1

Temat: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Idzie zima czas zacząć domowe wypieki - ćwiczenie przed Świętami, które się zbliżają coraz szybciej
Macie jakies sprawdzone przepisy? na ciasta, ciasta, ciasteczka, mufinki, browniesy, torty, tarte, itp.?

2

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

proponuję zajrzeć do tematu: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?

3

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja umiem upiec tylko jedno ciasto-murzynka;)

4

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=justyna]proponuję zajrzeć do tematu: Znacie szybkie i łatwe przepisy na ciasto?[/quote]
to w takim razie zostawmy tu ciasteczka i muffinki to przeciez zupełnie inna bajka niż ciasta, torty i browniesy smile

5

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

to ja w takim razie dopiszę że piekę pyszne pierniczki, ciastka czekoladowe i zwykłe kruche, np. posypane cukrem smile

6

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

pierniczki Aganiok?:)
ta kobieta ma świetne przepisy - przed świętami zawsze robię ciasto na te pierniczki (kilka tygodni przed świętami) są pyycha smile

7

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja Aganiok nie znam...
mam swój sprawdzony, od lat ten sam przepis...
[img]//www.e-prolinea.pl/foto/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4773&g2_serialNumber=2[/img]

8

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Pierniczki Aganiok

składniki

50 dag miodu (ja dodaję naturalny ale sztuczny też może być)
2 niepełne szklanki cukru
25 dag masła lub margaryny
1 kg i 1 szklanka mąki tortowej
4 jaja
3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 szklanki mleka
1 szklanka siekanych orzechów włoskich
1/2 szklanki siekanej skórki pomarańczowej
1/2 szklanki rodzynek
1 czubata łyżka ciemnego kakao
2 płaskie łyżeczki cynamonu
2 płaskie łyżeczki imbiru
1/2 łyżeczki pieprzu
1/2 łyżeczki mielonych goździków
(bakalie można oczywiście zmienić wg uznania)
szczypta soli


sposób przygotowania
Miód, cukier i tłuszcz włożyć do garnka i mieszając podgrzewać do rozpuszczenia się wszystkich składników. Powstałą masę wystudzić.
Do masy dodać mąkę, jaja, sól, kakao, przyprawy oraz rozpuszczoną w zimnym mleku sodę.
Rodzynki sparzyć i drobno posiekać.
Ciasto dobrze wyrobić (można to zrobić ręcznie, można też użyć melaksera), pod koniec dodać bakalie.
Ciasto (które ma w tym momencie lepką konsystencję) należy przełożyć najlepiej do kamionkowego, szklanego lub emaliowanego naczynia i przykryć lnianą ściereczką. Odstawić na kilka tygodni w chłodne miejsce (najlepiej do chłodnej spiżarni).
Ciasto kiedy odpoczywa powinno zmienić konsystencję z lepkiej i luźnej na zwięzłą i twardawą.
Po kilku tygodniach, możemy przystąpić do pieczenia pierniczków. Ciasto należy zagnieść, podsypując w miarę potrzeb mąką, następnie rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm. i wykrawać pierniki.
Piekarnik rozgrzać do 180 stopni.
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, układać pierniki i piec ok. 15 minut.
Pierniki oczywiście, jak to pierniki, zrobią się twardawe po upieczeniu. Dlatego należy je włożyć do metalowej puszki i poczekać ok. tygodnia, aż zmiękną. Uwaga: dobrze schować, bo mogą w magiczny sposób zniknąć


Autorką przepisu jest Aganiok ja przekleiłam go z forum cincin
polecam!

9

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

upiekę, a potem będę tyć... tongue

10

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

No to jeszcze potem będziemy myśleć o dietach...

11

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Dla kogoś kto potrafi piec, może taka propozycja na święta:

[url=http://www.fotosik.pl][img]//images49.fotosik.pl/219/5e7f463c620c4a56.jpg[/img][/url][url=http://www.fotosik.pl][img]//images41.fotosik.pl/215/283a22d2f497c6d2.jpg[/img][/url]

12

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ja wczoraj ptysie kupiłam w sklepie i... były starszne - bita smietana chyba była stara
wiec dzisiaj chociaż na rysunek sobie popatrze
[url=http://www.fotosik.pl][img]//images35.fotosik.pl/73/50bb3fa22dd552b2med.jpg[/img][/url]

13

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Narobisz człowiekowi ochoty na truskawki... A teraz to ja tylko mrożone mam! sad

14

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

znalazłam dziś przepis na ptysie (a dokładnie na eklery - na ptysiowym cieście) mojej ulubionej Bajaderki (wszystkie jej przepisy to magia dla podniebienia - każdy jest hitem. Co prawda sama eszcze ich nie piekłam ale przepis mogę wrzucić. Zabieram się w tym tygodniu za zrobienie tych eklerów
Eklerki

Ciasto - tradycyjne ptysiowe, ja robie tak:

1 szklanka wody
1/2 kostki masla
1 lyzeczka cukru, niekoniecznie
1 szklanka maki
4-5 jajek o temperaturze pokojowej

Wode, maslo i cukier zagotowac w rondlu, maslo powinno byc calkowicie rozpuszczone. Dodac make i wymieszac az utworzy sie jednolite ciasto. Obnizyc ogien i chwilke jeszcze podgrzewac ciagle mieszajac (przynajmniej minute, aby odparowac nadmiar wilgoci w ciescie).
Zdjac z palnika, przestudzic i dodawac jajka po jednym, ubijajac ciasto lyzka lub mikserem. Ciasto powinno byc geste i lsniace.

Rozgrzac piekarnik do 200 st.C. Z ciasta formowac na blasze cienkie paluszki dlugosci okolo 10cm (rekaw cukierniczy jest swietny do tego). Piec okolo 30 minut, az ladnie sie napusza i beda ladnie zrumienione.

Krem:
2 lyzki maki ziemniaczanej
1 1/2 szklanki mleka
1/2 szklanki cukru
2 duze zoltka

1 szklanka kremowki

1 szklanke mleka zagotowac z cukrem, do pozostalej 1/2 szklanki dodac make ziemniaczana i zoltka, dobrze wymieszac, wlac na gotujace sie mlekoi ciagle mieszajac zagotowac. Gotowy budyn wystudzic i mocno schlodzic w lodowce.
Kremowke ubic na sztywno, 1/4 dodac do zimnego budyniu i dokladnie wymieszac aby rozluznic krem. Reszte bardzo delikatnie wmieszac w krem. Schlodzic.
Eklerki przekroic na pol, gorna czesc mozna oblac polewa czekoladowa, przelozyc kremem i podawac.



przepis autorstwa Bajaderki

15

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

tylko zdjęć nie nauczyłam się jeszcze dodawać..

16

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

zajrzyj do 'Propozycje zmian, kategorie, uwagi'-tam wszystko pisze smile
ja na początku też o co chodzi tongue

17

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

ale przepiekne słodkości...a stroicie takimi słodkościami np.stół na wigilię czy wielkanoc?

18

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Biedroneczki

     
POTRZEBNE PRODUKTY :
Polewy gotowe
Galaretka

SKŁADNIKI :
1 Galaretka o smaku cytrynowym Dr. Oetkera
1 Polewa gotowa deserowa Dr. Oetkera
4 truskawki
8 słupków migdałowych

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Galaretkę przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, rozlać do miseczek. Wstawić do lodówki, aby stężały. Truskawki umyć, odszypułkować, przekroić na połowę. Polewę przygotować według przepisu na opakowaniu. Nanieść kropki oraz polać główki truskawek. Każdej biedronce zrobić czułki ze słupków migdałowych.

19

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Brzmi apetycznie smile

Deser z Loch Ness

     
POTRZEBNE PRODUKTY :
Galaretka

SKŁADNIKI :
1 Galaretka o smaku agrestowym Dr. Oetkera
500 ml wody
kilka sztuk różnych żelkowych stworków (żmija, dżdżownice, krokodylki, itp.)

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Galaretkę przygotować zgodnie z przepisem na opakowaniu, kilka łyżek odłożyć do oddzielnego naczynia. Pozostałą galaretkę wylać do płaskiego naczynia (duży talerz, taca). W środku ułożyć stworki. Udekorować listkami melisy i zastygającą galaretką.

20

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

A ja sama piekę torty nie kupuje , na urodziny i dzieci i rodziny

21

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

To zazdroszczę. Ja niestety zawsze mam z dostawą do domu...

22

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Najlepsze Na Świecie Świąteczne Ciasto Owocowe

Składniki:
- 1 kostka masła,
- 2 szklanka cukru,
- 1 łyżeczka soli
- 4 jajka
- 1 szklanka suszonych owoców,
- 1 szklanka orzechów
- sok cytrynowy
- proszek do pieczenia
- 3-4s szklanki dobrej whisky

Sposób przygotowania:

Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź czy whisky jest dobrej jakości. Dobra ... prawda? Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp. utensylia kuchenne. Sprawdź czy na pewno whisky jest taka jak trzeba ... by być tego pewnym nalej jedną szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Powtórz operację. Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę, dodaj łyżeszke sukru i ubjaj dalej. W miedzyszasie zprawdź czy wisky jest na pewno taka jak czeba. Najlepiej sklaneczke. Otfórz druga butelkie jeźli czeba. Wszuś do mniski dwa jajki, objes zlanki z owosami i upijaj je mikserem. Sprawś jakoź wiski żepy pootem gośie nie mufili sze jest trojnoca. Wszuś do miszki szyśką sul jaka masz w domu czy so tam masz szysko jedno so, f sumje fsale nie nie
ma snaszenia so fszuśisz ! Fypij skok sytrynnmowy. Fymjeszaj fszysko z oszehami i sukrem fszystko jedno i frzudź monki ile tam masz fdomu, osmaruj piesyk masem i wyklej siasto na plache piesyka, usaw ko na 350 stofni, saaaamknij źwiszki. Sprawś jakoś fiski sostanej ot pieszenia siasta i iś spaś.

