1

Temat: Wszechobecny egoizm

Pracujący, odnoszący sukcesy, mający w wszystko to, o czym większość marzy lub istnieje, ale nie żyje... Wszyscy czegoś szukają, ale są tak w to zapatrzeni, że nie doceniają tego co ich spotyka.

Egoiści, który nie potrzebują pomocy, po prostu nudzą się w pracy.

Egoiści, którzy chcą zbudować relację, ale są dostępni tylko w godzinach pracy swoich biur.

Egoiści, którzy zachwycają się rozmową, ale gdy się skończy, myślą tylko o tym, jaki film obejrzą jak wrócą do domu.

Każdy egoista chce zmienić swoje życie, ale brakuje mu odwagi by zrobić to co musi. Brakuje mu sił by wyznaczyć sobie cel i wytrwale do niego dążyć. Brakuje mu słów by powiedzieć DOŚĆ, nie chce tak dalej.

Jest tak zapatrzony w samego siebie, że nie myśli o innych. Interesują go inne osoby jeśli czegoś potrzebuje pieniędzy, jeśli nie ma z kim wyjechać na weekend lub jeśli nudzi się w pracy lub po niej itd.

Każdy z nas jest egoistą, po prostu miej odwagę to przyznać.

2

Odp: Wszechobecny egoizm

To jest takie nastawienie na wygodnictwo, że ktoś nam zapewni towarzystwo, rozrywkę, ale żebyśmy się nie musieli starać.. Smutne, sama tego doświadczam...

3

Odp: Wszechobecny egoizm

Egoiści raczej kojarzą mi się z ludźmi, którzy właśnie  potrafią postawić sobie cel i podjąć działanie, zmieniać swoje życie i robią to, niestety często kosztem relacji z innymi lub godząc w interesy innych, ewentualnie po prostu nie biorąc ich pod uwagę.

4

Odp: Wszechobecny egoizm

taki egoizm jest zdrowy, ale co powiesz na sytuację, gdzie ktoś od Ciebie oczekuje pomocy i ją zwykle dostaje, ale jak Ty raz potrzebujesz, to on akurat nie ma czasu...?

5

Odp: Wszechobecny egoizm

Kłamców nie lubię i od kogoś takiego nawet nie chciałabym pomocy, a na przyszłość nie traci się czasu na pomaganie takim ludziom. Wykorzystuje się czas, energię i środki na pomaganie innym. Nie można dawać się stale wykorzystywać.

Nieraz już miałam nauczkę. sad

6

Odp: Wszechobecny egoizm

to raczej wygodnictwo, jak się nie chce  czegoś zrobić dla innych to jest to gorsze niż kłamstwo...

7

Odp: Wszechobecny egoizm

Jeśli jeszcze ta osoba jest w pełni samodzielna, nie robiąc niczego dla nikogo i niczego od nikogo nie chcąc , to taka izolacja mogłaby ją tłumaczyć. Dziwne by to było, ale przynajmniej nie tak rażące jak oczekiwanie pomocy od kogoś, podczas gdy samemu nie jest się na tyle uczynnym, by też pomagać innym.

8

Odp: Wszechobecny egoizm

Czasem same więzi rodzinne niby uprawniają do takich oczekiwań pomocy, ale wierzcie mi, że czasem ktoś naprawdę nie zasługuje na pomoc swoją postawą...

9

Odp: Wszechobecny egoizm

Fuxja, nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc:
"Egoiści, który nie potrzebują pomocy, po prostu nudzą się w pracy"
Czy trzeba potrzebować pomocy w pracy,żeby się nie nudzić? smile

10

Odp: Wszechobecny egoizm

[quote=Finao]Czasem same więzi rodzinne niby uprawniają do takich oczekiwań pomocy, ale wierzcie mi, że czasem ktoś naprawdę nie zasługuje na pomoc swoją postawą...[/quote]
Zgadza się, uprawniają do oczekiwania pomocy i jednocześnie zobowiązują do udzielania jej, a są ludzie, którzy o tej drugiej stronie medalu zapominają.

11

Odp: Wszechobecny egoizm

Ogólnie ludzie są dziś za bardzo zapatrzeni w siebie, nie chce im się dostosować choć w części do innych, tylko myślą, jak by tu im było najwygodniej...

12

Odp: Wszechobecny egoizm

Pytanie dlaczego? Bo to wygląda trochę tak, jakby się czymś rozczarowali i woleli skupić przez to jedynie na sobie, zamknęli.

13

Odp: Wszechobecny egoizm

To prawda, cudzy egoizm rodzi w nas egoizm, po co się wysilać dla kogoś, kto tego nie docenia i na to nie zasługuje...?

14

Odp: Wszechobecny egoizm

No tak, ale warto mieć jednak w sobie trochę zdrowego egoizmu, żeby nie dać się innym wykorzystywać.

15

Odp: Wszechobecny egoizm

Ja ostatnio byłam świadkiem takiej sceny w parku, pies gonił wiewiórkę, która niosła swoją małą, upuściła ją uciekając, a pies oczywiście podbiegł do małej. I wiecie, że nikt się nie ruszył, żeby go odciągnąć? Więc podbiegłam i musiałam go pobić torebką, żeby uciekł, bo nawet właścicielka nie zrobiła nic, ani stojący w pobliżu tzw. mężczyźni...:/

16

Odp: Wszechobecny egoizm

Właścicielka powinna być pierwsza osobą, która zareaguje! To okropne...
Zaimponowałaś mi swoją interwencją, a mam szczera nadzieję, że tym ludziom, którzy tam byli, również.

17

Odp: Wszechobecny egoizm

Szacunek, Gabika! Jak się nie bałaś, że on może Cię ugryźć?...

18

Odp: Wszechobecny egoizm

Dziękuję:)
Nie myślałam w ogóle o tym, czy się boję, tylko że zaraz ten pies zrobi jej krzywdę.. Takie maleństwo naprawdę wzbudza uczucia opiekuńcze, szkoda że tylko we mnie...
A ci gapie - już jak wiewiórka uciekła na drzewo, to nagle zainteresowali się, czy pies jej nic nie zrobił..  Ale wcześniej nie zrobili nic, żeby w ogóle przeżyła. I gdzie tu logika w ich zachowaniu?

19

Odp: Wszechobecny egoizm

Liczyłaś tu na mężczyzn... ? Oni do końca życia najchętniej ukryliby się za plecami mamusi, do której biegną z każdym problemem...

20

Odp: Wszechobecny egoizm

Mam nadzieję, że choć część z nich spróbuje zareagować, kiedy następnym razem znajdą się w sytuacji wymagającej reakcji, a przynajmniej że będą mieli wyrzuty sumienia, jeśli tego nie zrobią.

21

Odp: Wszechobecny egoizm

Ludzie nie lubią się "wychylać" z pomocą, tylko wolą patrzeć jak inni coś robią. A zwłaszcza jak jest więcej osób to każda liczy, że ktoś inny zareaguje.

22

Odp: Wszechobecny egoizm

Słuszna uwaga. Niech ktoś inny coś zrobi, niech ktoś inny zareaguje, niech ktoś inny zadzwoni na policję/pogotowie itd.

23

Odp: Wszechobecny egoizm

Część osób robi tak pewnie dlatego, że sama nie spotyka się z empatią i pomocą na co dzień, to po co pomagać innym...

24

Odp: Wszechobecny egoizm

Ludzie są z natury egoistami, najbardziej interesują się sobą, zwłaszcza w dzisiejszym zmaterializowanym świecie...