1

Temat: Sukienka na spotkanie

Chciałam się was poradzić w bardzo ważnej sprawie, a mianowicie niedługo mam rozmowę kwalifikacyjną w pracy i zastanawiam się nad wyborem sukienki. Co myślicie. Według mnie powinna być dobra smile Dodam że ubiegam się o stanowisko sekretarki w szkole jazdy

2

Odp: Sukienka na spotkanie

Jak dla mnie lepsze byłoby spodnium, bardziej profesjonalnie się wygląda.

3

Odp: Sukienka na spotkanie

A może wybierz typową ? Jest tam dużo eleganckich sukienek właśnie na taką okazję.

4

Odp: Sukienka na spotkanie

sukienka jest ładna, ale zastanów się czy nie jest odrobinę za krótka wink

5

Odp: Sukienka na spotkanie

Sukienka bardzo ładna ale raczej na spotkanie przy kawie ze znajomymi a nie na rumowe kwalifikacyjna. Ja bym taka sukienkę widziała w mojej szafie, nawet do pracy ale nie w dniu rozmowy kwalifikacyjnej. Bardziej stawiałabym na klasykę.

6

Odp: Sukienka na spotkanie

Powinien to być kostium w kolorze granatowym.
Jeśli nie masz tego koloru to ewentualnie szary lub beżowy.
Spódnica powinna sięgać minimum do kolan. Długości od kolan w dół są jak najbardziej mile widziane, natomiast długości od kolan w górę są niedopuszczalne i uważane za nietakt stylistyczny.
Bluzka lub koszulka najlepiej w jasnych, spokojnych pastelowych kolorach takich jak beż, błękit, spokojny jasny róż i klasyczna biel. Ważne, aby materiał nie był  prześwitujący i odprasowany. Szczególnie należy się wystrzegać dużych dekoltów, falbanek lub żabotów – mogą one nadać ekstrawaganckiego akcentu, który w biznesie nie jest mile widziany.
Pończochy są wręcz obowiązkiem nawet latem.
Żadne kabaretowe siateczki, wzory, czy zbyt duży połysk.
Buty pełne na średnim obcasie dopasowane kolorystycznie do reszty ubrania
koniecznie z zasłoniętą piętą i palcami.
Makijaż delikatny, lekko podkreślający nasze rysy twarzy. Usta pozostają w naturalnym kolorze podkreślone jedynie błyszczykiem to najlepsze rozwiązanie.
Biżuteria skromna, najlepiej jedna np. kolczyki lub skromny wisiorek.
W pierwszych minutach kontaktu spojrzenie pracodawcy pada przede wszystkim na okolice twarzy, dlatego też dużą uwagę należy poświęcić starannej fryzurze i zadbanej skórze.
Rozpisałam się smile Powodzenia smile

7

Odp: Sukienka na spotkanie

Ja bym wybrała wygodną sukienkę z - będziesz czuła się komfortowo. Taka posada zwykle nie wymaga "sztywnego" ubioru. Bądź czysta, schludna i uśmiechnięta smile

8

Odp: Sukienka na spotkanie

Niektóre sukienki są rzeczywiście bardzo ładne.

9

Odp: Sukienka na spotkanie

Byłam na takim kursie- Jaki strój na rozmowę kwalifikacyjną
i jak iść napisałam wyżej.
Sukienki są ładne, nie zaprzeczam,
ale w tym przypadku wybieramy strój służbowy...
Do tego nie można nadużywać perfum, ma pachnieć tylko nasza skóra.

10

Odp: Sukienka na spotkanie

Sukienka bardzo ładna, owszem. Ale chyba zbyt elegancka. Ja wybrałabym skromniejszą taką jaka jest tutaj  albo faktycznie coś biznesowego. Można iść po prostu w klasykę i założyć biała koszulę i czarną spódnicę.

11

Odp: Sukienka na spotkanie

Kolor niebieski z jego odcieniami np.granatu budzi zaufanie.
Reklamy telewizyjne przedstawiające biuro czy jakiś bank
mają ludzi najczęściej w ubraniach koloru granatowego lub błękitnego.
Kolor czarny zakłada się po 18stej, jest to kolor wieczorowy, nie uniwersalny.

12

Odp: Sukienka na spotkanie

Szczerze mówiąc jeśli mam szczerze powiedzieć to nie tyle sukienka jest ważna, ale to co masz w głowie - uwierz to jest najważniejsze. Co do ubioru to musi być stonowany a na pewno nie wyzywający bo można trafić różnie na rozmowie i się może rozjechać Twoja wizja. Sporo fajnych sukienek mają w Aladi -  możesz sobie jeszcze poszukać i wybrać coś odpowiedniego, dziwie się, tylko, że gro osób do rozmowy kwalifikacyjnej podchodzi jak do jakiejś rewii mody.

