1

Temat: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Czy to prawda, że już jednodniowa głodówka jest bardzo efektywną formą oczyszczania organizmu? Oczywiście wzbogacona intensywnym nawadnianiem organizmu? Czy komuś to pomogło, czy to tylko mit?

2

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Po jednym dniu nie oczyścimy organizmu dokładnie, ale na pewno część toksyn się usunie, tylko trzeba pić dużo wody lub herbatki ziołowej...

3

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

1-2-dniowe powstrzymanie się od jedzenia, przy wypijaniu odpowiedniej ilości płynów, zmniejszy dostarczenie szkodliwych substancji do organizmu i nie powinno wpłynąć niekorzystnie na stan naszego zdrowia. Dłuższe kontynuowanie głodówek jest przeciwwskazane. Nawet w wypadku krótkiej głodówki potrzebna jest konsultacja lekarza.
Najpopularniejsze są diety owocowo-warzywne. Powinny trwać około 10-20 dni, bo to jest odpowiedni czas, aby oczyścić organizm z toksyn i przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie.
W dietach tego typu rezygnuje się z używek. Na posiłki zjada się surowe lub gotowane warzywa oraz wypija duże ilości świeżych soków owocowo-warzywnych. Od około siódmego dnia wprowadzane są stopniowo fermentowane napoje mleczne, produkty zbożowe, chude mięso,ryby.

4

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Witaj. Tak, taka głodówka jest bardzo zdrowa. Ale nie łudź się, że jednego dnia oczyścisz swój organizm. Niestety, ale to stanowczo za krótko. Oczyszczanie musi trochę potrwać. Ja polecam picie babki płesznik, która nie tylko oczyści jelita, ale również wpłynie na skórę, włosy.

5

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Głodówki sa dobre na maks 1-2 dni.
Już diety warzywno owocowe są wskazane na tydzień
Ale i tak to nie jest tak, że zastosuję dietę a potem znów będę jeść śmieciowe jedzenie

6

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Wskazana jest jednodniowa głodówka ,ale uzupełniana np wodą z sokiem z cytryny ,wtedy organizm odpoczywa i oczyszcza się z toksyn ,ale nie ze wszystkich

7

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Ja słyszałem, że głodówki w ogóle nie są dobre. Zaburzają pracę organizmu, a większość rzeczy, które się traci to woda. Dlatego wybierz - chcesz krótkotrwały efekt czy wolisz poczekać, a schudnąć na dobre.

8

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Przejrzyjcie sobie portal o naturalnych metodach leczenia . można tam znajdziecie odpowiedź. Słyszałam o głodówkach, które mają na celu oczyszczanie organizmu, ale jestem nastawiona do tematu sceptycznie.

9

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Specjaliści odradzają głodówki to jest niefizjologiczne, powoduje więcej szkód niż dobrego... sad
Polecam Państwu dietę bogatą w błonnik, naturalne produkty, kasze, oczyszczające herbatki jak pokrzywa, czystek, rumianek

10

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Słyszałam o głodówkach w celu oczyszczenia organizmu ale słabo w nie wierzę. Wręcz przeciwnie według mnie mogą narobić więcej szkód niż pożytku...Poza tym, samemu nie wolno włączać takiej głodówki, trzeba to zrobić ewentualnie w porozumieniu z lekarzem i dietetykiem.

11

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Dajcie spokój z tymi głodówkami na odchudzanie! Moja przyjaciółka tak robiła przez 3 lata - nie dość, że nie miała na nic siły, wylądowała w międzyczasie w szpitalu bo coś podziało się jej z jelitami, to teraz wygląda jeszcze gorzej i grubiej niż przed pierwszą głodówką... Szkoda na to czasu i zdrowia... Na szczęscie ostatecznie wybrała się do poradni dietetycznej

12

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Wg mnie zamiast głodówek jednak bardziej rozsądne jest po prostu zdrowe odżywianie się na co dzień. Choć na pewno jest to trudniejsze niż zrobienie głodówki, ale warto zadbać o zrównoważoną dietę. Nie może w niej zabraknąć na pewno kwasów omega. Dużo tych kwasów zawiera olej rzepakowy, więcej nawet niż oliwa.

13

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Ja bym na waszym miejscu uważała z tymi głodówkami, można sobie krzywdę zrobić, to nie jest normalne. Potem organizm może właśnie spowolnić metabolizm bo będzie się obawiał kolejnej głódówki. Czy nie lepiej np. zwiększyć ilość spożywanego błonnika pokarmowego , wydaje się to być bezpieczniejsze od głodówki...

14

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Głodówki są bardzo niebezpieczną metodą, mogą prowadzić do wielu licznych zaburzeń. A co sądzicie o leczeniu otyłości? Zastanawiam się w którym momencie interwencja taka jest już potrzebna.

15

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Próbowałem,nie polecam.

16

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Z tym oczyszczaniem organizmu trzeba uważać, można narobić szkód, aczkolwiek jednodniowa głodówka  jeszcze nikogo nie położyła.Przy oczyszczaniu organizmu dobrze jest poszukać dobrego środka wspomagającego Ja znalazłam naturalny produkt wspomagający odchudzanie, oczyszczający organizm, regulujący metabolizm i apetyt.
Jestem na początku mojej diety - bo taki mam cel ,ale zauważyłam że wyregulował mi się metabolizm po około 10 dniach stosowania.

17

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Nie zamierzam głodować- z resztą głodówka nie jest dobrą formą odchudzania. Macie jakiś inny sposób?

18

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Też nie polecam głodówek, jedyny efekt jaki po niej miałam to zaparcia a w niedługim czasie powrót do wagi. Ledwie się tego pozbyłam, dopiero po dicopegu 10g i odpowiedniej diecie ustąpiły

19

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Ograniczanie porcji jest lepsze niż kompletny brak jedzenia, nawet przez krótki czas...

20

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Głodówka jak najbardziej oczyszcza organizm ale też może leczyć niektóre schorzenia. Nie każdemu jednak służy i nie każdy może ją stosować bez konsultacji z lekarzem, szczególnie jak się cierpi na choroby przwlekle typu cukrzyca czy nadciśnienie. Polecam poczytać sobie o poście warzywno-owocowym Ewy Dąbrowskiej (która jest lekarzem) To nie jest głodówka ale bardzo dobrze oczyszcza organizm ze złogów i po 7 dniach (choć powinna trwać 14 dni) jest super efekt w postaci większej energii i oczywiście niższej wagi. Skutek uboczny u mnie to pogorszenie cery i cała masa wyprysków, które oczywiście były efektem oczyszczania. Co fajne można jeść większość warzyw (bez strączkowych i ziemniaków) i trochę owoców (bez tych słodkich jak banany, winogrona czy śliwki) bez ograniczeń czyli nie chodzi się głodnym:)

21

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Jak się głodzicie to organizm tym bardziej odkłada tłuszcz z tego co dostaje, bo czuje, że będą chude czasy... Nie róbcie tak bo nigdy nie schudniecie.

22

Odp: Najskuteczniejszy sposób-głodówka

Można się nabawić wrzodów żołądka, bo kwas zacznie trawić jego ścianki nie mając jedzenia....