1

Temat: Zaparcia u przedszkolaka.

Jak rozwiązać ten problem? Prawdopodobnie to zaparcia nawykowe, zmiana przedszkola jeszcze pogłębiła problem.
Mieliście podobną sytuację? Jak udało Wam się rozwiązać problem?

2

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Może dziecko ma jakiś problem w przedszkolu,bo  stany lękowe mogą to nasilać, a może nie chce powiedzieć, bo się boi lub wstydzi?
Idźcie z nim do psychologa...

3

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Rozważałam już taką możliwość, synuś jest co prawda trochę nieśmiały i wstydliwy ale na ogół szybko się przystosowuje, tym razem niestety tak się nie stało, panie bardo go chwalą, nie zauważyły żeby działo się coś niedobrego.

4

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Tak, wiele dzieci na to cierpi, wiadomo w końcu to stres, to nie w domu, że do łazienki może wejść tylko mama. Ale może tak mu się ureguluje, ze wypróżni się z rana w domu i w szkole nie będzie musiało.

5

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

To nie tylko dzieci cierpią, gdzieś czytałam że zaparcia nazywane są już plagą XXI wieku

6

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

A dajesz maluchowi jabłka ze skórą ,czy inne owoce ze skórą?Błonnik w nich zawarty działa jak miotełka w jelitach

7

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Tak, co prawda nie chce jeść nieobranego jabłuszka ale staram się przemycać błonnik jak tylko mogę. Niepotrzebnie od początku obierałam jabłka, nie byłoby teraz problemu.

8

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

A jogurty lubi pić ?Mi bardzo pomagają jogurty jak mam zaparcia tylko naturalne ,a dziecko może niech owocowe piję

9

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

do surówek dodajesz trochę oliwy z oliwek?,żeby był poślizg:)

10

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Warto dawać dziecku suszone śliwki i daktyle, ogólnie dbać o błonnik w diecie

11

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Może po prostu trzeba zmienić dietę i wprowadzić przeważającą ilość owoców i warzyw w diecie. Czasem jak widzę, jak moi znajomi karmią całkiem małe jeszcze dzieci, to naprawdę można się złapać za głowę. Zajmowałam się kiedyś niemowlakiem, który miał częste zaparcia, ale karmienie, jakie mu fundowała mama było dla mnie szokujące.Delikatnie zasugerowałam, żeby coś zmieniła. No i mam nadzieję, że wzięła to sobie do serca, chociaż ja nie miałam już możliwości zweryfikowania tego.

12

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

To bardzo dobre rady. Zmiana diety, więcej gotowanych warzyw i świeżych owoców . Picie dużej ilości wody. Można też podawać dziecku napar z siemienia lnianego. Poczytaj o tym na:  Jest tam artykuł o tym, jak pomóc dziecku w zwalczeniu zaparć.

13

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Może pomogą domowe sposoby na zaparcia. Też jestem mamą i naprawę sporo już przetestowałam takich rozwiązań. Myślę że tobie również pomogą

14

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

trzeba uważać bo jak widac coraz częściej dzieci mają hemoroidy.  u nas syn też miał problem, poczytałam  i zmieniłam mu dietę, pomogło.

15

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Wszelkie zaparcia biorą się ze złej diety, więc zamiast kupować kolejny lek, warto przypilnować, co dziecko je - mniej słodyczy, więcej błonnika...

16

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Tak, zdecydowanie. Zaparcia najczęściej są spowodowane złą dietą i zbyt małą ilością płynów.
U nas jednak mimo zdrowej diety, problem pojawił się, kiedy córka poszła do przedszkola, bo zmienił się jej rytm życia, no i siłą rzeczy dieta. Nie chodzi o to, że w przedszkolu było kiepskie jedzenie- wręcz przeciwnie.Problem chyba najbardziej był w tym, że córka nie chciała korzystać z toalety i wstrzymywała. Pewnie też trochę stres, bo nowe otoczenie, inne pory posiłków, itp. Poszłam do pediatry, który doraźnie zalecił czopki, bo działają szybko i delikatnie i powiedział, że problem z czasem sam się rozwiąże. Faktycznie jeszcze 2 razy problem nawracał a potem "samo" przeszło.

17

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

U malucha? Ciężko i w zasadzie to mało kiedy chodzi o problem z dietą. Pamiętam, jak chodziliśmy z moim dzieckiem i lekarz usłyszał, że córka je parówki, to się zbulwersował. Później byliśmy w szpitalu i takie było pierwsze śniadanie. Ale u nas ten problem był grubszy. W podstawówce córka musiała już wypróżniać się w pozycji w kucki i to pomogło. Natomiast większość metod kompletnie nic nie daje.

18

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

moja miała podobny problem - ponoć trochę zła dieta była. Z racji tego, że nie bardzo chciała warzywa i owoce surowe jeść to zaczęłam jej dawać do przedszkola musy. Głównie prosty skład - warzywa, owoce, zboża bez dodatku cukru i w wersji bio. To naprawdę pomogło. Chociaż wiadomo każde dziecko jest inne

19

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Dzieci mają dziś za mało ruchu i stąd zaparcia.

20

Odp: Zaparcia u przedszkolaka.

Trzeba podawac blonnik i probiotyki