1

Temat: utłuczony palec

Uderzyłam się w dużego palca stopy i zrobił mi się on taki sino-czerwony. Boli mnie już trzeci dzień, jakoś można temu zaradzić w domu czy trzeba iść do lekarza? ;/

2

Odp: utłuczony palec

można leczyć okładami, ale lepiej prześwietlić czy nie zostały uszkodzone kostki, w palcach jest ich dużo i są wrażliwe na urazy...

3

Odp: utłuczony palec

Ja jakiś czas temu też miałam takiego utłuczonego, silnego palca. Na szczęście to nic takiego w moim przypadku. Jeżeli zginasz palcem to chyba nic niebezpiecznego się nie dzieje.

4

Odp: utłuczony palec

Może wybiłaś? sad
Chyba powinnaś zrobić RTG. Złamania w tym miejscu szybko się zrastają, a lepiej, żeby nie zrosło się krzywo. Może to jakieś pęknięcie? Mam nadzieję, że nic poważnego, ale naprawdę lepiej by było, gdybyś zrobiła zdjęcie.

5

Odp: utłuczony palec

Dziewczyny, trzymajcie się z daleka od ciężkich prac, od tego macie mężczyzn, niech ich później boli wink

6

Odp: utłuczony palec

Lepiej odwiedź lekarza i zrób prześwietlenie. W trakcie oczekiwania na wizytę weź silny lek przeciwbólowy, dostaniesz go w aptece bez recepty. Pomoże Ci doraźnie uporać się z bólem.

7

Odp: utłuczony palec

Tak dokładnie. Nie można tego bagatelizować bo nie wiadomo co tam w środku się stało, czy nie ma złamania albo czegoś gorszego.

Ostatnio edytowany przez teeth (2018-12-03 11:41:19)

8

Odp: utłuczony palec

Czy byłaś z tym u lekarza? Czy zostało wykluczone wybicie/ złamanie? Zrobił się sino-czerwony, to normalne przy każdym stłuczeniu, powstaje siniak.

9

Odp: utłuczony palec

Warto schładzać to miejsce i obserwować, jeśli jest opuchnięcie dłużej to bez lekarza lepiej go nie zostawiać...

10

Odp: utłuczony palec

oj no schładzanie pomoże, ale całkowicie ci to nie zejdzie, ja mój palec do dzisiaj mam trochę mocno spuchnięty, a obiłam go z 12 lat temuu

11

Odp: utłuczony palec

Jak to? yikes Został Ci taki podpuchnięty? A pokazywałaś to lekarzowi?

12

Odp: utłuczony palec

Najlepiej wymoczyć w altacecie, no i wziąć coś przeciwbólowego

13

Odp: utłuczony palec

Albo owinąć liściem kapusty jak moja babcia:)