26

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Ale ile jest skutków ubocznych stosowania tabletek...
[url]https://portal.abczdrowie.pl/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych[/url]

27

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Każdy lek może (choć nie musi) powodować określone skutki uboczne. Pigułka również. Poczytaj sobie ulotki różnych leków - nawet syrop na kaszel czy apap może powodować skutki uboczne, jeśli twój organizm go nie toleruje. Ale fakt wypisania iluś tam pozycji możliwych skutków, nie oznacza wcale, że wszystkie pojawią się u ciebie. Zwykle nie pojawia się zbyt wiele i ustępują, jak tylko organizm przyzwyczai się do pigułki. Tak więc... trochę siejesz panikę. wink

28

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Tutaj ważna jest też edukacja , a w Polsce cały czas niestety jest to kwestia zaniedbana.

29

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Bardzo wielu facetów nie znosi wprost chorobowo prezerwatyw, bo rzekomo źle im w nich, duszą się, mają problemy itd. Milion sposobów na kombinowanie, żeby im było lepiej. Ale czego ten chce od tabletek? To jest Twoja decyzja, jak się zabezpieczasz, nie słuchaj tych fobii.

30

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Jeżeli on antykoncepcji mówi nie, to Ty powiedz jemu NIE jak będzie miał ochotę na małe co nieco. Nie rozumiem facetów, którzy w ten sposób się zachowują. Podejrzewam, ze nie chce być jeszcze ojcem mimo to lubi ryzykowne sytuacje. Albo zmieni zdanie, albo Ty zmień faceta.

31

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

jeśli mówi nie, to jest bardzo nieodpowiedzialny albo po cichu marzy, żeby zostać tatusiem... zdarza się, że jedyną sensowną metodą antykoncepcji są na przykład tabletki hormonalne albo plaster... kalendarzyk bywa dużym ryzykiem, zwłaszcza u kobiet, które mają nieregularne cykle miesiączkowe

32

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

No niestety, albo w tym temacie on dostosuje się do Ciebie, albo Ty jemu musisz powiedzieć NIE. Chyba, że chcesz mieć nieplanowaną ciążę. Nie rozumiem facetów, którzy myślą tak głupimi kategoriami. To jest twoje ciało i Ty ustalasz reguły.

33

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Dzakuza w jednym masz rację, muszą to ustalić między sobą.
Ale nie ma co ryzykować ciążą, szczególnie gdy nie jest się na to gotowym.
Poza tym, kalendarzyk jest najmniej pewną metodą antykoncepcji, stres, czy też przeziębienie i już nam się może przesunąć okres.
A jeżeli ktoś ma nieregularny okres, to tym bardziej kalendarzyk się nie sprawdzi.
w tym wypadku lepiej już nawet zainwestować w leki z najmniejsza dostępną dawką hormonów jak np vibin mini

34

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Facet jest w tym momencie niepoważny i nieodpowiedzialny, bo nie wiadomo, czy zostaną ze sobą na stałe, a dziecko niekoniecznie jest chciane przez kobietę w takiej sytuacji...

35

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Jestem w stanie zrozumieć, że facet może nie przepadać za gumkami. No jednak bez są lepsze doznania, jak to mówi mój mężczyzna. U nas i tak nie mogły być stosowane, bo okazało się że mam uczulenie na lateks. Ale też nie wyobrażam sobie, żeby facet miał mi zabraniać czegokolwiek. Ja sama chciałam tabletki, bo nie tylko chodziło o zabezpieczenie ale też bolesny okres.

36

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

Teraz faceci raczej nie chcą mieć zbyt dużo dzieci, to pokolenie jest wygodniejsze niż kiedyś - poza tym kiedyś duża ilość dzieci dawała gwarancję pomocy na starość. A dziś to różnie bywa, dzieci emigrują lub nie przejmują się starszymi rodzicami wcale.

37

Odp: Gdy on mówi antykoncepcji "nie"

To i jemu trzeba powiedzieć NIE....