1

Temat: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Moja babcia chciała sobie wyremontować łazienkę, w czerwcu przekazała fachowcowi pieniądze (300 zł) na zakup płytek i umówili się, że na początku lipca on dostarczy płytki i wykona usługę w ciągu kilku dni. Podpisał jej kartkę, że pobrał pieniądze, przystawił firmową pieczątkę i tyle go widziała. Do tej pory kilka razy przekładał termin, nie odebrał też pisma wysłanego pocztą, wzywającego go do zwrotu  tej kwoty. Pod adresem z pieczątki firmy podobno jest pustostan. Jakie są dalsze kroki, żeby odzyskać pieniądze?

2

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Na pewno trzeba się zwrócić do rzecznika praw konsumenta, on coś tu poradzi...

3

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Lepiej poradzić się prawnika, czy nie będzie konieczne pozwania go o oszustwo i wyłudzenie... Rzecznik działa w przypadku źle wykonanej usługi, a tu nie doszło do wykonania...

4

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Jeśli ktoś nie odbiera pism, to może lepiej poszukać detektywa, który go namierzy?...

5

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Przy udziale detektywa i prawnika koszty przerosną o wiele kwotę do odzyskania.. Chyba że ktoś z rodziny mógłby się pobawić w detektywa?  Pozew do sądu może napisać rada, ostatnio mieli taką akcję darmowych porad, przy niektórych fundacjach też pomagają w takich sprawach. W sądzie można mieć obrońcę z urzędu, a koszty sądowe płaci przegrany, czyli w tym wypadku dłużnik...

6

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Na pewno trzeba to zgłosić na policję, niech oszust mnie czuje się bezpieczny. poza tym trzeba wysyłać mu pisma ponaglające do zapłaty, oczywiście polecone, żeby był dokument w razie sprawy w sądzie , że nie reagował na nie...

7

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Najlepiej przez firmę windykacyjną, wiadomo ze to są koszty,ale przynajmniej będzie skutecznie

8

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Najlepiej wysłać do niego kogoś, kto z nim przekonująco porozmawia i uświadomi, że lepiej oddać dług, niż narażać się na kolejne takie rozmowy...

9

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

To podchodzi pod groźby karalne - lepiej legalnie go zmotywować do oddania...

10

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

A czy nie lepiej żeby przyszedł i wykonał swoją pracę? Chyba ma jakieś wolne terminy?

11

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Można go sądzić za oszustwo, niedotrzymanie  obietnicy...

12

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Najlepiej znaleźć parę poszkodowanych przez taką firmę osób i złożyć pozew zbiorowy

13

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

[quote=Gabika]Najlepiej znaleźć parę poszkodowanych przez taką firmę osób i złożyć pozew zbiorowy[/quote]
Zgadzam sie z tym. W innym przypadku nie wiem czy to nie przewyższy kosztów całej tej zaliczki.[url=http://ksiegowa-walbrzych-biuro-rachunkowe.pen.io/].[/url]Chyba ze nie zalezy Ci na pioeniądzach ale na tym aby dorwac tego oszusta. bardzo wiele firm teraz tak robi. Bierze zaliczki a później się nie odzywaja.

14

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Trzeba poszukać innych oszukanych i złożyć pozew zbiorowy.

15

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Są strony w internecie gdzie można opisać sprawę i dać antyreklamę oszustowi.

16

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Ale wtedy on może pozwać nas za naruszenie dóbr osobistych - jak nie jest skazany przez sąd - to jest w świetle prawa niewinny...

17

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Windykatorzy bywają skuteczni...

18

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Ja słyszałam też o takich bez żadnej firmy, którzy są jeszcze skuteczniejsi...

19

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Tak to sobie można problemów narobić , bo ktoś może oskarżyć o wymuszanie i nękanie...

20

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

nie wydaje mi się, żeby udało się taką kasę odzyskać chyba że z pomocą prawnika.

21

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Myślę,że taką sprawą powinna się zająć kancelaria prawna jeśli znacie jakiekolwiek dane tej osoby. Poza tym być może firma jest fikcyjna ale skoro mężczyzna dopuścił się takiego czynu to zapewne są i inne poszkodowane osoby. Moja koleżanka miała podobną sytuację, z tym że nie chodziło o 300zł a o znacznie większą sumę, dlatego zgłosiła się  żeby drogą sądową pomogli jej odzyskać pieniądze. Trochę to trwało ale całe szczęście udało się i tak jak napisałam poszkodowanych osób było znacznie więcej. Niestety często jest tak,że jeśli suma jest w miarę drobna nie chce nam się w to "bawić" i odpuszczamy a takie osoby na tym żerują.

22

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Gorzej jeśli on się będzie ukrywał, to w Polsce trudne nie jest, tylko pism nie będzie odbierał i po sprawie...

23

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Ja bym od razu poszła do adwokata. Nie można pozwolić na takie coś! Mój znajomy miał podobna sytuację. Pomogli mu i to bardzo skutecznie i ekspresowo w firmie windykacyjnej. Trzymam za Waszą sprawę kciuki!

24

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

chyba nie ma innego wyjścia jak konsultacja prawnicza.

25

Odp: Jak odzyskać pieniądze - przedpłatę dla fachowca?

Jeżeli gra jest warta świeczki i chcesz się "wziąć za niego" to bez komornika się nie obejdzie. Może być również i sytuacja w której nawet komornik nie da rady, ale wtedy polecam już rozważyć opcję zatrudnienia agencji detektywistycznej