1

Temat: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Witajcie smile

Mam problem z cerą naczynkową. Stosuję różne kosmetyki, ale z reguły niestety nie przynoszą one spektakularnych efektów. Nie wiem już co mogę zrobić. Zastanawiam się nad wizytą u dermatologa, ale raz byłam u prywatnego lekarza i oprócz wydanych pieniędzy na wizytę i rzekomo "cudowne" preparaty nic nie zyskałam hmm na chwilę było lepiej, ale i tak bez rewelacji.

Możecie polecić jakieś kosmetyki do cery wrażliwej i naczynkowej? Byłabym Wam bardzo wdzięczna!
I najlepiej jakiś sklep internetowy, gdzie mogłabym je dostać. Z tego co się orientowałam to większość cen internetowych jest znacznie niższa, niż w stacjonarnych sklepach. Jeśli znacie jakieś inne sklepy, niż w sieci to oczywiście chętnie je poznam smile

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

2

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Pharmaceris ma taką serię z literką"R" na opakowaniu - żele myjące, kremy itd. Polecam:)

3

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Ja też mam poniekąd problemy z naczynkami, choć są one na tyle nieduże, że nie przeszkadzają mi niemal wcale. Kosmetyki stosuję przeróżne i wydaje mi się, że jak to z kosmetykami - na własnej skórze przetestować trzeba.
Z polskich i niedrogich polecam serię ARNICA. Miałam/mam z niej krem nawilżający, krem przeciwzmarszczkowy, krem pod oczy i jestem zadowolona.
Mój były korzystał z krioterapii z zadowalającym go efektem. U niego te zmiany naczyniowe były duże. Do tego lekarz zalecił mu witaminę PP, która uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu.

4

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Bardzo dobre i skutecznie regenerujące jest PCA Skin Total Strength Serum  Ma bardzo przyjemną konsystencje, łatwo się rozprowadza i naprawdę działa jak powinno na zmęczoną skórę.

5

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Do makijażu cery naczynkowej + wrażliwej polecam kosmetyki mineralne. Po pierwsze zapewniają naprawdę niezłe krycie więc zatuszują popękane naczynka. Po drugie zawierają tylko naturalne składniki więc na pewno nie podrażnią skóry

6

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Samemu trzeba dojść do tego który nam pasuje, oczywiście metodą prób i błędów..  krem fajne chyba

7

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Na problem z naczynkami polecam sprawdzoną już kurację łagodzącą z firmy Kosmetyki DLA. To jest po prostu hit!
Świetnie wycisza rumień. Pomógł mi i nie zamienię go na żaden inny. Polecam serdecznie:)

8

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Ja jestem blondynką z cerą naczynkową i wrażliwą. Używałam kosmetyków Mixa, ale nie byłam zadowolona z efektów. Teraz od dłuższego czasu używam Bielendy - seria z kasztanem. Jestem bardzo zadowolona. Kosmetyki są delikatne i cena nie jest wygórowana za taką jakość. Polecam z czystym sumieniem.


Z czystym sumieniem polecam także tego bloga: Dla wszystkich, którzy kochają siebie! :-)

Ostatnio edytowany przez boonia (2015-05-29 16:38:34)

9

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Hejka,
Ja Ci polecę kosmetyki firmy Bandi, krem z kasztanowca "bielenda" oraz wazelinę ! Tak, tak wazelina ! to cudowny lek w walce z cerą wrażliwą.


Polecę wam także tego bloga::-) Dużo wyzwań, dużo emocji i pozytywnej energii!! Zapraszam:-)

Ostatnio edytowany przez majkelka (2015-05-29 17:23:22)

10

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Wazelina? Oooo... mam Vaseline, ale jeszcze nawet nie otwierałam. Nie wiedziałam, ze nada się na coś oprócz otarć i spierzchniętych ust.

11

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Pielęgnacja cery naczynkowej
Wybierając kosmetyki do skóry naczynkowej, warto zaopatrywać się w preparaty zawierające substancje, takie jak:

wyciąg z arniki górskiej - redukuje zaczerwienienia i wspomaga krążenie krwi;
ekstrakt z miłorzębu japońskiego - uelastycznia ściany naczyń;
wyciąg z kasztanowca - działa przeciwzapalnie;
witamina PP - chroni przed pękaniem naczynek;
witamina C - pełni funkcję antyoksydacyjną i uszczelniającą naczynia krwionośne;
witamina K - odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi;
krzem - obniża przepuszczalność naczyń krwionośnych.
Korzystnie na skórę naczynkową wpływają zabiegi kosmetyczne i wykonywanie maseczek łagodzących, relaksujących oraz wzmacniających naczynia krwionośne. Wśród zabiegów kosmetycznych bardzo popularny jest laser, powodujący obkurczanie naczyń krwionośnych oraz elektroliza, która polega na zamykaniu popękanych naczyń.

