1

Temat: projekty kuchni z salonem

witajcie
podobają się wam takie łączone otwarte projekty kuchni z salonem w stylu ? moja siostra się nad tym zastanawiam, ale tak myślę czy nie lepiej jest jednak mieć oddzieloną strefę kuchenną od salonowej? jakie jest wasze zdanie?

2

Odp: projekty kuchni z salonem

Bardzo fajne rozwiązanie, tylko wtedy trzeba mieć w kuchni dobrą wentylację, żeby zapachy nie roznosiły się wszędzie...

3

Odp: projekty kuchni z salonem

Myślę, że takie rozwiązania mogą być dość korzystne, pod warunkiem, że są dobrze zaplanowane i fachowo wykonane.
Sama chyba nie podjęłabym się tego, ale już z pomocą projektanta, który ma większe doświadczenie - czemu nie?
Z tego co słyszałam, jest firma, która zajmuje się takimi aranżacjami i planowaniem wnętrz. Co więcej, jak chcesz się wykłócać z deweloperem, żeby nie sprzedał ci mieszkania z niedoróbkami, to oni też są w stanie się tym zająć w twoim imieniu smile

4

Odp: projekty kuchni z salonem

To dobre jak ktoś mieszka sam... Przy dzieciach to się nie sprawdza, ani jak chcemy przyjąć gości, a w saloonie pachnie gotowanym jedzeniem...

5

Odp: projekty kuchni z salonem

Ja również długo wahałam się nad takim rozwiązaniem, głównie bałam się przykrych aromatów z kuchni, ale jak się przy remoncie okazało nie to było największym problemem...schody się zaczęły przy meblach kuchennych... Dobrać takie, które idealnie by wkomponowały się w wystrój salonu było nie lada wyzwaniem...gdyby któraś z was znalazła się w takiej sytuacji jak ja to od razu wam mówię zainwestujcie w meble kuchenne na wymiar.

6

Odp: projekty kuchni z salonem

Mi sie podoba gdy w domu pachnie jedzeniem. No może nie każdym wink Ale na przykład świeżym ciastem - może pachnieć codziennie wink A mam naprawdę dobry piekarnik w którym super mi się piecze (Electrolux Surround Cook) i staram się zrobić ciasto zawsze jak goście mają przyjść smile

7

Odp: projekty kuchni z salonem

A mi podoba się takie rozwiązanie i przy gościach jest o tyle fajnie że będąc w kuchni nadal jestem z gośćmi i nie omija mnie impreza smile No ale wady też są... Trzeba utrzymać względny porządek i na bieżąco sprzątać wink

8

Odp: projekty kuchni z salonem

Też zdecydowałam się na kuchnię z salonem w mieszkaniu. Fajne rozwiązanie, przestronniej od razu się zrobiło smile

9

Odp: projekty kuchni z salonem

Ja nie lubię takich pomysłów, w salonie ciągle by było czuć jedzeniem.

10

Odp: projekty kuchni z salonem

Też jestem przeciwko, kuchnia powinna być osobna, bo po prostu źle to wygląda jak w salonie stoi zlew:)

11

Odp: projekty kuchni z salonem

> geneviev napisał/a:

> Też jestem przeciwko, kuchnia powinna być osobna, bo po prostu źle to wygląda jak w salonie stoi zlew:)

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada zmywarki i zlew już nie odstrasza stertą naczyń do mycia. W połączeniu kuchni z salonem bardziej obawiałam się rozchodzących zapachów podczas gotowania. Całe szczęście mam ekstra okap, który nie tylko włącza się automatycznie podczas gotowania ale i znakomicie się sprawdza w niwelowaniu zapachów. Także salon z kuchnią u mnie w mieszkaniu funkcjonuje prawidłowo i jestem z tego połączenia zadowolona.

12

Odp: projekty kuchni z salonem

Dla mnie kuchnia to przestrzen zwykle nieuporzadkowana więc miałabym bałagan w salonie. ....

13

Odp: projekty kuchni z salonem

W starym mieszkaniu (jakieś 31m kw) mieliśmy ciasną kuchnię. Wnętrze było dość długie ale bardzo wąskie. Dwie osoby musiały się przeciskać bo nie dało się minąć. Dla większego komfortu postanowiliśmy zburzyć jedną ze ścian, która oddzielała kuchnię od pokoju. To była zmiana na lepsze. Nie przypominam sobie żeby zapachy dochodzące z kuchni jakoś były uciążliwe. Czasem na wakacjach wynajmowaliśmy apartament gdzie zawsze była kuchnia albo aneks kuchenny i to też nie stanowiło problemu.