26

Odp: przesuszona skóra

Aptekarka to nie lekarz, ale podstawową wiedzę ma smile Poza tym mój lekarz akurat ten wybór pochwalił. Te kosmetyki stosuje się nawet po zabiegach medycyny kosmetycznej, dermabrazji, na bliznach pooperacyjnych, więc o to że są bezpieczne w ogóle bym się nie martwiła.

27

Odp: przesuszona skóra

A po jakim czasie widać jakieś efekty jak sie tych kosmetyków używa?

28

Odp: przesuszona skóra

Ja widziałam właściwie od pierwszego użycia. W krótkim czasie poprawiła mi się skóra. PS lipidowy okazał się dla mnie za ciężki, ale podpasował mojej babci, więc go jej dałam, za to Dermoprotektor to mój ulubiony nawilżacz teraz.

29

Odp: przesuszona skóra

A to jest tez dla mężczyzn? Bo mój facet ma strasznie wysuszoną skórę

Ostatnio edytowany przez Cleopatra (2013-08-31 17:00:26)

30

Odp: przesuszona skóra

Kochana, to jest dla wszystkich smile Te kosmetyki są bezzapachowe, bardzo delikatne i dbają o skórę niezależnie od płci. Zarówno o jej nawilżenie jak i o płaszcz lipidowy. Używają ich nawet atopowcy.

31

Odp: przesuszona skóra

[quote=a_grestowa]Aptekarka to nie lekarz, ale podstawową wiedzę ma smile Poza tym mój lekarz akurat ten wybór pochwalił. [/quote]

Nawet więcej niż podstawową wiedzę, bo aptekarze to dzisiaj w większość farmaceuci po studiach, więc wiedze z zakresu leków, typów skóry i chemii, jaka znajduje się w lekach i tego ja działa na skórę to mają w małym palcu. Czasem naprawdę warto farmaceutę pytać o radę jeśli chodzi o dobór kosmetyków, zwłaszcza tych do skóry suchej czy zniszczonej. Niektóre specjalistyczne sklepy  to nawet mają w ofercie pomoc farmaceuty online jeśli chodzi o wybór kremów, masek czy ogólnie dermokosmetyków, co ja akurat uważam za strzał w dziesiatkę.

32

Odp: przesuszona skóra

Zawsze mnie intrygowało czym się różni drogi krem od tańszego bo składy mają podobne.. Może jakiś oświecony farmaceuta mi podpowie:)

33

Odp: przesuszona skóra

Kosztami na reklamę...?

34

Odp: przesuszona skóra

Moja kuzynka przywiozła z Niemiec taki spray na suchą skórę, bardzo skuteczny, dostępny w tamtejszych aptekach

35

Odp: przesuszona skóra

Ja mam wrażenie, że spora część kłopotów z suchą czy podrażnioną skórą to wynik stosowania chloru w naszej wodzie. Kiedyś poczytałam więcej o uzdatnianiu wody to chlor wypada kiepsko w stosunku do innych metod oczyszczania.  Od pewnego czasu niektóre miasta zamiast chloru używają ozonu, także powoli idzie w dobrą stronę. A kremami to wiadomo, neutralizujemy skutki, a nie przyczyny suchej skóry:)

36

Odp: przesuszona skóra

Proponuje wszelkie oliwki, johnson&johnson ma takie super w żelu

Ostatnio edytowany przez Diabela (2014-10-19 10:06:00)

37

Odp: przesuszona skóra

Oliwka ma sens tylko stosowana na mokrą skórę, bo sama w sobie nie nawilża, ale może zatrzymać utratę wody. Dla mnie to akurat nie jest dobre rozwiązanie, bo chyba wszystkie ciuchy miałabym wiecznie tłuste, nie mam czasu żeby czekac na wchłonięcie się oliwki, ale za to podbieram synowi atopikowi Lipikar balsam AP+, rewelacja, świetnie radzi sobie z bardzo suchą skórą.

38

Odp: przesuszona skóra

najlepsze wydają się balsamy oliwką można ubrania poplamić nie jest to najlepsze rozwiązanie można też stosować kremy na atopowe zapalenie skóry które są bardzo tłuste i mogą nam pomóc. Polecam mediderm albo dexaryl dobre tłuste kremy. Tłuste ale dają warstwę taką ochronna.

39

Odp: przesuszona skóra

Proponuję zrobić badanie na zawartość witaminy D. Najprawdopodobniej nie jest to badanie refundowane, kosztuje około 70 złotych. Ale możliwe, że po wizycie u lekarza byłoby ze skierowania. Brak tej witaminy to również taki efekt dla skóry.

