1

Temat: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Zapraszam do dyskusji na temat nietrzymania moczu. Statystycznie według Światowej Organizacji Zdrowia, chorobą tą dotknięta na świecie jest co 4 kobieta i co 8 mężczyzna. W wieku starszym odsetek ten jeszcze się zwiększa. Choroba ta bardzo często, jest lekceważona przez lekarzy pierwszego kontaktu, a profilaktyka tej choroby praktycznie nie istnieje.
Czy można zapobiegać inkontynencji i jak ją efektywnie leczyć, odpowiadamy na stronie [url=http://www.projectandros.com]www.projectandros.com[/url]

Project ANDROS

2

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Na szczęście na to nie cierpię, chyba to dotyczy starszych kobiet i tych co mają dużo dzieci, bo porody wpływają rozluźniająco  na mięśnie odpowiadające też za szczelność pęcherza...

3

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Czasem się pojawia przy przeziębieniu, jak kichamy i  są wtedy też takie objawy. Ale to chyba jeszcze nie choroba, jak ma się to tylko  okazjonalnie...

4

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Jeżeli to są tylko incydenty, to nie jest to sygnałem, że mamy problem z nietrzymaniem moczu. Jeżeli jednak ten problem pojawia się często przy niektórych czynnościach np. bieganiu, wchodzeniu po drabinie, przy kichaniu, to jest to już oznaka, że mechanizm kontynencji nie działa w pełni sprawnie. Pozostawiony dalej bez podjęcia profilaktyki lub leczenia rozwija się w bardzo uciążliwą chorobę.

Projekt Andros

5

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Z tymi porodami to jest niestety fakt, ja po dwóch mam właśnie ten problem, ale trochę pomaga regularne ćwiczenie mięśni Kegla, polecam.

6

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Nietrzymanie moczu to głównie problem starszych osób, niestety, ale w większości nie radzą sobie z nim...

7

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

U mnie jak jestem przeziębiona to czasem trochę są takie objawy, ale jakoś na razie to mnie nie martwi...

8

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Na szczęście ja mogę wytrzymać nawet dwie godziny, jeśli trzeba, nie wyobrażam sobie mieć takiego problemu, przecież nie zawsze jest możliwość skorzystać z toalety

9

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Dziewczyny, dlatego ćwiczcie mięśnie Kegla, efekty są naprawdę widoczne!

10

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Najgorsze, że po menopauzie to się nasila... Moja mama zupełnie sobie z tym nie może poradzić, już była u 3 lekarzy...

11

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Wiele przydatnych porad można znaleźć na stronie poświęconej temu problemowi [url]http://www.tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne.[/url] Można też zamówić bezpłatne próbki specjalnych podpasek dla kobiet zmagających się z problemem nietrzymania. W taki sposób pomogłam swojej babci, kiedy zaczęło się u niej. Może i Wam się taka pomoc przyda.

12

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Agrestowa, dzięki za linka, a nie wiesz jak szybko przesyłają ?
Zaczynam myśleć o czymś dla mojej mamy...

13

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Osoby starsze radzą sobie za pomocą wkładek tena lady. Moja mam odkąd zaczęła ich używać to częściej wychodzi z domu, bo wcześniej się wstydziła przykrego zapachu i w ogóle wstydziła się usiąść u kogoś na kanapie. Teraz jest dobrze, bo wkładki są bardzo chłonne i wygodne, prawie nie czuć, że się je nosi.

14

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Stila, no własnie to jest najgorsze, mama nigdzie nie pójdzie i widzę że się męczy...
Karolcia, a jakie leki?

15

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Szybko wysyłają. Babcia miała jakoś zaraz za parę dni. Wiesz, może podpowiedz mamie, pokaż te artykuły co wyżej pokazywałam... Te podpaski są naprawdę dobre, mają wysoką chłonność, pochłaniają i płyn i zapach. Naprawdę można je nosić dyskretnie i wygodnie, bez obaw o to, że ktoś się zorientuje.

16

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Nietrzymanie moczu dotyczy aż 24% kobiet w wieku od 18 do 48 lat,  około 39% kobiet po ukończeniu 55 lat. Przyjmuje się też, że dolegliwość ta dotyka 50% osób w podeszłym wieku.
Laserowe leczenie nietrzymania moczu jest metodą pozwalającą w sposób nieoperacyjny zniwelować problem.

17

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Nie wyobrażam sobie jaki procent tych osób zdecydowałaby sie na laserowy zabieg. Niekiedy jest to kwestia przeziębionego pęcherza. Warto najpierw iść do lekarza a i z tym te osoby walczą długo zanim się zdecydują. Co do tych wkładek Tena to faktycznie fajne rozwiązanie dla poprawienie komfortu. Poza tym są w kilku rozmiarach z tego co patrzę na tej stronie, wiec każdy może dla siebie bardzo indywidualnie dopasować. Te mini są nie większe niż podpaska.

18

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Wiesz, przede wszystkim wielu osób na taki laserowy zabieg nie stać. Z tego co wiem ceny zaczynają się od 1200 zł. Powiedz to babci, która ma niewiele mniej renty i mieszkanie do opłacenia...

19

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Nie tylko starsi ludzie maja taki problem. Młodzi ludzie mają to samo i do tego wszystkich dochodzi jeszcze strach. Przecież taki zabieg to jednak zabieg. Zawsze wydawało mi się, że najpierw warto spróbować rzeczy mniej inwazyjnych. Są leki, można stosować nawet ćwiczenia na mięsnie Kegla. Na stronie tena.pl jest nawet do pobrania zestaw takich ćwiczeń. No i oczywiście brać leki jeśli nietrzymanie moczu jest spowodowane jakimś stanem zapalnym.

20

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

[quote=stila]Osoby starsze radzą sobie za pomocą wkładek tena lady. Moja mam odkąd zaczęła ich używać to częściej wychodzi z domu, bo wcześniej się wstydziła przykrego zapachu i w ogóle wstydziła się usiąść u kogoś na kanapie. Teraz jest dobrze, bo wkładki są bardzo chłonne i wygodne, prawie nie czuć, że się je nosi.[/quote]
To są te co reklamują w tv???? a gdzie je można kupić?//

21

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Dostałam próbki z teny,dla mamy. Jedna z nich wygląda tak
[img]//images66.fotosik.pl/1073/3e9e2510f395f022gen.jpg[/img]
wysyłają po 2 sztuki

Ostatnio edytowany przez Diabela (2015-07-28 20:55:15)

22

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

[quote=Diabela]Dostałam próbki z teny,dla mamy. Jedna z nich wygląda tak
[img]//images66.fotosik.pl/1073/3e9e2510f395f022gen.jpg[/img]
wysyłają po 2 sztuki[/quote]
oooo.... a gdzie dostane takie próbki????? Czy jeszcze je rozdają???

23

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Na stronie, którą podawałam wyżej jest zakładka "zamów bezpłatną próbkę", tu dokładnie [url]http://www.tena.pl/kobiety/produkty/bezplatna-probka/?teasercmp=women:test-obraz-zacheta.[/url] Wpisujesz dane i przychodzi na wskazany adres w dyskretnym opakowaniu.

24

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Ale jak jest problem to lepiej nie czekac na zamówienie tylko iść do apteki. Za paczkę 24 sztuk Tena Lady tych Normal płaciłam niecałe 6zł więc nie jest to majątek.

25

Odp: Profilaktyka i leczenie nietrzymania moczu - Projekt ANDROS

Oczywiście, że tak. Ale nie każdy chce od razu kupować paczkę. smile Warto też zajrzeć na stronę Tena i zorientować się w dostępnych rodzajach i chłonności. smile