151

Odp: pizza

Uwielbiam taką domową, dużo pieczarek, sera i sosu czosnkowego:)

152

Odp: pizza

Ja nie mam na to czasu, ale czasem kupuję gotowe do odgrzania, też dadzą się zjeść..

153

Odp: pizza

Oczywiście, że tak one się w zupełności nadają do tego by je ze smakiem w rodzinie zjeść. Taka najlepsza pizza dla mnie to jest właśnie Gjussepe. Po prostu lepszej pizzy nie znam. Bardzo szybko możną przecież ją zrobić w piekarniku. Naprawdę polecam mocno ;*

154

Odp: pizza

[quote=Registe]Ja nie mam na to czasu, ale czasem kupuję gotowe do odgrzania, też dadzą się zjeść..[/quote]

Brrr wolę już po prostu nie zjeść pizzy niż kupować gotową. Fakt, nie mam zbyt często czasu ją robić, ale albo jem coś innego albo idę na miasto.

155

Odp: pizza

pizza

Składniki
1/2 kg pszennej mąki
łyżka cukru
łyżeczka soli
około 1 szklanki ciepłej wody (tyle, by otrzymać dość luźne ciasto
5 łyżek oliwy (można zastąpić olejem)
opakowanie suszonych drożdży (na 1/2 kg mąki) lub 5 dag drożdży świeżych i 3 łyżki mleka
mąka do podsypywania

Przepis

    Jeśli masz świeże drożdże: przełóż do miseczki, dodaj ciepłe mleko i cukier, dokładnie wymieszaj, odstaw w ciepłe miejsce na 10 minut.
    Mąkę przesiej do dużej miski, dodaj sól, zrób zagłębienie i dodaj drożdże (ten rodzaj, który masz) oraz około szklanki ciepłej wody. Wymieszaj i wyrabiaj przez 2-3 minuty - jeśli będzie trzeba dolej wody - ciasto powinno być miękkie. Po otrzymaniu jednolitej masy, dodaj oliwę i dokładnie zagnieć ją z ciastem.
    Ciasto wyjmij z miski, miskę wysyp mąką, włóż ciasto, przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na około 30-45 minut - ciasto będzie gotowe, kiedy podwoi swoją objętość.
    Piekarnik rozgrzej do 220 stopni.
    Ciasto podziel na 3 części. Rozwałkuj na je na cienkie placki, podsypując mąką. Zawiń brzegi placków.
    Ciasto posmaruj sosem pomidorowym, posyp serem i ułóż na niej nadzienie (w niektórych przypadkach sos nie jest potrzebny).
    Ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia lub wysypanej mąką (możesz też użyć specjalnego kamienia do pieczenia pizzy).
    Wstaw do piekarnika na 10-12 minut. Pizza jest gotowa, kiedy brzegi się zarumienią, nadzienie będzie podpieczone.

156

Odp: pizza

Też muszę koniecznie wypróbować ten przepis smile

157

Odp: pizza

Zadarza mi się robić samej w domu pizze. Zawsze staram się robić ją na cienkim cieście - tak jak we włoskich restauracjach smile osobiście nie przepadam za grubym ciastem.

158

Odp: pizza

Również nie przepadam za grubym ciastem. Potem w ogóle nie czuję że jem pizzę, bo ono dominuje cały smak dodatków...

159

Odp: pizza

Polecam podczas zagniatania ciasta podsypać blat mąką z kaszą manną (bądź samą kaszą), dzięki temu ciasto będzie bardziej chrupiące. Moja ulubiona to pizza z mozzarellą, cukinią, pomidorami suszonymi i świeżą rukolą smile

160

Odp: pizza

[quote=Iwona-bloguje]Również nie przepadam za grubym ciastem. Potem w ogóle nie czuję że jem pizzę, bo ono dominuje cały smak dodatków...[/quote]

Masz rację wink. Ja nie lubię też grubego ciasta z innego powodu - jest bardzo zapychające i mimo, że chciałabym zjeść całą pizzę to zwyczajnie nie jestem w stanie.

161

Odp: pizza

Ja uwielbiam pizze ale zawsze zamawiam gotową. Mam obok domu pizzerię i jest naprawdę pysznie:)

162

Odp: pizza

Pizza z brokułami i sosem czosnkowym

    Ciasto:
    - mąka – 1kg
    - drożdże – 30g
    - letnia woda - 0,6 l
    - olej rzepakowy - 100ml
    - szczypta cukru
    - sól – 1 łyżeczka
    Sos pomidorowy:
    - pomidory pelati krojone - 300ml
    - oregano - 1 łyżeczka
    - cukier - 1 łyżeczka
    - sól, pieprz do smaku
    Składniki na pizzę:
    - ser żółty typu gouda - 200g
    - ser mozarella - 100g
    - ser pleśniowy typu rokpol - 100g
    - szynka wędzona parzona - 150g
    - brokuły świeże lub mrożone - 300g
    - oregano
    - sos czosnkowy Tarsmak
Wszystkie składniki sosu dokładnie wymieszać. Mąkę przesiać do miski przez sito, dodać sól i wymieszać. Do wody dodać cukier, drożdże i dobrze wymieszać. Wlać roztwór do miski z  mąką i odstawić na 10 minut, żeby drożdże zaczęły pracować. Powoli wlewając olej, zarobić elastyczne ciasto. Odstawić na 10 minut,  ponownie wyrobić i uformować kulki. Pozostawić do wyrośnięcia, uformować placki wielkości blaszek, podsypując mąką. Placki posmarować sosem pomidorowym, następnie rozłożyć starkowany ser żółty, pokrojoną w plasterki mozarellę i pokruszony rokpol. Na sery ułożyć plasterki szynki i brokuły ugotowane na półtwardo. Tak przygotowaną pizzę posypać oregano i  upiec w temp. 280 - 330 st.C. Po upieczeniu polać sosem czosnkowym Tarsmak.

163

Odp: pizza

Ja nie lubię pizzy bo potem mi tylko boczki rosną i przede wszystkim później mam nadwagę. Wolę zdecydowanie jakoś tak no nie wiem zjeść inne danie włoskie. Bardzo lubię jakieś makarony i innego rodzaju rzeczy. Bo przecież to jest dla mnie dobre i tym się jedynie mogę najeść.

164

Odp: pizza

Pizza Magdy Gessler - wypróbowałam :-)
mąka     340 g
suszone drożdże     5 g
cukier     1,5 łyżeczki
sól     1,5 łyżeczki
oliwa     2 łyżeczki
letnia woda     250 ml
   



Rozpuścić drożdże w letniej wodzie i odstawić na 10 minut. W dużej misce wymieszać mąkę, cukier, sól i wlać drożdże. Wyrabiać 5-10 minut na blacie lub stolnicy oprószonej mąką, aż ciasto stanie się jednolite i elastyczne. Odstawić na 10 minut. Ponownie włożyć ciasto do miski i wyrobić z oliwą. Podzielić na porcje po 150 g i uformować w kule.

Przykryć ciasto folią i odstawić na 45 minut, aby urosło (powinno zwiększyć objętość dwukrotnie). Kiedy ciasto wyrośnie, nagrzać piekarnik do 230C. Oprószyć ciasto mąką i wałkować, tak by ze środka usunąć pęcherzyki powietrza. Uformować ciasto w placki o średnicy około 30 cm. Piec z ulubionymi dodatkami około 10-15 minut.

165

Odp: pizza

3 pizze o śr. ok. 25- 30 cm:

    400 g mąki pszennej + 2 łyżki do rozczynu
    1 łyżeczka soli
    300 ml wody
    30 g świeżych drożdży
    1 łyżeczka cukru
    2 łyżki oliwy

Dodatki:

     250 g (2 kulki) mozzarelli
     1 pomidor
     około 50 - 100 g salami
     około 50 - 100 g boczku (użyłam suszonego,pancetty, może być dowolny)
     1 czerwona papryka lub po kawałku 3 papryk w różnych kolorach
     1/2 cebuli
     papryka w proszku (wędzona, słodka lub ostra)

Sos pomidorowy:

     3 pomidory
     sól i pieprz
     1 łyżka octu balsamicznego
     1 łyżeczka suszonego oregano
     1 łyżka oliwy extra vergine
     szczypta cynamonu
     chili (opcjonalnie, w wersji pikantnej)




Ciasto:

    Mąkę przesiać do dużej miski (lub misy miksera) dodać sól, wymieszać. Podgrzać wodę w misce lub dużym kubku (ma być bardzo ciepła, ale nie może być gorąca). Dodać drożdże, cukier i 2 czubate łyżki mąki. Wymieszać i odstawić na około 10-15 minut. Po tym czasie rozczyn powinien się spienić - na powierzchni powinna zebrać się gruba warstwa piany. Jeśli się tak nie stanie, najlepiej przygotować nowy rozczyn, z nowych drożdży, być może woda była za gorąca lub za zimna.
    Do mąki wlać rozczyn z drożdży i wymieszać. Dodać oliwę i wyrabiać ciasto mikserem (ciasto będzie dość luźne) lub ręką przez około 10 - 15 minut, aż będzie gładkie, elastyczne i miękkie. Jeśli ciasto wyrabiamy dłońmi na stolnicy, początkowo może być za luźne, więc będzie potrzebowało troszkę więcej mąki (2 - 3 łyżki). Nie dosypujmy dużo mąki, bo ciasto po upieczeniu będzie ciężkie. Po wyrobieniu ciasto włożyć do miski i przykryć ściereczką, odstawić do wyrośnięcia na około 1 i 1/2 godziny (w ciepłym otoczeniu może być krócej, 1 godzina).
    W międzyczasie przygotować dodatki (przepisy poniżej) i rozgrzać piekarnik do maksymalnej temperatury, np. 250 stopni. Jeśli pieczemy pizzę na kamieniu, należy nagrzewać go przez minimum pół godziny w gorącym piekarniku. Jeśli pieczemy pizzę na blaszkach, piekarnik wystarczy nagrzać tuż przed pieczeniem pizzy.
    Wyjąć ciasto na stolnicę i powygniatać je przez 1-2 minuty. Podzielić na 3 części, ulepić kulki i odłożyć je na bok, przykryć ściereczką. Rozwałkować pierwszy placek (w razie potrzeby można podsypać mąką). Jeśli pieczemy na kamieniu - placek odłożyć na deskę oprószoną mąką (używam krupczatki, ale może być zwykła) lub na drewnianą łopatę do zsuwania pizzy na kamień. Sprawdzić czy placek swobodnie przesuwa się po łopatce. Jeśli pieczemy na blaszkach, smarujemy je oliwą i wykładamy plackiem z ciasta.
    Jeśli pizzę pieczemy na kamieniu, możemy od razu zsuwać ciasto na kamień i jak najszybciej układać składniki przy otwartych drzwiczkach piekarnika. Rozsmarować (niedokładnie) 2 - 3 łyżki sosu, rozłożyć 1/3 ilości tartej mozzarelli, 2 plasterki pomidorów, 3 plasterki papryki, 3 plasterki salami, szczypta cebuli i 3 łyżki pokrojonego boczku. Nie dawajmy zbyt dużo dodatków aby nie obciążyć pizzy.
    Jeśli pizzę pieczemy na blaszkach, czekamy około 12-15 minut aż placki trochę podrosną. W międzyczasie możemy układać składniki (jak wyżej).
    Pizzę piec przez około 10 minut lub do czasu aż boki i spód będą zrumienione. Zdjąć pizzę z kamienia, położyć na desce i posypać mieloną papryką. Pokroić nożem na porcje.

Sos pomidorowy:

    Pomidory sparzyć, obrać ze skórki, pokroić na ćwiartki usuwając szypułki i nasiona z komór. Miąższ odcisnąć z soku i pokroić w kosteczkę, włożyć szerokiego garnka, dodać resztę składników i zagotować. Gotować na większym ogniu bez przykrycia przez około 20 minut, od czasu do czasu zamieszać, na koniec zmiksować na gładki sos.
    Mozzarellę zetrzeć na tarce, posolić. Pomidora pokroić na cienkie plasterki, położyć na ręcznikach papierowych aby odsączyć je z nadmiaru soku. Doprawić solą, pieprzem i opcjonalnie oregano. Salami pokroić na plasterki, boczek na plasterki i poprzeczne paseczki. Paprykę pokroić na cienkie plasterki, oprószyć solą i skropić oliwą. Cebulę pokroić w piórka lub plasterki.

