1

Temat: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Mam do was szybkie pytanie. Najpierw opowiem wam o co mi tak na prawdę chodzi. Zamierzam wybrać się na krótki kontrakt do Anglii(dokładniej Wielkiej Brytanii - Manchester) na 6 miesięcy. Uważam, że mój poziom języka angielskiego jest na dość dobrym poziomie. Jednak przed wyjazdem zamierzałabym nauczyć się prawidłowej komunikacji korzystając z pomocy native spekarów(zależy mi na slangu danego regionu UK). Czy ktoś miałby do polecenia jakieś szkoły językowe, które oferują szybkie nauki poprzez zwykłą komunikację w angielskim języku ? Proszę o rzetelne odpowiedzi.

Ostatnio edytowany przez feejra (2015-08-23 16:48:54)

2

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

fajnie, że chcesz wyruszyć w świat znając trochę języka angielskiego, osobiście bałabym się jechać gdziekolwiek, bez jego znajomości, co do szkoły to najlepiej jakbyś określiła w jakiej miejscowości chcesz się uczyć, a może wolisz zdalny kurs angielskiego? to w znaczny sposób poprawiłoby możliwość pomocy Ci w znalezieniu odpowiedniej szkoły językowej dla Ciebie smile

3

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Coraz częściej można znaleźć w ofertach różnych szkół naukę z native speakerem na przykład przez Skype,a. Dla Ciebie byłoby to o tyle dobre, że mogłabyś taką kontynuować również w Anglii, choć moim zdaniem więcej skorzystasz na rozmowach z tubylcami. Przed wyjazdem jednak zrób sobie solidną powtórkę, najlepiej mniej gramatyki a więcej konkretnego rozmawiania.

4

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Problem z Skype jest taki, że nie zawsze dany native speaker ma doświadczenie w takich konwersacjach nastawionych na naukę. Oczywiście sam pomysł kontaktu z takimi osobami jest bardzo dobry, ale moim zdaniem lepiej zrobić to przy bezpośrednim kontakcie. W Polsce są takie szkoły językowe, które organizują intensywne kursy z native speakerami, np.  [url]http://angloville.pl[/url] moja siostra była tam na tygodniowym kursie i szybko przełamała barierę językową.

5

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Można uczyć się na własną rękę, jeżeli Twój język jest dość komunikatywny to można się zdecydować się na zakup jakiegoś kursu języka online lub zdecydować się na przykład na siedmiodniowy obóz językowy, moim zdaniem byłby to bardzo dobry pomysł, bo taki obóz językowy bardzo szybko uczy i pozwala na bardzo szybkie przyswojenie wiedzy w bardzo krótkim czasie:)

6

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Kursy online są dobre szczególnie jeśli chodzi o naukę słówek.Sama polecałabym jeszcze wziać pod uwagę wyjazd na kurs języka za granicą. Nie jest to takie tanie ale z drugiej strony daje dużo profitów:
szybsza nauka
możliwość wykorzystania języka w praktyce
poznanie nowych ludzi
oraz zwiedzanie innego kraju

Intensywny kurs angielskiego w Londynie ma w ofercie EF: [url]http://www.ef.pl/top/intensywny-kurs-angielskiego/[/url] - na miejscu zajęcia prowadzone są w prestiżowej szkole.

7

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Najlepiej można nauczyć się języka w praktyce, w codziennych sytuacjach, kiedy musimy jakoś się dogadać w sklepie czy w pracy...

8

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Zawsze można wyjechać bez dodatkowych kursów  i na miejscu nauczyć się języka - są osoby, które kilka lat tam pracowały głównie z Polakami i język znały bardzo słabo.

9

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Fajne są kursy Sita, ja korzystałam i polecam.

10

Odp: Wyjazd do Anglii jaka forma nauki jeszcze w Polsce ?

Można słuchać filmów bez dubbingu - to też dużo daje w nauce języka.