12

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

a próbowałyście może atoperalu? to seria kosmetyków do cery wrażliwej, alergicznej i atopowej. nie wiem jak działa na naczynka, ale na moją wrażliwą skórę wpływa pozytywnie. nie nasilają mi się żadne reakcje alergiczne. wszystkie zmiany szybko się goją smile

13

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Poproś o dopasowanie zabiegów - wykonają co trzeba, po kilku wizytach powinno być bez porównania lepiej - u mnie tak było. Dalej możesz sama dbać o cerę kosmetykami.

14

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

W galeriach znajdziecie specjalne kosmetyki wzmacniające naczynka, ich składy zostały wzbogacone o witaminy oraz flawonoidy. Warto także stosować kremy które w składzie posiadają arnik, kasztanowiec, oczar, witamina C i K.

15

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

W galeriach? No co to? ;-) Te najlepsze produkty są dosyć mało znane, szukajcie ich w sieci. Podawałam przykładową markę. Produkt powinien być przede wszystkim naturalny, bo w przeciwnym wypadku nie przyniesie docelowo aż tak fajnego efektu - miejsce to na swojej uwadze.

16

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Będziecie systematycznie korzystali to zapewniam, że cera przejdzie diametralną odmianę. Ale nie oczekujcie, że rewelacyjnie zrobi się od razu - powinny się zredukować podrażnienia i wzmocnić elastyczność.

17

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Gdyby ktoś szukał dobrego kremu do cery naczynkowej, to przyjaciółka ostatnio trafiła na wzmacniający  Perfect Beauty. Z tej samej serii jest też krem na dzień, a kremy najlepiej działają gdy są używane w parze.  Używa je dopiero od niedawna, ale mówi że już widzi różnicę skóry w dotyku i wydaje jej się, że czerwienienie jakby trochę zbladło.

Ostatnio edytowany przez hanyska (2015-10-28 02:01:05)

18

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji skóry wrażliwej to polecam produkty lvpolska natomiast dodatkowo przez dłuższy czas (trzeba systematycznie bardzo) stosowałam na naczynka kosmetyki z RedBloker i byłam z nich zadowolona (cena też jest bardzo przystępna).


Pozdrawiam ciepło smile

19

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Świetnie działa krem kameliowy - powinien wyeliminować zaczerwienienia i ogólnie poprawić stan cery. Nie twierdzę, że natychmiast będzie idealnie, ale z czasem? Skóra powinna być mocniejsza i bardziej napięta - działajcie.

20

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Zaczęłam używać mydła do twarzy Sanex, wariant dla skóry wrażliwej. Nie wiem jak się sprawdzi w dłuższej perspektywie, ale póki co oczyszcza doskonale i nie podrażnia. Wytwarza taką kremową piankę, tyle że przy jej spłukiwaniu palce tracą poślizg, że tak to ujmę, a wtedy trzeba zachować ostrożność, aby nie naciągać skóry.

21

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

To poważna sprawa, a problemy ze skórą naczyniową coraz więcej osób ma. Nieleczona może nawet doprowadzić do powstania trądziku różowatego, dla tego nie należy lekceważyć tego. Polecam wypróbować naturalny krem forte do cery naczyniowej marki organicseries, który jest kosmetykiem gabinetowym i jak pokazują badania doskonale potrafi temu zaradzić.

Ostatnio edytowany przez magda83 (2015-10-21 13:12:08)

22

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Ja mam trochę kosmetyków z Farmony. Akurat nie do cery naczynkowej, ale wiem, że ]kosmetyki do cery naczynkowej też mają. Moja mama używa produktów z serii 60+ i też sobie chwali. Także myślę, że warto spróbować, bo faktycznie cera naczynkowa jest bardzo problematyczna i ciężko o nią zadbać.

23

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Moja ciocia używa krem na dzień  Red Blocker może spróbuj go użyć

24

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Właśnie a czy taka wrażliwa skóra może korzystać z  zabiegów ? to nie podrażnia ?

25

Odp: Cera wrażliwa i naczynkowa - jakie kosmetyki?

Niestety ale z cerą naczynkową jest ten problem, że większość kosmetyków dostępnych w sklepach to produkty typu: ,,nie zaszkodzi ale również i nie pomoże" . Z czasem moja cera wyglądała coraz gorzej. Szczególnie zima kiedy temperatura na dworze sprawiała,że twarz stawała się czerwona i nawet najlepsze podkłady nie były w stanie tego zakryć.
] Byłam na 3 zabiegach oraz po każdym z nich moja cera wyglądała o wiele lepiej niż przed. Zabieg nie jest bolesny. Odczuwasz podczas niego jedynie niewielkie szczypanie. Za to efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania.