1

Temat: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Cześć ! Zbliza się czas szkolny tak więc zastanawiam się obecnie jaki plecak kupić dziecku do szkoły.Mam obecnie na oku dwa.
Myślicie,że warto jest zainwestować właśnie w coś takiego?Czy taki plecaczek sprawdzi się do szkoły? Córka niestety ale bardzo często nosi ze sobą bardzo dużo książek bo w szkole nie ma na nie szafek.

2

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Najlepiej zapytać dziecko, który mu się podoba:)

3

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Chciałabym kupić chrześniakowi wyprawkę do szkoły. Jednak patrząc na tornistry krew mnie zalewa-z powodu ceny i nie idącej z ceną w parze jakości. Jak można za plecak z motywem bajkowym dać 180 zł.? To niedorzeczne. Żeby jeszcze ten plecak był usztywniany, dobrze wyposażony, z trwałego materiału. Ale nie, totalny kibel.

4

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Najistotniejszym czynnikiem na który powinniśmy zwracać uwagę (poza wagą) to plecy oraz szelki nośne. Plecymuszą być ZAWSZE sztywne, a szelki dostatecznie szerokie (co najmniej 4cm) i miękkie. Zawsze – odnosi się to nie tylko do plecaków dla klas początkowych, ale i dla klas starszych aż po gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną, a nawet studia. Zatem należy wybierać plecak ze sztywnymi plecami (wypraska z pianki, usztywnienie profilem aluminiowym).

5

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Dla dzieci największe znaczenie mają motywy na plecaku, a sami powinniście zadbać  o to, aby ten plecak był wygodny. Nie może być byle jaki. Przynajmniej na tym etapie dzieci lubią konkretne motywy i do nich musicie się dopasować.

6

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Nie radzę pytać dziecka jaki by chciało plecak do szkoły..Kiedyś w ten sposób postąpiłam i nie było to rozsądne. Puściłam Karolka na zakupy (oczywiście ja rozmawiałam nieszczęśliwie w tym momencie przez komórkę) a moje dziecko doradzało się sprzedawcy..Tak wyszło, że wybrał najdroższy w całym sklepie.

7

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Wiem,że tanie plecaki, mogą szybko się porwać.
Tak było w mojej rodzinie,że do każdej klasy był nowy plecak.
Potem kupiliśmy plecak z NIKE za ok. 90 zł
i był noszony ok. 4 lat. Nadal nie jest porwany, tylko troszkę nadruk szedł
od wielokrotnego prania.
Polecam plecaki Nike, Adidas, albo inne, firmowe. Wyjdzie taniej, bo na kilka lat smile
Co do plecaka na rączce, to może nie być zbyt wygodny do wnoszenia po schodach.
Do tego okrutność dzieci, typu-jaki masz plecak tongue

8

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Ale młodsze dziecko szybko się nudzi jedną rzeczą, lepiej kupić tańszy, a co rok inny:)

9

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Moja córka jest już w wieku nastoletnim tak wiec raczej nie kupiłaby sobie takiego plecaka. Jesli równiez macie nastoletnie dzieci i zastanawialibyscie się jaki plecak kupić to polecam zerknąć sobie na plecaki Vans. Są bardzo dobrze wykonane , z porządnego materiału tak wiec jest to zakup spokojnie na kilka lat. Moze w sklepach stacjonarnych trudno jest je znaleźć ale w sklepach internetowych nie powinno być z tym problemu.

10

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Ja również polecam plecaki producentów "sportowych". Sama korzystam z produktów Nike i zawsze się sprawdzają. Plecak dla dziecka tej firmy można kupić w dobrej cenie  . Jestem pewna, że długo posłuży.

11

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Gdy mój syn był młodszy co roku kupowaliśmy nowe plecak, jednak w starszych klasach już sam sobie firmowe zamawiał przez internet

12

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Mniejsze dzieci szybciej niszczą plecaki czy ubrania, a poza tym markowe to lepsza jakość.