166

Odp: pizza

Za duży przepis. Nie będę go na pewno robiła. Nie mam czasu na czytanie tego. Jeśli o mnie chodzi to na pewno lubię przepisy, krótkie. Można je szybko zapamiętać i nie wymaga się ode mnie dłuższego przeczytania przepisu. Na pewno lubię robić margeritę bo najszybciej.

167

Odp: pizza

Uwielbiam pizze! Ale nie mam zdolności kuchennych by wykonać dobrą więc z reguły zamawiam wink Czasem są lepsze czasem gorsze.

168

Odp: pizza

Ja przez długi okres czasu trafiałam na te gorsze..Jak raz zamówiłam fungi to mi wiecie jaką przywieźli ? Jakąś z tuńczykiem..Za późno się zorientowałam i nie mogłam złożyć żadnej reklamacji. Od tego momentu nie składam zamówień na pizze tylko robię sama np. margaritę.

169

Odp: pizza

4 pizze o śr. 25 cm:

     300 g mąki pszennej
     100 g mąki pszennej krupczatki + do podsypania
     1 łyżeczka soli
     250 ml wody
     40 g świeżych drożdży
     1 łyżeczka cukru
     2 łyżki oliwy extra vergine

Dodatki:

     sos pomidorowy
     250 g (2 kulki) mozzarelli
     1/2 cebuli (np. czerwonej lub czosnkowej)
     140 g tuńczyka w oleju
     20 filecików anchois
     4 jajka



    Ciasto: Obydwie mąki przesiać do dużej miski dodać sól, wymieszać. Podgrzać wodę w misce lub dużym kubku (ma być bardzo ciepła, ale nie może być gorąca). Dodać drożdże, cukier i 3 łyżki mąki. Wymieszać, przykryć ściereczką i odstawić na około 10-15 minut (po tym czasie rozczyn powinien się mocno spienić, jeśli się tak nie stanie, najlepiej przygotować nowy rozczyn, z nowych drożdży, być może woda była za gorąca lub za zimna. Aby woda nie ostygła, naczynie z rozczynem można wstawić do garnka z bardzo ciepłą wodą).
    Do miski z mąką wlewać rozczyn z drożdży i jednocześnie mieszać drewnianą łyżką. Dodać oliwę i zagnieść ciasto dłońmi formując kulę. Wyłożyć ciasto na stolnicę i wyrabiać je dłońmi przez około 10 minut, aż będzie gładkie, elastyczne oraz miękkie. Ciasto włożyć do miski, miskę przykryć ściereczką, odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce (np. w pobliże grzejnika) na około 1 godzinę. Ciasto powinno trzykrotnie zwiększyć swoją objętość.
    W międzyczasie przygotować sos pomidorowy i inne dodatki: mozzarellę zetrzeć na tarce i doprawić ją solą, cebulę pokroić na cienkie półplasterki, tuńczyka wraz z 1 łyżką oliwy przełożyć do miseczki. Jajka wbić do oddzielnych miseczek. Można składniki rozdzielić od razu na 4 części i umieścić je na 4 talerzach (na każdym po trochu mozzarelli, tuńczyka... itd).
    W połowie czasu wyrastania pizzy zacząć nagrzewać piekarnik do maksymalnej temperatury, np. 250 stopni. Jednocześnie nagrzewać kamień do pieczenia pizzy (położyć go na kratce piekarnika w środkowej części) lub blachę (kamień musi się nagrzewać przez minimum pół godziny w gorącym piekarniku, blacha przez 15 minut).
    Wyjąć ciasto na stolnicę i powygniatać przez 1-2 minuty. Podzielić na 4 części. Rozwałkować pierwszy placek (w razie potrzeby można podsypać mąką krupczatką). Placek odłożyć na deskę oprószoną mąką lub na drewnianą łopatkę do zsuwania pizzy. Sprawdzić czy placek swobodnie przesuwa się po łopatce. Zsuwać ciasto na kamień lub blaszkę i układać składniki (w ilościach wymienionych w punkcie poniżej) przy otwartych drzwiczkach piekarnika. Możemy też ułożyć składniki na placku położonym na desce i zsuwać całą pizzę razem z dodatkami.
    Rozsmarować 3 łyżki sosu pomidorowego, rozłożyć 3-4 łyżki tartej mozzarelli, 1/4 ilości tuńczyka, po ok. 4 fileciki anchois i szczyptę cebuli. Pizzę piec przez około 8 - 10 minut lub do czasu aż boki i spód będą lekko zrumienione. W połowie pieczenia wylać na pizzę jajko, najpierw białko - starając się rozprowadzić je po jak największej powierzchni pizzy, na końcu żółtko. Piec dalej, aż brzegi pizzy będą zrumienione, białko będzie ścięte ale żółtko pozostanie miękkie. Pizzę podważyć drewnianą łopatką i przenieść na deskę do krojenia. Pokroić na porcje, jeśli chcemy, możemy posypać szczypiorkiem. Powtórzyć z resztą ciasta i upiec kolejne pizze.

