1

Temat: Ostroga piętowa

Czy słyszałyście o czymś takim? Ostatnio mam bóle w jednej stopie i znajoma pielęgniarka mi powiedziała, że to może być to... Tylko jak to leczyć?

2

Odp: Ostroga piętowa

Ból stopy  może być różnego pochodzenia, nawet od niewygodnych butów... Najlepiej iść do lekarza po skierowanie na prześwietlenie i dopiero wziąć się za leczenie.

3

Odp: Ostroga piętowa

Najlepiej zrobić sobie badania na osteoporozę, bo stad może wynikać dużo problemów ortopedycznych w przyszłości...

4

Odp: Ostroga piętowa

Ludowy sposób na ostrogę - zawijać stopę w folię aluminiową:)

5

Odp: Ostroga piętowa

Kurczę, od jakiegoś tygodnia, może dłużej, boli mnie stopa. Jest taka tkliwa w okolicy pięty. Próbuję rozmasowywać to rolkami do masażu stóp. Chyba bym się załamała, gdyby to była ostroga. Mam nadzieję, że tylko jakieś przeciążenie, którego efekty przejdą. Mam pracę stojącą i czeka mnie teraz 10 dni ciągłej pracy, więc boję się, że się to nasili.

6

Odp: Ostroga piętowa

Pewnie przeciążyłaś stopę, ostroga to podobno nie daje w ogóle chodzić... Moja babcia leczyła ją liśćmi kapusty i na jakiś czas pomagało.

7

Odp: Ostroga piętowa

Ufff... to mnie uspokoiłaś. Ostroga to jedyna przypadłość, o której słyszałam, więc takie było moje pierwsze skojarzenie. Druga myśl to strach, bo kolega miał i opowiadał jakie to straszne. I zaczęłam się bać.
Wyciągnęłam z szafy drewniany masażer do stóp, ale w niektórych miejscach stopa była przez kilka dni tak obolała, że masaż był raczej nieprzyjemny.

Kapusta? Nasza cudowna biała kapusta działa nawet na to? Czasami sobie myślę, że niektóre warzywa powinny być sprzedawane w aptekach zamiast leków smile

8

Odp: Ostroga piętowa

Fakt, ból jest tak duży że nie da się chodzić. Ale na szczęście to jest uleczalne...

9

Odp: Ostroga piętowa

Długo się z tym męczyłam, ale ostatecznie przeszło. Starałam się rozmasowywać, maksymalnie odciążać, w końcu ból ustąpił. Czasami trochę wraca, ale już nie taki.

10

Odp: Ostroga piętowa

> niechcemisie napisał/a:

> Długo się z tym męczyłam, ale ostatecznie przeszło. Starałam się rozmasowywać, maksymalnie odciążać, w końcu ból ustąpił. Czasami trochę wraca, ale już nie taki.

Nie ma co się męczyć, wkładki na ostrogi kosztują uwaga.. 10zł. Ja również zamówiłam, szybko przyszło a jaka ulga!
Chyba 10 zł warto wydać aby nie odczuwać bolącej ostrogi

Ostatnio edytowany przez swierk995 (2021-06-15 07:32:58)

11

Odp: Ostroga piętowa

Bolesny problem, i nie zawsze sama wkładka pomoże...