13

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Trwalsze są plecaki z samego materiału, bez dodatków plastikowych, które się łamią i niszczą szybciej

14

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Jeśli chcesz, żeby dziecko miało bardzo wygodny plecak i trwały, choć na kilka lat (bo jak się nosi tyle ciężarów to nic dziwnego, że szybko się psują) to lepiej zainwestować niż jakieś tanie i z ładnymi nadrukami. Moim zdaniem nie warto w takich wypadkach kierować się modą.

15

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

[quote=magda906]Ja również polecam plecaki producentów "sportowych".[/quote]
No właśnie, niektórzy twierdzą typ sportowy nie nadaje się , gdyż nie posiada odpowiednio wzmocnionego tyłu. Tymczasem ja ostatnie lata podstawówki i całą szkołę średnią używałam takiego plecaka i z kręgosłupem nie mam żadnego problemu. A na pewno nie było tak, że w "moich" czasach plecaki niewiele ważyły, bo już wtedy zaczynało robić się głośno, że dzieciaki są przeładowane. Może więc po prostu kwestią jest dobór odpowiedniej jakości plecaka?

16

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Z tego co widziałam to wybór jest spory więc każdy może coś dla siebie wybrać. Plecaki są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale także atrakcyjne w formie więc dziecku raczej przypadną do gustu

17

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Najlepiej kupić taki standardowy plecak bo one najlepiej podtrzymują wszystko. Nie warto inwestować w te na cieniutkich paskach bo są niewygodne.

18

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Jeśli szukasz jakiś fajnych plecaków dla dziecka to myślę, że znajdziesz je tutaj i to w dobrych cenach. Mnie bardzo podobają się te ze zwierzętami  i motywami z bajek. Są słodkie i dzieci bardzo je lubią więc może pomyśl o takim plecaczków smile

19

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

A kupujecie też dziecią jakieś kosmetyki do szkoły np. kremy, czy żel pod prysznic czy mgiełka. Bardzo fajne propozycje znajdziecie w hurtowni kosmetycznej , mają tam kosmetyki z motywami z popularnych bajek i kreskówek, czyli coś co dzieciaczki najbardziej lubią smile U mnie szczególnie popularna jest bajka Frozen i wszelkie akcesoria z motywami z Elzą i jej siostrą. Czyste szaleństwo ! smile

20

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Ja kupowałam plecak dla swoich szkrabów .
Bardzo im się spodobało oglądanie zdjęć w internecie i właściwie same sobie wybierają co im się podoba a ja średnio raz na 2 tygodnie robię zamówienie. Na sporo rzeczy jest rabat, warto skorzystać, bo można trochę zaoszczędzić.

21

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Zależy jak nastoletnie, bo nie raz widuje gimnazjalistki, które chodzą z torebkami, co w sumie jak dla mnie wygląda dziwnie.

22

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

no tak, ale teraz taka moda, tak się świat zmienił, że gimnazjalistki do szkoły chodza z torebkami;p Ale tu nie o takie dzieci chodzi tylko o trochę młodsze i myślę, że taki plecak jest fajny, wyróżnia się, a każde dziecko chce mieć coś oryginalnego co się będzie podobać też innym.

23

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Ja patrzę na to trochę bardziej ze strony praktycznej. I jak kupuję swojemu dziecku plecak to zawsze karzę mu przymierzyć żeby sprawdzić czy będzie to dobrego dla jego kręgosłupa. Wiadomo, że dzieci i tak często noszą plecak na jednym ramieniu no ale jednak warto zadbać o to żeby ten plecak był wygodny a nie wyglądał.

24

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Moim zdaniem plecak dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki. Oprócz wagi równie istotny jest też odpowiedni kształt plecaka, a konkretnie jego tył - powinien być usztywniany i ukształtowany anatomicznie. Najłatwiej znaleźć plecak w sieci, ale przed zakupem przydałoby się go sprawdzić, dlatego lepiej wybrać się do stacjonarnego sklepu.

25

Odp: Jaki plecak dla dziecka do szkoły

Zerknij na plecaki ze sklepu. Mają tam wiele ciekawych plecaków godnych uwagi. Dobre ceny i sprowadzane z Uk, a więc raczej wytrzymałe na długie lata.