170

Odp: pizza

Mi bardzo smakuje Pizza Dela Casa w pizzerii Dominium. Jest to prawdziwa pizza neapolitańska. Bylam w tym roku we Włoszech i jest dokładnie taka sama jaką wcinaliśmy z meżem pod Neapolem.Bardzo mało jest obecnie dobrych pizzerii w Polsce gdzie serwują prawdziwie włoską pizzę.W wiekszości jest to pizza w typie polskim. Dominium to spora sieć. możecie zorientować się czy nie mają pizzerii w Waszej okolicy i się tam wybrać. Warto bo pizza pierwsza klasa.

171

Odp: pizza

Różne przepisy podajecie. Nie lepiej pójść zjeść jakąś gotową pizzę do Włocha lub kogoś takiego wink ? Oczywiście jak kto tam woli ale to jest taka moja propozycja tak na szybko - przyszła mi pierwsza do głowy. Ja nie mam talentu do robienia pizzy i z przepisów bym nie próbowała.

172

Odp: pizza

Dla mnie pizza musi być koniecznie z pieczarkami i oliwkami

173

Odp: pizza

[quote=justa31]Mi bardzo smakuje Pizza Dela Casa w pizzerii Dominium. Jest to prawdziwa pizza neapolitańska. Bylam w tym roku we Włoszech i jest dokładnie taka sama jaką wcinaliśmy z meżem pod Neapolem.Bardzo mało jest obecnie dobrych pizzerii w Polsce gdzie serwują prawdziwie włoską pizzę.W wiekszości jest to pizza w typie polskim. Dominium to spora sieć. możecie zorientować się czy nie mają pizzerii w Waszej okolicy i się tam wybrać. Warto bo pizza pierwsza klasa.[/quote]

Też mnie przekonuje dominium, szczególnie że mają promocje dla studentów 50% to bardzo dużo i opłaca się. Zawsze wychodzimy stamtąd objedzeni, jeszcze nigdy nie zdarzyło się, że wyszliśmy głodni. Co kto lubi to już sprawa indywidualna, mnie nawet margaritta zadowoli smile

174

Odp: pizza

[quote=katasia]Dla mnie pizza musi być koniecznie z pieczarkami i oliwkami[/quote]

U mnie jest trochę inaczej - nie może być z oliwkami. Strasznie ich nie lubię.

175

Odp: pizza

Ja w końcu po wielu próbach zrezygnowałam z domowej "produkcji" pizzy. Jest jednak taka [url=http://www.damarco.pl/]pizza Kraków[/url] w Da Marco, której będąc w stolicy Małopolski nigdy nie potrafię sobie odmówić. Ciasto jest świetnie wyrobione, składniki zawsze świeże, a do tego całość jest idealnie upieczona.