1

Temat: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Witajcie! Mam nadzieję, że znajdą się tu jacyś specjaliści od urządzania wnętrz:) każdy przecież urządzał kiedyś swoje mieszkanko i może ktoś poradzi mi, jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze? Przy urządzaniu mieszkania ziemiste kolory na ścianach wydawały mi się mega modne, ale po dwóch latach wydają mi się zwyczajnie nudne i zastanawiam się, jak bez robienia generalnego remontu zmienić te nudne wnętrze? Może tapety ścienne byłyby dobrym rozwiązaniem? Jak myślicie? Widziałam tapety rasch i prezentują sie one naprawdę świetnie? Jak myślicie zdecydować się czy nie?

2

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Mam znajomych, którzy co rusz zmieniają coś w pokoju, od kolorów ścian (malowanie, tapety) po przestawianie mebli i dodatki.  Jeśli wnętrze się Tobie znudziło, to ja nie widzę żadnego argumentu za tym, żeby je pozostawić tak, jak jest smile
Zmiana jest konieczna, bo bezpośrednie otoczenie ma na nas naprawdę bardzo duży wpływ.

Zaczęłabym od zlikwidowania tych rzeczy, które w jakiś sposób przeszkadzają lub z innych przyczyn budzą nieprzyjemne odczucia. Jeśli można je czymś zastąpić lub obyć się bez nich, to będzie to dobry wstęp do tego, żeby poczuć się w pomieszczeniach lepiej.

Ściany można odnowić, jeśli to kolor jest tym, co Ci tak przeszkadza, ale jeśli chcesz to zrobić mniejszym nakładem czasu i kasy to spróbuj zmienić światło: inne rozstawienie lamp, inne natężenie oświetlenia, inne zasłony czy firanki - sam ich kolor może ożywić pokój, a światło, które przepuszczają, może naprawdę znacząco zmienić całe wrażenie.

Kiedy poczułam potrzebę zmian w moim pokoju, wywaliłam firankę, która tłumiła światło, miała małe oczka i wzory, które hamowały przepływ promieni, przez co pokój był trochę ciemny. Zamieniłam ją na lekką, rzadką, przepuszczającą bardzo dużo światła i nie w kolorze białym, a połączeniu bieli, beżu i czekoladowego brązu. Efekt mnie zachwycił. Całe pomieszczenie w jednej chwili zaczęło sprawiać wrażenie weselszego, o wiele bardziej przestronnego, żywszego. Wszystko dzięki temu, że przestałam tłumić światło dzienne.

Naprawdę dużo daje też zmiana żarówkę oraz układ lampek, lamp, a nawet w zależności od rodzaju żyrandola, jego lekkie przekręcenie.

U mnie ożywczo podziałała też zielona roślinka, która rozweseliła jeden z kątów i nowe obrazki na ścianach.

Powodzenia i nie wahaj się dokonywać zmian smile Jeśli się boisz, że coś nie wyjdzie, to zacznij od tego, co da się odkręcić, bo o ile kolor ściany nie tak łatwo zmienić, to przesunięcie fotela czy szafy niewiele kosztuje smile

3

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Rośliny są najlepsze, zwłaszcza te pnące, z mnóstwem liści:)

4

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Jeśli się w tym wnętrzu męczysz, to rzeczywiście czas coś zmienić. Czasem niewielkie zmiany potrafią nadać wnętrzu nowy charakter. Ja na Twoim miejscu przede wszystkim zmieniłabym kolor ściany, bo w gruncie rzeczy wychodzi to najtaniej. Albo tak jak pisałaś, mogą to być jakieś wzorzyste tapety. Potem sukcesywnie można kupować jakieś dodatki w ciekawych i żywych kolorach.

5

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Kwestia tego czy chcesz faktycznie zmieniać całe ściany czy bardziej chodzi Ci o detale. Moim zdaniem po dwóch latach zazwyczaj mieszkanie nie wymaga całkowitego remontu. Więc może pomyśl o ożywieniu ścian naklejkami z jakimś ciekawym wzorem. Chyba, że chcesz całkowitej zmiany to połóż tapety,bo one teraz znów wracają do łask.

6

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Chcę zmienić może nie do końca całe ściany, ale niektóre elementy, właśnie może coś za pomocą kolorowej tapety czy coś w tym stylu? Generalnego remontu nie chcę przeprowadzać, ale jakieś małe zmiany byłyby bardzo mile widziane:) Może faktycznie pomyślę i pokombinuję z tym oświetleniem i tak dalej:) a wiecie, gdzie można szukać fajnych i ciekawych tapet?

7

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Może warto postawić jedynie na fototapetę, położona na kawałek ściany. W kuchni sprawdza się rewelacyjnie.
Ja inspiracje na swoja szukałam w necie.

8

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Takie dodatki najlepiej zmieniają wnętrze smile

9

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Można ustawić kolorowe flakony, położyć kolorowe poduszeczki na sofie,
kupić dużo żywych kwiatów na ściany i okna. Do kuchni mogą być roślinki do spożycia,
posadzone w kolorowej skrzynce, albo doniczkach.
Ożywić też można odpowiednim oświetleniem na sufitach i ścianach.
Jasne rolety i zasłony również ożywią wnętrze.

10

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Na pewno warto zainwestować w odpowiednie dodatki, które ożywią wnętrze i które można łatwo zmienić.

11

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

ostatnio jeszcze robiłam ozdoby z gałązek
superanckie i na pewno ożywią wnętrze big_smile za niewielka cenę big_smile

12

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Można kupić fajne tkaniny z wyprzedaży i zrobić pokrowce na krzesła w wiosennych kolorach:)

13

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Waznym elementem tarasu i ogrodu są meble. Wystój wnętrz jest bardzo ważny, abysmy mogli sie dobrze czuc we własnym domu.

Ostatnio edytowany przez koktajl123 (2019-04-06 17:35:52)

14

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Roślinami doniczkowymi;) Ja mam też lasy w szkle, super sprawa.

15

Odp: Jak szybko i tanio ożywić nudne wnętrze?

Kupuję dodatki typu poduszki, lampiony itp