26

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Wiem,żartowałam big_smile
Myślę,że dbanie o siebie w związku jest tak samo ważne jak dbanie o sam związek.  Czas najwyższy przestać chodzić na placach wokół swojego faceta, brać na siebie mniej obowiązków.
Jeśli nie planujemy w najbliższej przyszłości załamania nerwowego, podarujmy sobie odrobinę dobrego egoizmu i zadbajmy wreszcie o siebie smile

27

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Tak, zdrowy egoizm wyklucza późniejsze pretensje w stylu: " ja się dla Ciebie poświeciłam, a Ty..."

28

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Oooo suuupeer big_smile
W miłej atmosferze doprowadzi do orgazmu tongue

29

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Hahaha subtellna rozwaliłaś system smile

30

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Jaaaa no coś Ty?
Nie poczułam tongue

31

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

A jednak smile

32

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Może wyjaśnisz o co chodzi, bo wiesz...
blondynką jestem tongue

33

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Wbrew pozorom, takie przypadki nie dotyczą wyłącznie małżeństw z długoletnim stażem, ale te z mniejszym. A nawet od samego początku to bywa układ dla dwójki osób nie zainteresowanych tymi sprawami. Znam takie małżeństwo, chcieliby dziecko, ale nie chcą go zrobić.

34

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Pozostaje im in vitro, jak są tacy leniwi smile

35

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Niestety po wielu latach pożądanie gdzieś znika. Nawet jeśli para stara się z tym walczyć to różnie to wychodzi:/

36

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Dlaczego tak się dzieje?
Brak fascynacji? Rutyna? Miłość zanika?

37

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Na pewno już trudno się zachwycić partnerem po tylu latach... Ale jeśli daje nam nadal fajne emocje, to  nadal można chcieć bliskości, może  już nie takiej jak kiedyś, ale bardziej stonowanej...

38

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Brak ochoty ma często związek z nadmiarem obowiązków, przemęczeniem, stresem.

39

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

[quote=Hanna89][quote=niechcemisie]Naprawdę, kiedy między dwojgiem ludzi jest źle, bliskość staje się... odpychająca? [/quote]

A nie jest tak, ze po dłuższym czasie w każdej nawet najlepszej relacji staje się bardziej... do bólu fizyczny? Kiedy widzisz i znasz już wszystkie wady partnera i nie jest dłużej  nieznajomym i zdarza Ci się spoglądac na jego żądze jak na rodzaj słabości? [/quote]
Ciało miał takie, że chętnie wykorzystałam je rok po rozstaniu tongue
Charakter taki, że w stałym związku niestety nie zdążyłby nam spowszednieć.
Hmm... po paru latach rzeczywiście pojawił się taki nawyk jakby - lubił się zabawić po posiłku i te akurat momenty były dla mnie takie... czysto fizyczne, ale my związaliśmy się najpierw jako partnerzy, a w innych momentach namiętności i tych wszystkich pożądanych elementów było pod dostatkiem (dopóki się dogadywaliśmy).
Cóż... nie miałam związku, w którym byłoby mi dobrze na tyle długo, żebyśmy zaczęli uprawiać go automatycznie.

Miałam jużteż na zgodę - porażka, ale nudnego jeszcze nie,  bo najpierw zaczynał mnie nudzić facet... nudzić, ranić, wkurzać do tego stopnia, że nie chciałam już z nim być.

40

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Miałam podobnie, sex był dobry, ale od rana wrzaski, brak szacunku, podejrzenia o kochanków.
No i już nie jesteśmy razem...

41

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Było aż tak dobrze, że nie chciał się Tobą z nikim dzielić...:) Ale tak poważnie - to zazdrość bezpodstawna jest najbardziej krzywdząca ze wszystkich rodzajów zazdrości...

42

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Mówił,że dobrze tongue
Ale zazdrość miał chorą.
Sprawdzał bieliznę, kieszenie z ubraniami, szukał śladów.

43

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

To są objawy jakiejś manii prześladowczej, a nie tylko zazdrości... Dobrze że go zostawiłaś, bo w końcu  by stał się agresywny jakby nie znajdował dowodów, a miał nadal chore podejrzenia...
Takich ludzi powinno się izolować i leczyć ...

44

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Miał problem z alkoholem, to może dlatego tak jemu się mieszało.

45

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Alkohol to złooo... sama byłam z kimś, kto miał z tym problem, wiem jak to jest. Na domiar złego uprawiał hazard. Roztrzaskał mi telefon o podłogę, bo wrócił do mieszkania po przegranej, trzymałam telefon w dłoni, nie spodobał mu się mój uśmiech: "Do kogo pisałaś?!" Jebut!
Kiedyś w szkole siedzimy i plotkujemy, koleżanka wyciąga komórkę z rozwalonym wyświetlaczem i mówi, że chłopak się wściekł, że zazdrość itd. Wtedy druga mówi: "Mi rozwalił o ścianę". Potem ja: "Mi o podłogę" i chyba jeszcze czwarta się odezwała. Poczułam się... odosamotniona tongue

46

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Dlaczego poczułaś się od osamotniona?
Nie byłaś sama w tym.
Może powinnaś poczuć się-spełniona smile

47

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

Spełniona? Miałam całkiem fajny telefon i lubiłam grę, która na nim była. Poza tym musiałam chować stary model przed rodzicami, żeby nie widzieli, że nie mam nowego.
A poczułam się odosamotniona, kiedy okazało się, ze nie tylko ja przez to przeszłam i że można o tym normalnie rozmawiać.

48

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

W takim razie nie rozumiem słowa "odosamotniona"
Jest takie w języku polskim?
Co to znaczy? Nie tylko Ty? wink

49

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

W długoletnim związku zmieniają się priorytety, po czasie uniesień przychodzi stabilizacja,  zajmowanie się codziennymi sprawami, a bliskość plasuje się zwykle na końcu, kiedy wszystkie pilne sprawy zostaną pozałatwiane...

50

Odp: Brak pożądania w długoletnim zwiazku

No i taka stabilizacja jest dobra,a nie tylko sex tongue sex tongue sex tongue