1

Temat: Holter ciśnienia - badanie

W najbliższym czasie mam mieć wykonane badanie przy pomocy holtera ciśnienia. Powiem szczerze, że trochę się boję - a dodatkowy stres na pewno nie wpłynie pozytywnie na wynik badania.
W jaki sposób przygotować się do takiego badania? Czy można z tym urządzeniem normalnie funkcjonować przez te 24 godziny? Czy może lepiej zostać w domu i nic nie robić?

2

Odp: Holter ciśnienia - badanie

Z tego co wiem, to tylko nie można się kąpać, poza tym można wszystko robić tak jak na co dzień, żeby wynik był wiarygodny. Jak będziesz się oszczędzać, to urządzenie może nie wykazać tego, co lekarz powinien zobaczyć...

3

Odp: Holter ciśnienia - badanie

Tutaj niema się czego bać. Zwykłe badanie diagnostyczne i tyle. Właściwie jest to dla Twojego dobra. Na przedramienu montują Ci ciśnieniomierz który co określony czas pompuje powietrze (średnio co około 15 - 30 min). Wydaje mi się, że lepiej w tym dniu pozostać w domu. W nocy potrafi wybudzić. Co do głośności, to różnie z tym bywa, raczej coś tam słychać.

4

Odp: Holter ciśnienia - badanie

Nie ma co się bać, to nic strasznego.

5

Odp: Holter ciśnienia - badanie

Też tak myślę smile a przy okazji - jest to fajny sprzęt (mam takie "zboczenie zawodowe" - pracuję na kardiologii jako piguła smile)  przekażę info mojej szefowej smile

6

Odp: Holter ciśnienia - badanie

Pewnie po 40-tce pójdę na takie badanie, lekarze zalecają sprawdzanie zdrowia pod tym kątem w dojrzałym wieku...

7

Odp: Holter ciśnienia - badanie

Z ciśnieniem jest tak, że zmienia się  często więc takie badanie pokazuje stan na daną chwilę, za 10 minut można mieć już inne, bo np. się zmęczymy czy zdenerwujemy...

8

Odp: Holter ciśnienia - badanie

No ale badając je kilka razy dziennie mamy obraz jakie jest średnio. Ma to sens jak ktoś cierpi na nadciśnienie.