1

Temat: Dodatki do rosołu

Jakie fajne przyprawy czy inne dodatki wrzucacie do rosołu, żeby miał niepowtarzalny smak? Ja ostatnio eksperymentuję z przyprawą myśliwską, taką do bigosu i z nią rosół też jest pyszny!

2

Odp: Dodatki do rosołu

Ja dodaję na pół godziny przed końcem gotowania opieczoną nad gazem małą cebulę, moja babcia tak robiła i  ja też, daje niesamowity smak:)

3

Odp: Dodatki do rosołu

Może być też mielona kolendra, całe ziarna jałowca albo świeża bazylia

4

Odp: Dodatki do rosołu

Ja lubię też rosół z ziemniakami:)

5

Odp: Dodatki do rosołu

Ja lubię tylko z makaronem, wolałabym sam zjeść niż z ziemniakami, bo od skrobi pewnie robi się mętny...
A czasem dodaję tymianek albo majeranek dla urozmaicenia smaku

6

Odp: Dodatki do rosołu

Czasem do rosołu na kurczaku dodaję też kości schabowe, dla podniesienia smaku

7

Odp: Dodatki do rosołu

Mięso-kawałęk mięsa wołowego – rostbeefu,
skrzydełka z kurczaka, albo porcja rosołowa.
Włoszczyzna:
jedna duża marchew (jeżeli dodasz więcej marchwi, rosół będzie słodszy)
jedna pietruszka (korzeń)
kawałek selera
jeden mały por
niewielki kawałek kapusty włoskiej
1 cebula z łupką (dla uzyskania lepszego koloru)
2-3liście laurowe
5 ziaren ziela angielskiego
5 ziaren pieprzu czarnego
sól
natka pietruszki
Jeśli jest rosół za tłusty, to najlepiej zebrać tłuszcz łyżką, kiedy zupa jest zimna.

8

Odp: Dodatki do rosołu

Ja lubię rosół z dodatkiem kminku, ale  bez tych dużych oczek tłuszczu, zawsze je pracowicie zbieram z wierzchu:)

9

Odp: Dodatki do rosołu

Kminek jest dobry do cięższych potraw, np. do bigosu, bo pomaga trawić - nie wyobrażam go sobie w rosole...

10

Odp: Dodatki do rosołu

Ale ja i tak będę dodawać, bo lubię wink

11

Odp: Dodatki do rosołu

[quote=Finao]Ja lubię też rosół z ziemniakami:)[/quote]

O, dość oryginalny sposób. Ale to gotujesz ziemniaczki w rosole tak? Pokrojone w kostkę?

12

Odp: Dodatki do rosołu

Moi dziadkowie jedli rosół z ziemniakami. Gotowali je w rosole i były pokrojone w kostkę.

13

Odp: Dodatki do rosołu

Spotkałam się z różnymi dodatkami do rosołu w zależności od regionu albo tradycji rodzinnych (ziemniaki, liść laurowy, ziele angielskie, kapusta pekińska). W moim zawsze jest mięso wołowe, kurczak, dużo warzyw i obowiązkowo "opalona" na ogniu cebula.

14

Odp: Dodatki do rosołu

Ja dodaję do rosołu seler, natkę pietruszki, marchewkę, korzeń pietruszki, por, cebulę opaloną na gazie, kurczaka. Nie toleruję rosołu z ziemniakami, u mnie tylko z makaronem, najlepiej takim zrobionym w domu smile taki jest najsmaczniejszy, uwielbiam go! Czasami do rosołu dorzucam kawałek kości wołowej, ma wtedy lepszy aromat, zwłaszcza jak kość jest wędzona.

15

Odp: Dodatki do rosołu

Z taką ilością warzyw rosół by mi smakował jak jarzynowa... ja się ograniczam do marchewki i pora smile

16

Odp: Dodatki do rosołu

robie tradyzyjny rosół z włoszczyzna, czasem wrzucę kilka brukselek, pieczarkę, ciut fasolki szparagowej czy brokuła. Dla lepszego smaku. podaję z makaronem, makaronem z naleśników , ryżem albo kasza manna ale nie tak że grysik wychodzi. Robiemy kasze wg przepisu mozna dodać soli i pieprzu i wylewamy warstwę na talerze. Jak stężeje kroimy na talerzu w kostkę i zalewamy rosołem. Pycha. No albo z lanymi kluseczkami.

17

Odp: Dodatki do rosołu

Dużo włoszczyzny ,liście bulionu ,ząbek czosnku ,3 rodzaje mięsa :wołowina, indyk, kura .

18

Odp: Dodatki do rosołu

green10 - ja też tak robię wink Teraz mam trochę gorzej bo nie mam już gazówki, tylko płytę, ale podsmażam ją na patelni i też daje radę wink
Ja do rosołu koniecznie wkładam 2 rodzaje mięs - kurczak plus jakieś kości wołowe czy wieprzowe, marchewka (im więcej tym rosół słodszy w smaku), pietruszka, seler, por, liście magii, lubczyk... No i musi się gotować długo i powolutku. Rosół się nie powinien zagotowywać. Nie dodaję żadnych kostek, veget i innych cudów. I rosołek jest paluszki lizać smile
Chyba muszę na niedzielę ugotować tongue

19

Odp: Dodatki do rosołu

Bardzo dobry pomysł z tymi kośćmi, naprawdę dodają smaku:)

20

Odp: Dodatki do rosołu

Robię podobny jak moniska tylko nie daję cebulki .zamiast kości daję wołowinę .

21

Odp: Dodatki do rosołu

ja lubię posypać rosół małą ilością majeranku, daje aromat:)

22

Odp: Dodatki do rosołu

Z domowej kury duża ilość włoszczyzny ,bulion w sezonie letnim mam w ogródku ,2 ząbki czosnku .

23

Odp: Dodatki do rosołu

Oprócz mięsa( 3 gatunki) włoszczyzna przesmażona cebula bez tłuszczu ,czosnek.

24

Odp: Dodatki do rosołu

Kilka ziarenek kolendry:)

25

Odp: Dodatki do rosołu

Lubczyk dla aromatu i szczypta kurkumy dla koloru:)