może się pojawiać tłuszcz oraz kurz tak wiec dobrze jest temu zapobiec.
Fajne lampy ma Black Red White: - nie mają w sklepie jedynie mebli ale całkiem spory wybór oświetlenia. Zamawialiśmy tam lampy dla siebie. W kuchni mamy tę

6

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Jak mała kuchnia to żyrandol nie musi mieć miejsc na wiele żarówek, wystarczy taki standardowy. Tutaj  możesz coś ciekawego wybrać

7

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Mały żyrandol i oświetlenie w meblach, to się u mnie sprawdza.

8

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Ja mam oprócz żyrandola także dwa kinkiety. Stwierdziłam, że sama lampa wisząca da zbyt mało światła i powiesiłam kinkiety na ścianie, przy której znajduje się stół. Był to strzał w 10, bo dzięki nim nie mamy ciemno wieczorami gdy jemy. Któraś z Was także ma dodatkowo kinkiety w kuchni?

9

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Można zastosować kinkiety, a nad blatem dodatkowe oświetlenie w zabudowie, bardzo praktyczne.

10

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Dobry pomysł.

11

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Fajną opcją są też lampki sensoryczne, które można przykleić w szafkach albo na listwach.One reagują na ruch - wygodna sprawa, bo np. w nocy  nie trzeba zapalać światła w kuchni i budzić całego domu szperaniem po szafkach.W voxie oglądałam te lampki.

12

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Moja kuchnia jest bardzo mała, bo ma niespełna 5m2. Bardzo długo mi zajęło rozplanowanie położenia szafek, bo zależało mi na jak największej ich ilości, a także na tym, żeby kuchnia nie wydawała się tak mała jak jest w rzeczywistości. Nie było mowy o kupieniu gotowego kompletu mebli i musiałam zlecać ich wykonanie na wymiar. Teraz chciałabym kupić do tej kuchni niezbyt duży, ale nowoczesny żyrandol i rozważam jeden z tych . Jak Wam się podobają? Lubicie takie oświetlenie?

13

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

A czy podobają się Wam kryształowe lampy? Czy takie pasują do kuchni?

14

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Ja mam lampy z kryształami w salonie i w sypialni.  W jadalni i w kuchni zarazem mam tradycyjna Nie czyści się to tak źle smile Myslałam,że bedzie problem ale na kryształkach zupełnie nie widać kurzu tak więc wystarczy raz na jakiś czas przeczyścić szczoteczką do kurzu.
W marketach nie ma dużego wyboru takich lamp retro ale zerknij sobie tutaj:


Właśnie tam kupowaliśmy oświetlenie.Mają wiele świetnych wzorów. W kuchni wisi u nas taka tradycyjna:

15

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

A ja bym w ogóle zrezygnowała z żyrandolu w kuchni. Nie lepiej postawić na lampy punktowe?

16

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Jeśli ma być skromnie i dosyć oszczędnie do masz to -

prosta, ale bardzo estetyczna i powinna pasować do większości pomieszczeń.
Zgadzacie się?

Więcej:

17

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Zgadzam się - niewiele jest faktycznie uniwersalnych tapet. Zdecydowana większość pasuje tylko do konkretnych aranżacji. Moim zdaniem należy dopasowywać kolorystycznie to do wszystkich elementów wyposażenia. Chociaż zależy na jakim etapie zaczynacie. Wiele osób najpierw robi tapetę, a później dopiero kupuje pozostałe elementy.

18

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Tzn. wiesz - jasna tapeta powinna fajnie pasować do zdecydowanej większości pomieszczeń, natomiast już optymalne dopasowanie do aranżacji takie proste nie jest. Uważam, że warto się konsultować z ludźmi ze sklepu. Wiadomo, że przerobili już setki aranżacji, więc powinni potrafić sobie z tym poradzić.

19

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Z jasnością też nie można przesadzać -
Ten wzór potrzebuje specyficznego otoczenia, aby całość rzeczywiście ładnie wyglądała. Mylę się?
Bo jest jasna, ale kolor jednka zbyt żywy.

20

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Hmm...mam wrażenie, że to by wyglądało o wiele lepiej połączone z inną aranżacją, bo sama tapeta przy niej nie do końca mi się podoba, ale podejrzewam, że w innym zestawieniu byłoby super. Coś kolorystycznie mi tutaj nie odpowiada, bo wydaje się, że sama tapeta powinna być całkiem ok.

21

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Yy... wzór jest ok, ale na to miejsce powinien pojawić się inny kolor - może jakiś jasny niebieski, nie wiem.
Niech ci pokążą w sklepie inne wersje tej tapety - kolor to można zamówić dowolny. Dochodzi jedynie tutaj kwestia stawki.

22

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Aż zapytam z ciekawości, ale sądząc po opisie to oni dopasowują pod zamówienie.
Poszło w stronę tapet, a ja pytałam/proponowałam typ lampy, tym oświetlenia. Dopiero zauważyłam, że rozmowa poszła w diametralnie innym kierunki ;-)

23

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

A nie lepiej jest pójść w stronę oświetlenia punktowe? Wydaję mi się, że jest bardziej praktyczne.

24

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Ja u siebie w domu zaszalałam. Mam wprawdzie dosyć małą kuchnia, ale zdecydowałam się na żyrandol jak z tej prezentacji- Duży ozdobny taki w stylu wiktoriańskim. Myślałam, że może efekt nie będzie zbyt zadowalający, ale myliłam się. wszystko prezentuje się ciekawie, tym bardziej, że meble również mam dosyć tradycyjne.

25

Odp: Jaki żyrandol do małej kuchni?

Nie uważasz, że to cenowa przesada? Taka lampa jak na foto również powala, a to jednak całkiem inny budżet. Nie sądzisz, że to gruba przesada? Tyle na jedną lampę? Z drugiej strony - kto bogatemu zabroni? ;-)