40

Odp: przesuszona skóra

Zaraz po kąpieli stosuj na skórę dziecka preparaty nawilżające. Szczególnie jeżeli skóra dziecka jest bardzo delikatna i masz wrażenie, że każdy dotyk powoduje jej podrażnienie, istotną rolę odgrywa dobór odpowiedniego balsamu do pielęgnacji. Wybieraj specjalne kosmetyki przeznaczone do stosowania u dzieci i noworodków. Nie zawierają one w składzie substancji, które mogłyby podrażnić skórę dziecka.

41

Odp: przesuszona skóra

może zacznij stosowac kosmetyki dla skory z azs? no dermaveel.

42

Odp: przesuszona skóra

Najlepiej skontaktuj się z lekarzem ,a z domowych sposobów polecam oliwkę bambino lub nawilżanie od środka kapsułki z wit a+e

43

Odp: przesuszona skóra

Olej kokosowy spróbuj , mojemu synkowi pomógł

44

Odp: przesuszona skóra

Znalazłam niedawno świetny krem na suchą skórę z porażnieniami lub nawet do stosowania przy AZS. Poleciła mi go lekarka dla synka ale sama też chętnie go używam. Nazywa się Eloderm i jest bardzo wydajny i dobrze sie wchłania. Cena świetna bo niecałe 10 zł. Jak nie próbowaliście to moge polecić. Ten krem jest z emolientami, zawiera w swoim składzie Inca Omega Butter - masło w 100% pochodzenia naturalnego. W jego skład wchodzi zimno tłoczony olej z nasion brazylijskiego drzewa Sacha Inchi oraz frakcja z toskańskiej oliwy z oliwek.

Ostatnio edytowany przez Cleopatra (2016-03-29 21:51:40)

45

Odp: przesuszona skóra

Dość niedawno szukałam kremu który mogłabym kupić dla swojej przyjaciółki która ma dość spory problem z doborem odpowiednich kosmetyków dla siebie nie tylko z racji bardzo suchej skóry ale także zdarza się że rzeczy które mają "większy skład" ją po prostu uczulają smile twój krem wydaje się naprawdę ciekawy a do tego cena super także kupię na przetestowanie.

46

Odp: przesuszona skóra

Balsam Oilian dobrze nawilża skórę

47

Odp: przesuszona skóra

Słyszałam dużo dobrego o Elodermie, jednak jakoś nigdy wcześniej na niego nie trafiłam, a chodzę nie tylko po drogeriach, ale również aptekach i odwiedzam internetowe portale sprzedające kosmetyki.
Tak teraz sprawdzam jak tu piszę, że w mojej najbliższej aptece, tzn. Melissie, mają pojedyncze produkty w całkiem przyzwoitych cenach jak na specjalistyczny kosmetyk .
Chyba czas się przejść i poczytać skład na etykiecie, jeżeli faktycznie działa na przesuszoną skórę, a do tego nie zawiera szkodliwych substancji typu SLS to biorę od razu smile

Ostatnio edytowany przez guukas (2016-06-28 10:06:34)

48

Odp: przesuszona skóra

Mogę potwierdzić dobrą opinię Elodermu, stosuje go nawet moja przyjaciółka, która choruje od lat na azs. Te dermokosmetyki bardzo dobrze nawilżają skórę, a dzięki składnikom aktywnym między innymi masłu shea, kompleksowi omega 3-6-9, olejowi macadamia i jeszcze kilku innym nawilża nie tylko naskórek, ale dociera do głębszych warstw skóry. Są to kosmetyki hipoalergiczne, bez parabenów, barwników i substancji zapachowych.

49

Odp: przesuszona skóra

A ja wracam z nowinami big_smile przyjaciółka skusiła się na wypróbowanie polecanego kremu dorzuciła do niego balsam do ciała i jest naprawdę bardzo zadowolona z efektów smile) co mnie oczywiście bardzo cieszy bo to ja byłam pomysłodawczynią kupienia go oczywiście nie zdradziłam że przeczytałam o nim na forum. Sama również zakupiłam sobie krem aktywny bo moja skóra na twarzy jest sucha wink stosuję go codziennie z rana przed wyjściem do pracy.

50

Odp: przesuszona skóra

Miałam znajomą,co jej synek miał takie problemy i dermatolog przepisał,maść robioną na zamówienia z podanych skladników