1

Temat: Które dzieci do przedszkola?

Obecna sytuacja w przedszkolach publicznych jest przerażająca. Odgórnie ustala się jakieś kryteria doboru dzieci, które oczywiście nie są podane do wiadomości i nikt tak naprawdę nie wie, czy jego dziecko się dostanie, czy też nie. Niby rodzi się mało dzieci, a jednak jest problem z miejscem w przedszkolu. Z czego to wynika? Na jakiej zasadzie dobiera się dzieci do placówek publicznych?

2

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Pewnie najpierw dostają się dzieci pracowników i ich rodziny czy znajomych... A przedszkole nie jest z gumy...

3

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Wyszukałam coś takiego:
1.    W przypadku zgłoszenia się większej liczby dzieci niż liczba miejsc wolnych w pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są dzieci według następujących kryteriów:

1)    wielodzietność rodziny kandydata;
2)     niepełnosprawność kandydata;
3)    niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
4)    niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
5)    niepełnosprawność rodzeństwa kandydata.
6)    samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
7)    objęcie kandydata pieczą zastępcą - wskazane kryteria mają jednakową wartość.

2.    Dodatkowo wprowadza się kryteria:
1)    obydwoje rodzice dziecka pozostają w zatrudnieniu;
2)    dziecko zapisywane jest na jak najdłuższy pobyt w przedszkolu;
3)    do przedszkola uczęszcza rodzeństwo dziecka.

4

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Połowa z tych kryteriów jest od czapy, bo co ma np. rodzeństwo do faktu, że dziecko chce iść do przedszkola? Albo czy rodzic zastępczy ma do dyspozycji krótszą dobę niż biologiczny i nie może zająć się dzieckiem...? smile

5

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Kryteria kryteriami a i tak wszystko zależy od pani dyrektor. Do przedszkola, gdzie chodziła nasza córka nie dostało się sporo jej rówieśników, czterolatków, oficjalnie z powodu braku miejsc. Ale znalazło się miejsce dla trójki trzylatków.

6

Odp: Które dzieci do przedszkola?

No niestety, nasze doświadczenie też pokazuje, że ostateczna wersja listy przedszkolaków to robota dyrektorstwa a nie jasnych kryteriów. Do przedszkola dostały się dzieci, których rodzice mają wozy za 300 tysięcy, oficjalnie nie stać ich na prywatne.

7

Odp: Które dzieci do przedszkola?

a mnie wkurza to, że rzekomo przedszkole jest dla rodziców, którzy pracują, a tu kurde co chwile jakieś , wolne, długie weekendy, ferie, rekolekcje, nawet cały lipiec był wolny, do chole... ja nie mam z kim dziecka zostawić, ani nie wezmę urlopu na cały miesiąc, bo Panie mają wolne!!

8

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Moim zdaniem dobra opcją są prywatne przedszkole poznań, które mają ułożone programy edukacj, wy

9

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Moim zdaniem dobra opcją są  które mają ułożone programy edukacji, wychowania i opieki oparte na zasadach pedagogiki  Marii Montessori, dużo rodziców poleca tego typu placówki, więc coś w tym jest. Bardzo ważne jest to jak dziecko rozwija się w pierwszych latach swojego życia, wtedy też najwięcej się uczy, także jak posiada się budżet na prywatny żłobek czy przedszkole, to moim zdaniem warto umieścić w takim miejscu swoje dziecko.

10

Odp: Które dzieci do przedszkola?

My nie mieliśmy za bardzo innego wyjścia, co nasz maluszek najzwyczajniej nie otrzymał miejsca w przedszkolu publicznym. Wybraliśmy przedszkole, które wydawało nam się najlepsze pod względem kadry pedagogicznej, jak jesteście z Legnicy to mogę polecić Kredki, zatrudniają naprawdę świetnych ludzi, którzy posiadają dobre podejście do dzieci.

11

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Skoro jest problem z miejscami w przedszkolach publicznych,  to samorządy powinny otwierać nowe placówki...

12

Odp: Które dzieci do przedszkola?

Jeśli rodzice chcą wprowadzić nauczanie domowe to chyba nie ma obowiązku zapisywania dziecka do przedszkola?

13

Odp: Które dzieci do przedszkola?

No tak, ale to trzeba oficjalnie zgłosić, a nie tak sobie postanowić i trzymać dziecko w domu:)