23

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

Na pewno cos wypróbuje...

24

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=pinkmause]Najlepsze Na Świecie Świąteczne Ciasto Owocowe

Składniki:
- 1 kostka masła,
- 2 szklanka cukru,
- 1 łyżeczka soli
- 4 jajka
- 1 szklanka suszonych owoców,
- 1 szklanka orzechów
- sok cytrynowy
- proszek do pieczenia
- 3-4s szklanki dobrej whisky

Sposób przygotowania:

Przed rozpoczęciem mieszania składników sprawdź czy whisky jest dobrej jakości. Dobra ... prawda? Przygotuj teraz dużą miskę, szklankę itp. utensylia kuchenne. Sprawdź czy na pewno whisky jest taka jak trzeba ... by być tego pewnym nalej jedną szklankę i wypij tak szybko, jak to tylko możliwe. Powtórz operację. Przy użyciu miksera elektrycznego ubij kostkę masła na puszystą masę, dodaj łyżeszke sukru i ubjaj dalej. W miedzyszasie zprawdź czy wisky jest na pewno taka jak czeba. Najlepiej sklaneczke. Otfórz druga butelkie jeźli czeba. Wszuś do mniski dwa jajki, objes zlanki z owosami i upijaj je mikserem. Sprawś jakoź wiski żepy pootem gośie nie mufili sze jest trojnoca. Wszuś do miszki szyśką sul jaka masz w domu czy so tam masz szysko jedno so, f sumje fsale nie nie
ma snaszenia so fszuśisz ! Fypij skok sytrynnmowy. Fymjeszaj fszysko z oszehami i sukrem fszystko jedno i frzudź monki ile tam masz fdomu, osmaruj piesyk masem i wyklej siasto na plache piesyka, usaw ko na 350 stofni, saaaamknij źwiszki. Sprawś jakoś fiski sostanej ot pieszenia siasta i iś spaś.[/quote]

he he he he

25

Odp: Ciasta, torty, ciasteczka, muffinki i inne słodkości

[quote=luimig]Pierniczki Aganiok

składniki

50 dag miodu (ja dodaję naturalny ale sztuczny też może być)
2 niepełne szklanki cukru
25 dag masła lub margaryny
1 kg i 1 szklanka mąki tortowej
4 jaja
3 płaskie łyżeczki sody oczyszczonej
1/2 szklanki mleka
1 szklanka siekanych orzechów włoskich
1/2 szklanki siekanej skórki pomarańczowej
1/2 szklanki rodzynek
1 czubata łyżka ciemnego kakao
2 płaskie łyżeczki cynamonu
2 płaskie łyżeczki imbiru
1/2 łyżeczki pieprzu
1/2 łyżeczki mielonych goździków
(bakalie można oczywiście zmienić wg uznania)
szczypta soli


sposób przygotowania
Miód, cukier i tłuszcz włożyć do garnka i mieszając podgrzewać do rozpuszczenia się wszystkich składników. Powstałą masę wystudzić.
Do masy dodać mąkę, jaja, sól, kakao, przyprawy oraz rozpuszczoną w zimnym mleku sodę.
Rodzynki sparzyć i drobno posiekać.
Ciasto dobrze wyrobić (można to zrobić ręcznie, można też użyć melaksera), pod koniec dodać bakalie.
Ciasto (które ma w tym momencie lepką konsystencję) należy przełożyć najlepiej do kamionkowego, szklanego lub emaliowanego naczynia i przykryć lnianą ściereczką. Odstawić na kilka tygodni w chłodne miejsce (najlepiej do chłodnej spiżarni).
Ciasto kiedy odpoczywa powinno zmienić konsystencję z lepkiej i luźnej na zwięzłą i twardawą.
Po kilku tygodniach, możemy przystąpić do pieczenia pierniczków. Ciasto należy zagnieść, podsypując w miarę potrzeb mąką, następnie rozwałkować na grubość ok. 0,5 cm. i wykrawać pierniki.
Piekarnik rozgrzać do 180 stopni.
Blachę wyłożyć papierem do pieczenia, układać pierniki i piec ok. 15 minut.
Pierniki oczywiście, jak to pierniki, zrobią się twardawe po upieczeniu. Dlatego należy je włożyć do metalowej puszki i poczekać ok. tygodnia, aż zmiękną. Uwaga: dobrze schować, bo mogą w magiczny sposób zniknąć


Autorką przepisu jest Aganiok ja przekleiłam go z forum cincin
polecam![/quote]

sprawdzał ktos ten przepis w praktyce? mam straszna ochote zrobić takie pierniczki smile