101

Odp: Zdrowe odżywianie :)

jakoś temat ucichł, naturalne odżywianie jest zdrowe, nie wiem czy przetworzone serki są dobre, przemysł popsuł jedzenie, staram się możliwie dużo zrobić sama obiady gotuję surówki w sporych ilościach okraszone dobrym olejem czy oliwą, dobry dla mnie to z pierwszego tłoczenia na zimno, ostatnio posmakował mi olej z lnu zielonynurt.pl a pewnie spróbuję i z dyni bo wypędza pasożyty.

102

Odp: Zdrowe odżywianie :)

ja jutro wybieram się na dotyczące zdrowego odżywiania, mam nadzieję że dowiem się wiele przydatnych rzeczy

103

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja ograniczam tłuszcz i zauważyłam że przez to chudnę, bo organizm korzysta z już odłożonego tłuszczyku:)

104

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja staram się zdrowo odżywiać choć nie zawsze mi to wychodzi smile Jem dużo owoców, warzyw i staram się poszukiwać lokalnych produktów. Do tego codziennie staram się wypić 3 litry wody niegazowanej - świetne samopoczucie. Z tego, co mi wiadomo to jednak surowe warzywa są najzdrowsze - bez obróbki termicznej...


Wspomaga mnie także czynny wypoczynek, bo sport to dla mnie relaks:-) zapraszam wszystkich tutaj:

Ostatnio edytowany przez boonia (2015-05-29 16:39:35)

105

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Zaszczepiłam się w bardzo zdrowe odżywianie po tym jak zobaczyłam reportaż chyba na Youtube(ale ręki nie dam sobie uciąć) i tam było pokazane jak człowiek po paru latach wygląda jeśli tylko je te jedzenie typu fast - food oraz się odżywia bardzo nieregularnie..Przeraziłam się bardzo mocno i od tej pory jem tylko zdrową, polską żywność.

106

Odp: Zdrowe odżywianie :)

ja z fast foodów zrezygnowałam totalnie, a fuu! jeśli muszę jeść na mieście to jakieś sałateczki, rybki i co się trafi zdrowszego:) oczywiście staram się regularnie i żeby dostarczać niezbędne witaminki

107

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja czasem jem, ale nie jest to jakoś specjalnie ulubione moje jedzenie i gdybym chciała, mogłabym zupełnie zrezygnować z fast foodów

108

Odp: Zdrowe odżywianie :)

W zdrowym odżywianiu pomoże sklep ze zdrową żywnością, czyli w tym przypadku [url=http://www.tobio.pl/]Tobio[/url]. Są tam produkty wyłącznie z certyfikowanych upraw i przetwórni, a to już wiele świadczy. Wybór ogromny i różnorodny.

109

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Olusia dziekuje, jesteś taka kochana :* podałaś dobre miejsce. Jak już jest lato i czerwiec się zaczął to ja takimi wielkimi krokami przybliżę się do tego aby właśnie jeść tą zdrową żywność. Na pewno mi to pomoże i na pewno dam sobie z tym radę. Będzie ciekawie.

110

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Najważniejsze są odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczów

111

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Niestety nie łatwo jest zdrowo się odżywiać, nie można nawet ufać napisom fit, czy eko sad Dlatego jeśli macie trudność z doborem odpowiednich produktów, polecam wizytę u dietetyka np. w , szczególnie gdy jesteśmy chowani na tradycyjnej polskiej kuchni, może nam być potrzebna taka pomoc smile

112

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Oprócz bardzo dobrej diety należy mieć jeszcze bardzo dobrze rozplanowany swój trening. Bez dobrego treningu na pewno daleko nie zajdziemy i na pewno nie będziemy mieli dobrej formy. Zachęcam was dziewczyny do trenowania fitnessu albo zachęcam was dziewczyny do trenowania aerobiku.

113

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja stawiam na świeżo wyciskane soki, nawet zakupiłam wyciskarkę:)

114

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Stawiam na coś innego ! smile wodą mineralną-wysokomineralizowaną. Soków nie lubię, po nich mi jest nie za dobrze. W lecie stosuję dietę z określoną liczbą posiłków (u mnie wynosi 5 w ciągu całego dnia) Grafiku trzymam się ściśle, nie chcę mieć żadnego efektu jojo hihi

115

Odp: Zdrowe odżywianie :)

To ważne, aby nasza dieta/odżywianie było na tyle rozsądne, żeby nie zakończyło się potem efektem jojo.

116

Odp: Zdrowe odżywianie :)

To prawda latem jest więcej dostępnych warzyw i owoców ,łatwiej wtedy o zdrową dietę .

117

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja zamówiłam już sobie blender ,bo stary już mi się popsuł i zamierzam na śniadanie robić sobie koktaile na kefirze z owocami i płatkami owsianymi .

118

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja już stosuję zdrową dietę od około 4 lat. Już się przyzwyczaiłam do nowych smaków i te osoby co myślą że zdrowe odżywianie ma smak jałowy bardzo grubo się myla smile

119

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=renia.s]Ja zamówiłam już sobie blender ,bo stary już mi się popsuł i zamierzam na śniadanie robić sobie koktaile na kefirze z owocami i płatkami owsianymi .[/quote]

U mnie blender to jest prawie codziennie w użyciu. Robię nim koktajle, musy z owoców, zupy krem itp.