13

Odp: Sukienka na spotkanie

Bardzo ważna jest komunikacja niewerbalna, jak uśmiech, gest, spojrzenie, tak zwana mowa ciała..
Niewerbalna komunikacja stanowi 55% rozmowy.
38% sposób mówienia, a tylko 7% treść rozmowy- czyli komunikacji werbalnej.
Jeśli pracodawca zaprosi żeby usiąść, to siada się, trzymając nogi złączone(nie zakładać nogi na nogę)
Ręce upuszczone obok krzesła, mogą być oparte na bokach krzesła.
Nie stawiać ani nie trzymać torebki przed sobą (to stwarza barierę)
Mieć wyłączony telefon.

Mogą być takie pytania:
Proszę powiedzieć coś o sobie.
Jak opisałaby pani siebie?
Jakie są pańskie mocne strony?
Dlaczego zdecydowała się pani na pracę w tej branży?
Jakie są Pani oczekiwania finansowe?
Jakie są pani słabe strony?
Czym się pani zajmował w poprzedniej pracy?
Jakie zmiany wprowadziłby pan do naszej firmy, jeśli byśmy pana dziś zatrudnili?
Od czego zacznie pan swój pierwszy dzień w pracy ?

Angielskie sformułowanie „dress to impress”? Zadbaj, aby ubiór podkreślał Twoje atuty: profesjonalizm, elegancję, staranność. Przygotuj biznesowy strój dzień wcześniej. Jeżeli masz wątpliwości jak się ubrać, wybierz wersję bardziej formalną. Na rozmowie lepiej jest być ubranym zbyt elegancko niż za mało profesjonalnie. Przed spotkaniem nie używaj zbyt dużej ilości perfum.
Uśmiechnij się lekko i pewnym krokiem wejdź do miejsca, w którym odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna. Utrzymuj w tym czasie kontakt wzrokowy. Ten moment rekrutacji jest bardzo ważny i pokazuje czy czujesz się swobodnie.  Słaby uścisk często jest odbierany jako przejaw niepewności, nieśmiałości oraz braku zdecydowania. Z kolei uścisk zbyt mocny często jest charakterystyczny dla osób gwałtownych, skłonnych do wahań nastrojów, a czasami mających tendencje do manipulowania innymi. Jeśli ktoś podaje ci same palce do uściśnięcia, może to oznaczać, że jest niepewny, introwertyczny  albo, że ma coś do ukrycia. Witaj się silnie i pewnie. Zdecydowany, jednak nie przesadnie silny uścisk dłoni wzbudzi szacunek, zaufanie, a połączony z uśmiechem może nawet sympatię. Postaraj się utrzymywać  kontakt wzrokowy.

14

Odp: Sukienka na spotkanie

Piękne sukienki znajdziesz tutaj  . Sukienki z Quiosque wyróżnia wysoka jakość. na pierwszy rzut oka widać, że tworzone są z myślą o eleganckich kobietach. Myślę, że taka sukienka sprawdzi się w każdej sytuacji.

15

Odp: Sukienka na spotkanie

a moze jakis kombinezon? i nie przesadz z dodatkami smile

16

Odp: Sukienka na spotkanie

Budka - Dałaś link o projektowaniu wnętrz, nie kombinezonach na rozmowę kwalifikacyjną smile

17

Odp: Sukienka na spotkanie

Ty w piżamę się przebierz i spać idź, a nie kombinezony oglądasz po nocach.

18

Odp: Sukienka na spotkanie

W piżamie nie śpię, tylko nago big_smile
Nie śpię, bo oglądam Twoje wdzięki, jak nie mam męskiego obiektu tongue

19

Odp: Sukienka na spotkanie

Oooo... czyżby do sieci przedostały się moje kompromitujące fotki?

20

Odp: Sukienka na spotkanie

Oczywiście,wielkie oko brata patrzy tongue

21

Odp: Sukienka na spotkanie

To teraz, zamiast linku do kombinezonów, potrzebny będzie link do skafandrów - inaczej z domu nie wyjdę tongue

22

Odp: Sukienka na spotkanie

Ooo jesteś. Mam Cię w kamerze big_smile

23

Odp: Sukienka na spotkanie

Zamknij oczy, bo to jest +18

24

Odp: Sukienka na spotkanie

Zamykam oczy, marząc o Tobie...
Jesteś w moich marzeniach, pragnieniach, westchnieniach... aacchh tongue

25

Odp: Sukienka na spotkanie

Na stanowisko sekretarki to w tych czasach tylko spodnie jeansowe i jakaś biała bluzka. Taki ubiór nie tylko będzie elegancki ale również on będzie bardzo luźny taki i oficjalny. Bardzo dużo moich znajomych się w ten sposób ubiera i bardzo dużo ludzi w ten sposób chodzi do pracy jako sekretarki wink