1

Temat: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Jak w tytule, czyli wszystko i na temat smile

1. Rankingi - bestsellery, top perfum - będą robione na podstawie najlepiej sprzedających się zapachów w perfumeriach stacjonarnych jak i internetowych. Będą to zbiorowe listy i analizy, a nie sugerujące sprzedaż niechodliwych zapachów, których perfumeria xxx chce się pozbyć ze swoich magazynów.

2. Recenzje i testy - jeśli chce ktoś podzielić się w tym temacie swoimi porównaniami danych zapachów, to zapraszam. Z mojej strony również będzie można liczyć na "testy na zlecenie" - w przypadku zainteresowania zapachami z naszej oferty po uprzednim kontakcie możliwość porównania trwałości wybranych perfum, wysyłki próbek perfum na testy własne (o ile będą dostępne) itp.

3. Porady i informacje - dla rozwiania mitów dot. testerów - producenci wyraźnie podają informacje, iż nie ma żadnych różnic w składzie tych perfum, czyli najprościej mówiąc tester=produkt. Zatem czemu są tańsze ? W zależności od producenta tester może nie mieć korka, kartonika lub pudełko uboższe wizualnie i najczęściej nie foliowane (są też wyjątki, np męski Armani Acqua Di Gio z korkiem i w folii, to samo Armani Diamonds męskie i damskie)

Dla wyjaśnienie skrótów i zawartość samej perfumy w podziale:
- perfumy - 15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu
- edp - Woda perfumowana - 8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu
- edt - Woda toaletowa - 4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu
- edc - Woda kolońska - 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu
- as - Woda po goleniu

Ciągle dużo osób woli kupować tanie zapachy 20-80 zł niż dołożyć do markowych firm i cieszyć się flakonem na dłużej, co związane jest z większa trwałością takich zapachów. Także po przeliczeniu czasu użytkowania do tej samej kwoty wydanej za tańsze i droższe perfumy wynik opłacalności nieraz przechyla się na stronę tych droższych, o czym nie każdy zdaje sobie sprawę lub nawet o tym nie myślał  smile

Ostatnio edytowany przez Perfumeria-EUFORIA (2009-10-26 20:37:07)

2

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Strasznie dużo tekstu, a sensu nie pojmuję. My mamy pisać, czytać czy oceniać???

3

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

ciekawe smile

z tymi testerami... czekam na więcej, bo na temat perfum wiem niewiele, a wlaśnie mi się kończę i chce zamówić u Mikołaja jakieś fajne nowe...

Ostatnio edytowany przez justyna (2009-10-26 23:10:44)

4

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

właśnie proszę pisać, pytać, komentować, oceniać itd, bo szczególnie nie było jak zacząć tego tematu smile
jeśli chcesz zakupić dla siebie perfumę, to na pewno polecam tester, gdyż zawsze można zaoszczędzić dodatkowe złotówki. możesz napisać swoje ulubione zapachy, to opiszę jakie są różnice w wyglądzie, o ile takie info będzie potrzebne smile

5

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Testery własnie sa lepsze.
Mam sama w planach zakup testera. Bo wychodzi taniej i wiadomo że tester ma na celu zainteresowanie zapachem - więc jest trwalszy niz perfuma.

6

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

To zapytam: interesuje mnie zapach wycofany już niestety z rynku polskiego, INDIAN SUMMER Priscilla Presley. Można to jeszcze dostać?

7

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Tak jak napisałem - tester=produkt, nie ma różnić w zapachu, czyli w intensywności również. IS jest jeszcze osiągalny po sprowadzeniu, ale jak ktoś ma pytania dot. cen, to chyba lepiej będzie pisać na pw lub mail, bo ten temat raczej nie służy do przedstawienia oferty cenowej i nawet nie wiem czy można tutaj zamieszczać takie informacje, więc muszę dopytać Panią Moderator :=)

8

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

teoretycznie nie ma się różnic - praktyka jest inna.

J bardzo długo szukałam (przy normlanej cenie) tego zapachu z filmu Twillight - lecz nie dane mi było go sobie kupić i już wątpie że będzie taka możliwość.

Ostatnio edytowany przez malenka84 (2009-10-27 00:41:32)

9

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

[quote=Perfumeria-EUFORIA]właśnie proszę pisać, pytać, komentować, oceniać itd, bo szczególnie nie było jak zacząć tego tematu smile
jeśli chcesz zakupić dla siebie perfumę, to na pewno polecam tester, gdyż zawsze można zaoszczędzić dodatkowe złotówki. możesz napisać swoje ulubione zapachy, to opiszę jakie są różnice w wyglądzie, o ile takie info będzie potrzebne smile[/quote]
nie mam ulubionych... pisałam że kompletnie się na tym nie znam ani nie interesuje sad

10

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Ja się kompletnie na perfumach  nie  znam, od strony technicznej, po prostu albo zapach mi się podoba albo nie to nie kupuję. Zawsze byłam pod wrażeniem Miracle, czy u Was jest coś takiego? Jaka jest cena za 50 ml? Dziękuję za odpowiedź.

11

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

jak dla mnie brzmi skomplikowanie

12

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

[quote=biedroneczka4]jak dla mnie brzmi skomplikowanie[/quote]


która część smile?

13

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

wole po prostu wejść do sklepu i wszystko dotknąć i powąchać i także otrzymać testerek , wypróbować właśnie trwałość perfum!

14

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

j choruje na jeden zapach - który znam tylko z opisów i balsamu do ciała tongue

15

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

A jak sie nazywa?

16

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

ESTEE LAUDER beyond paradise

w Pl nie moge go dorwać w perfumeriach by powąchac.

17

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Można dostać darmowe próbki, albo np. kupić taniej u Państwa? ZANIM się podejmie decyzję zakupową za konkretne pieniążki..

18

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Lauder to znana chyba firma

19

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Tak, to bardzo znana firma ale ten perfum - nistety Go nie ma sad.

a dziwne, bo wpierw kupilam sobie puder z tej serii potem balsam i jest przecudowny smile

20

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

ja uwielbiam natomiast z wyższej półki firme LANCOME

21

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Ja marzę o ELLE YSL - wspaniały, jakby "wielowarstowy" zapach, trwały jak diabli!

22

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

A ja nie mam ulubionego...ale nie lubię zapachów kwiatowych...

23

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

Ja lubię ciężkie, piżmowe, gorzkie...

24

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

a ja lubię ciężkie, ale chyba nie pasują do mnie... uwielbiam na codzień lekkie, coś w stylu CK one
to jedyne które znam bo je mam big_smile

25

Odp: Markowe PERFUMY - rankingi, recenzje, porady

a mi od nastroju
kocham euphorie (cieżki zapach), ale tez lubie i love love (cytrusowe)
i mase VS smile