120

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Cieszę się niezmiennie ,że nadchodzi wiosna i lato wtedy ,będą dostępne nasze polskie owoce .I większa jest możliwość wykorzystania w moim meni .
kocham_kato ja także lubię zupy kremy ,ale przyrządzam je tylko dla siebie ,ponieważ mój mąż twierdzi ,że jak nie będzie miał zębów ,to takie zupki będzie jadł:)

121

Odp: Zdrowe odżywianie :)

u mnie teraz blender stoi w odstawce, ostatnio robiłam tylko ciasto na zdrowe naleśniki. czekam na cieplejszą pogodę, żeby wrócić do robienia koktajli, które mi się znudziły po poprzednim sezonie letnim, bo trochę za nimi tęsknię.
może nawet wykombinuję sposób albo kupię sprzęt, żeby je robić sobie do pracy bądź na uczelnię.
no i chciałabym spróbować zrobić w nim kiedyś zupę-krem, marzy mi się dyniowa.

muszę się spiąć i wreszcie urozmaicić jadłospis, bo plany są i to duże, ale tylko na tym się kończy, bo chęci brak.
na razie przyzwyczajam organizm do regularnego spożywania posiłków w regularnych odstępach czasu, raz jest z tym lepiej a raz gorzej, a niestety nie przeżyję bez zjedzenia czegoś co 2 godziny.
no i piję znacznie więcej wody niż kiedyś, ze względu na ćwiczenia i uzupełnianie elektrolitów, ale też dla lepszej pracy nerek. kiedyś zdarzało się, że potrafiłam wypić jedną szklankę na dzień. nie powiem, żebym to polubiła, bo mam wrażenie, że co chwila biegam do łazienki, ale wolę nie mieć na starość problemów z nerkami.

moja największa walka to ta ze słodyczami, mam ambitny plan ograniczania ich spożycia do 1 konkretnej rzeczy na dzień, jakiś batonik czy coś, zamiast z miejsca całkowicie z nich rezygnować, bo to by nigdy nie podziałało.
na razie idzie jako tako, zobaczymy, co dalej.

Ostatnio edytowany przez dubolak (2016-02-19 13:01:58)

122

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Zdrowa żywność jest idealna dla wszystkich z nas. Nie nudna, niesmaczna czy droga. Wystarczy zrobic zakupy na ,poczytać o odpowiednich dietach wykorzystujących produkty naturalne i działać. Nie warto zaśmiecać organizmu byle czym. Czas przygotowania zdrowych i pełnowartościowych posiłków nie zajmie więcej niż godzine dziennie - ja opanowałam to do perfekcji smile

123

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=Enrika]
kocham_kato ja także lubię zupy kremy ,ale przyrządzam je tylko dla siebie ,ponieważ mój mąż twierdzi ,że jak nie będzie miał zębów ,to takie zupki będzie jadł:)[/quote]

Haha skąd ja to znam yikes. No cóż, niektórzy mężczyźni są niereformowalni i trzeba się z tym pogodzić.

124

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Jem lekkostrawnie, w tym dużo błonnika, ograniczyłam tłuszcz do minimum i schudłam już 4 kg w ciągu 5 tygodni:)

125

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Jakiś czas temu zmieniłam nawyki żywieniowe, a także sklep, w którym robię zakupy spożywcze. Nie jem już tak dużej ilości mięsa i tłustych produktów. Staram się jeść jak najwięcej warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych, a także kasz, ziaren itp.  Zaczęłam zwracać uwagę na skład produktów, które kupuje i jem. Stałam się świadomą konsumentką. Wcześniej robiłam zakupy w zwykłych marketach, bo wydawało mi się, że zdrowa żywność i żywność bio jest bardzo droga i mnie na nią nie stać. Pewnego dnia przypadkiem trafiłam na stronę tego sklepu , w którym znajdują się zdrowe produkty spożywcze w niskich cenach. Sklep jest bardzo dobrze zaopatrzony, ma wiele produktów. Dużym plusem są w nim wielopaki, które kosztują sporo taniej od produktów kupowanych w takiej samej ilości, ale na sztuki. Np. 5kg zdrowa mąka razowa kosztuje zaledwie 10zł, a w innym sklepie za taką samą ilość zwykłej mąki zapłacimy nawet dużo więcej. Moje dzieci uwielbiają syropy owocowe z tego sklepu, a szczególnie borówkowy, który ja także sama bardzo lubię.  Syrop ten składa się tylko i wyłącznie z soku i cukru, nie ma w nim żadnych konserwantów, ulepszaczy. Zawiera ogromną ilość soku, bo ponad 60%, a te wszystkie syropy dostępne w każdym sklepie mają czasem niecały procent soku z owocu, który widnieje na etykiecie, a reszta to woda, sok z aronii i konserwanty. Wszystkie produkty w tym sklepie są zdrowe i wysokiej jakości. Polecam, bo naprawdę warto troszkę dopłacić za niektóre produkty i dzięki temu odżywiać się zdrowo.